Сторінка 547 – Новини ветеранів зі всієї України

Росія нарощує кількість авіації біля кордонів України

  “Росія нарощує кількість авіації біля кордонів України”,  – заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат 16 серпня на брифінгу, який транслював медіацентр “Україна – Укрінформ”.

 

Заставка ВІДЕО

   “Ворог підтягує з середини країни авіаційну техніку. Наразі довкола України близько 430 ворожих літаків, але угруповання вертольотів виросло. Близько 360 гелікоптерів”, – повідомив Ігнат.  Для порівняння: на початку лютого 2022 року біля кордонів України було зосереджено рашистами близько 400 літаків і 250 гелікоптерів.

 

  Рашисти також збільшують і авіаційну активність навколо України. За минулу добу вони здійснили близько 150 вильотів. Повітряні сили ЗСУ фіксують вильоти ворожих штурмовиків Су-25, ударних гелікоптерів Мі-24, а також гелікоптерів Ка-52 з території Білорусі, Росії та окупованого Криму. Авіація РФії збільшила активність на аеродромі “Бельбек” поблизу Севастополя, що, скоріше за все, пов’язано з “бавовною” на Криму.

 

  У той же час авіація противника не залітає в зону дії нашої ППО.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-krymskomu-pivostrovi-znovu-khtos-ne-zahasyv-nedopalok/

На Кримському півострові знову хтось не загасив недопалок

  На тимчасово окупованому Кримському півострові на авіабазі рашистів у н.п.Гвардійське теж хтось “не загасив недопалок”. Там розміщувалися 12 літаків Су-24М та ще 12 літаків Су-25СМ, і, можливо, що незабаром ми почуємо про чергову “бавовну”.

 

  Інформацію про “паління поза відведеного місця” в соцмережі розмістив відомий розслідувач Bellingcat Христо Грозєв. Чекаємо на офіційні “спростування”, “підтвердження” і “пояснення”.


Що стосується Джанкоя, то останнім часом рашисти там значно посилили ППО. В районі аеродрому було розгорнуто, за попередніми даними, щонайменше 8 ЗРС С-400, 3-х ЗРК С-300, 5 ЗРПК “Панцир-С1”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///i-znovu-bavovna/

  Крім того, на аеродромі було зосереджено 440 ТПК (транспортно-пускові контейнери) для С-300. Вони були призначені для відправлення до Херсонської та Запорізької областей. Там їх планували використати для обстрілів Миколаєва та Запоріжжя напередодні 24 серпня.


  В районі залізничної станції “Азовська” проводилося розвантаження 17 ББМ, 10 САУ “Гвоздика”, 7 САУ “Мста-С”, 2-х САУ “Півонія”, 3 од. РСЗВ БМ-21 “Град” , а також боєприпасів до них.
В цілому Джанкой – це дуже “цікавий” для ЗСУ транспортний вузол. Там ще є чому горіти і детонувати.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-174-doba/

І знову бавовна

  Сьогодні о 06:15 кілька вибухів, у російській версії “хлопкі” (“бавовна”), спричинили пожежу на електропідстанції біля с.Майське, та пожежу з подальшою детонацією боєприпасів біля с.Азовське, неподалік від Джанкоя.

 

  Вибухи стали причиною зупинки руху залізницею в районі Джанкоя. Джанкой – є вузловою станцією, через яку прямують військові вантажі в район Херсона та Мелітополя. 

 

    Причиною “бавовни” російські пропагандисти в черговий раз назвали “самозаймання”. Запасний президент РФ Дмитро Медведєв у соцмережах вибухнув погрозами на адресу України, якщо рашисти встановлять причетність до “бавовни” ЗСУ.

 

  Після Джанкоя естафета “самозаймань” перекинулась до Мелітополя. Там о 07:00 сталося два вибухи в районі електропідстанції. За словами міського голови Івана Федорова після цього ефірне мовлення російських  окупантів у місті зупинилося. За попередніми даними, вибухи пошкодили якийсь важливий транзитний кабель.

 

  Напередодні раптом “сам собою” зруйнувався залізничний міст під Мелітополем.

  Путлер виступив із черговою промовою про “успіхи армії Росії наукраінє”. Але у серед цього потоку слів промайнула цікава заява про кінцеве завдання “СВО” – “лише “звільнення земель Донбасу”. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-174-doba/

Часопис війни: 174 доба

  На початок 174 доби війни триває наступ російських загарбників на Краматорському, Бахмутському, Авдіївському напрямках.

 

  За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Краматорському напрямку ворог продовжив наступ по напрямку Лисичанський нафтопереробний завод – Івано-Дарʼївка, бойові дії тривають.

 

На Бахмутському напрямку підрозділи противника вели наступальні та штурмові дії у напрямках Володимирівка – Бахмутське та Стряпівка – Соледар. Тут українські воїни зупинили та відкинули окупантів назад. На напрямках Покровське – Бахмутське та Горлівка – Залізне бойові дії тривають.
 
На Авдіївському напрямку ворог веде наступ в напрямку Старомихайлівка – Невельське, бойові дії тривають.
 
Заставка КАРТИ

На Новопавлівському та Запорізкому напрямках російські окупанти ведуть наступальні та штурмові дії в напрямку Солодке – Новомихайлівка, мають частковий успіх, бойові дії тривають.

 

  Рашисти продовжують обстрілювати Енергодар. Свої дії вони намагаються “приписати” ЗСУ. Кінцева мета – залякати “Захід” можливою катастрофою на ЗАЕС та домогтися визнання України “ядерним терористом”.

 

  “Будь-який радіаційний інцидент на Запорізькій АЕС може стати ударом по багатьох країнах. Усе залежить лише від напрямку й сили вітру”, – заявив з цього приводу  Володимир Зеленський

 

Заставка КАРТИ

На Південнобузькому напрямку противник здійснив пробу покращити тактичне положення штурмовими діями в напрямку Зелений Гай – Новогригорівка завершилась для ворога значними втратами та відступом.

 

  Путлер виступив із черговою “конкретизацією СВО”. Серед його розмов про “успіхи армії Росії в Україні, нарешті промайнула інформація про кінцеву мета “СВОлочі” – лише “звільнення земель Донбасу”. Не виключено, що незабаром рашисти здійснять “крок доброї волі” з Херсона.

 

Заставка КАРТИ

На Кримському півострові знову “бавовна”-“хлопкі”. Сьогодні о 06:15 ранку сталася серія вибухів в районі сіл Майське та Азовське, неподалік Джанкоя.   Горить електропідстанція та горить та детонує склад боєприпасів. 

 

  О сьомій годині ранку “бавовна” завітала до Мелітополя. Після вибухів біля електропідстанції “вирубало” мовлення окупантів. За попередніми даними, вибухами зашкодило транзитний кабель.

 

Російські кораблі в Чорному морі відійшли до берегів Криму через шторм.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-173-doba/

В українських захисників менше зброї, ніж в російських окупантів, які її зовсім не бережуть

  В українських захисників менше зброї, ніж в російських окупантів. Водночас військові РФ зовсім не бережуть свою ні техніку, ні зброю.

 

  Лейтенант Бригади Богуна екснардеп Тетяна Чорновол вважає, що жоден ПТРК не має на своєму рахунку такої кількості спаленої бронетехніки, скільки має українська “Стугна”. Про це вона розповіла в інтерв’ю Тарасу Березовцю повідомив Цензор.НЕТ.


  “Стріляє не зброя, стріляє людина, військовий, боєць. Дуже важливо зберегти життя цього бійця. Але треба, щоб цей боєць дожив до пуску тої ракети. Український виробник зброї поставив собі завдання в тому, щоб зберегти життя біця. Він не повинен стояти на прямій видимості танка. Дуже важливо знайти позицію для “Стугни”, щоб її не побачили”, – пояснила Тетяна Чорновол. Не менш важливо замаскувати установку, а також оперативно та глибоко вирити окоп, щоб заховати і військових.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///zsu-protystoit-shist-osnovnykh-uhrupovan-rosiiskykh-viisk/

  Чорновол розповіла, що у зв’язку з невеликою кількістю ракет доводиться дуже ретельно обирати ціль, визначати пріоритет для пострілу.


   “В нас озброєння менше. Кожен свою зброю береже. Ми помітили, що там ніхто зброю не береже. Навіть таке враження складається, що ворожі солдати зацікавлені, щоб їхня техніка була знищена, тоді в них з’являються підстави відступати”, – зазначила військова.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-173-doba/

У Таджикистані тривають командно-штабні військові навчання Регіональна співпраця-22

  У Таджикистані 10 серпня 2022 року розпочалися командно-штабні військові навчання «Регіональна співпраця-22». У них беруть участь представники зі США, Таджикистану, Казахстану, Киргизстану, Монголії, Пакистану та Узбекистану.

 

  Навчання триватимуть 10 днів – до 20 серпня. У рамках навчань Таджикистан та США мають провести п’ятиденний двосторонній компонент польових навчань у навчальному центрі “Фахрабад”.

  
  Військові КШН «Регіональна співпраця» – це щорічні навчання, спрямовані на зміцнення багатонаціональних зусиль із забезпечення стабільності, боротьби з тероризмом, а також на розвиток співробітництва та спільних комбінованих можливостей серед держав Центральної та Південної Азії, США та інших країн-учасниць. Вони проводилася щорічно з 2004 року в одній із країн-учасниць, у тому числі й у США, до початку пандемії COVID-19.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///taliby-hotuiutsia-zminyty-heopolitychnu-sytuatsiiu-v-serednii-azii/

    Під час КШН відпрацьовують координацію, синхронність дій та оперативне реагування на виклики і загрози. Вони сприяють зміцненню регіональної безпеки та стабільності, підвищенню національних можливостей з перехоплення переміщуваної зброї, терористичних елементів та наркотиків.

 

  Напередодні навчань командуючий Центральним командуванням США генерал Майкл Курилла відвідав Душанбе і зустрівся з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном. Він нагадав, що «за останні 30 років США надали Таджикистану допомогу в сфері безпеки на суму понад $330 мільйонів».

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-kordoni-afhanistanu-i-turkmenistanu-vidbulysia-zitknennia-mizh-talibanom-i-turkmenskymy-viiskamy/

  Звичайно – ні КНР, ні РФ не подобається подібне “загравання” Душанбе з Вашингтоном. Москва, війська якої повністю “загрузли в СВО” (агресія РФ проти України – ред.), змушена була цього разу все “мовчки проковтнути”. Лише вустами деяких експертів-пропагандистів було озвучено, що «тренування американських солдатів у “трикутнику інтересів” трьох країн — Росії, Китаю та Афганістану, — є недоречними». Російські експерти-пропагандисти зазначили, що ці навчання послаблюють ОДКБ та роль РФії в цьому регіоні.


  Незмінний президент Таджикистану Емомалі Рахмон, маючи за сусіда талібів у Афганістані, змушений “проводити багатовекторну політику”. Реальна загроза з боку Афганістану змушує Таджикистан думати про свласну безпеку, спираючись на партнерів, які мають у цьому “свій інтерес”.

 

  Таджицьке керівництво поводиться хоч і цинічно, але прагматично та розумно. Душанбе поки що вдається досить вдало використовувати конкуренцію “великих держав”, які прагнуть допомогти таджикам у забезпеченні їхньої безпеки.


Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///taliban-vede-peremovyny-z-rosiieiu-pro-vyznannia-ikhnoi-vlady-v-afhanistani/

Проти ЗСУ діють шість основних угруповань російських військ

  Інститут вивчення війни (ISW), який знаходиться у Вашингтоні, в сьогоднішньому зведенні виділив шість основних угруповань російських військ та підконтрольних російським окупантам озброєних угруповань, які діють проти ЗСУ. Аналітики наголошують, що жодне з цих угруповань не є однорідним за своїм складом.

 

  Перше угруповання діє на півночі та північному сході Харківської області. Воно складається з військових підрозділів Західного округу. Не зважаючи на “штурмові дії” окремих підрозділів. військ для “великого наступу” на Харків тут недостатньо.


  Друге угруповання розміщено по лінії Ізюм-Слов’янськ. Воно складається переважно з так званих “добровольчих” батальйонів, які “зліпили” вже після початку повномасштабного вторгнення, а також окремих частини Східного військового округу. Оскільки так звані “добровольчі батальйони” навчені слабо і не дотягують до штатної чисельності, цей напрямок для російського командування зараз не є пріоритетним, вважають аналітики з ISW.


  Третє угруповання зосереджено на ділянці фронту Сіверськ-Лисичанськ. Тут знаходяться частини Центрального військового округу та деякі озброєні підрозділи маріонеткових республік. Командування цим “об’єднаним утворенням здійснює генерал-полковник Олександр Лапін (командувач військ ЦВО), вважають в ISW. Оголошена російським командуванням на цій ділянці “оперативна пауза” закінчилася і війська “вирушили в наступ”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiski-zaharbnyky-maiut-mozhlyvist-dlia-nastupu-na-dvokh-trokh-stratehichnykh-napriamkakh-karta/

  Четверте угруповання знаходиться в районі Бахмута. Воно складається з найманців “ПВК Вагнера (Ліги)”, окремих підрозділів Західного військового округу та “м’яса” з “ЛНР”. Бійці “Вагнера” ​​брали участь у більшості недавніх захоплень на цій ділянці, зокрема у взятті Вуглегірської ТЕС. Штаб “Вагнера” ​​розміщується, як повідомляють, у Попасній за 40 км на північний схід від Бахмута. Саме в цей об’єкт було влучання HIMARS у неділю.


  На ділянці Авдіївка-Донецьк “за рускій мір” воюють озброєні підрозділи “ДНР”. Їх можна віднести до П’ятого угруповання.


  Шосте угруповання російських окупантів зосереджено на півдні і воно досить неоднорідне. Основу російських військ у Запорізькій та Херсонській областях спочатку становили частини Південного військового округу. Але в очікуванні українського контрнаступу сюди рашисти почали перекидати частини Східного військового округу, повітряно-десантних військ та Росгвардії. Така “строкатість” може становити додаткову складність для російського командування. Але чисельно вони становлять серйозну проблему для ЗСУ, які на цій ділянці збиралися перейти у наступ.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiany-zmusheni-reahuvaty-na-zahrozy-kontrnastupiv-z-boku-ukrainy-isw/

У Полтаві судять рашистського навідника ракет по Кременчуцькому НПЗ

  У Полтаві судять зрадника, який із “ідеологічних міркувань” сам запропонував рашистам свою допомогу у поширенні інформації про місця дислокації українських захисників. Про це відомо з ухвали Октябрського районного суду Полтави.

 

Заставка перейти за посиланням

  26 березня мешканець міста Кременчук у «Телеграмі» надіслав повідомлення “рашистському агенту”, який платив зрадникам за інформацію про розташування підрозділів ЗСУ. Він написав, що може надати дані про військові формування й показати їх на місцевості:


«У меня есть полная информация о расположении ракетных войск, а также нациков. Также есть данные о месте дислокации теробороны которые заняли одно с лечебных учреждений!!!… «Хотелось бы понимать сумму вознаграждения и способ получения)))».


  Потім злочинець “зливав” інформацію про військові частини, надіслав повідомлення з геолокацією підрозділів територіальної оборони.


  Підозрюваний свою провину в скоєнні злочині не визнав, і продовжує підтримувати дії російських окупантів. Нині він перебуває під вартою до 06 вересня. Суд ухвалив визначити для зрадника, який може втекти на Росію, заставу в розмірі трохи більше мільйона гривень, що викликає ряд запитань серйозних запитань того, хто виніс це “рішення”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ies-ta-42-krainy-zaklykaly-rosiiu-nehaino-vyvesty-viiska-iz-zaporizkoi-aes/

Часопис війни: 173 доба

   Розпочалася 173 доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін не відбулося.


На Харківському напрямку противник обстріляв із танків та реактивної артилерії півтора десятка населених пунктів.


У білгородських соцмережах з’явилися повідомлення, що цієї ночі, під час стрільби рашистів по Харкову, в районі села Весела Лопань (Білгородська олбасть. РФ) ракета рашистів здійснила “від’ємний старт” і впала прямо посеред села. Пишуть, що в багатьох будинках вибило вікна і є постраждалі.

 

Заставка КАРТИ

На Слов’янському напрямку ворог вів штурмові дії у напрямку Тихоцьке – Долина, успіху не мав, зазнав втрат, відійшов.
На Краматорському напрямку противник намагається вести наступальні дії в напрямку Сіверька.
Кілька рашистських пропагандистів повідомляють, що контакт з Євгеном Пригожиним, засновником ПВК «Вагнер» та інших «армій найманих убивць», не можуть встановити з моменту удару ЗСУ по штабу «вагнерівців» в окупованій Попасній Луганської області.

 

Заставка КАРТИ

На Бахмутському напрямку ворог активізував розвідку переднього краю нашої оборони і вів наступальні бої в напрямках Соледара та Кодеми, успіху не мав, відійшов.


  За даними Американського інституту вивчення війни, для Кремля у війні проти України на даний час пріоритетними є Бахмутський та Авдіївський напрямок. У ISW зазначили, що що РФ віддає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверска, одночасно намагаючись використати активність сил так званої “ДНР”, щоб захопити території, які їм не вдалося взяти з 2014 року на Авдіївському напрямі.

 

Заставка КАРТИ

На Авдіївському напрямку з метою покращення тактичного положення окупанти вели наступальні бої у напрямку Пісків та Первомайського, успіху не мали, відійшли.

 

Заставка КАРТИ

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії житлових будинків та цивільної інфрасруктури двох дессятків населених пунктів.


  У напрямку населеного пункту Времівка наші воїни знешкодили розвідгрупу окупантів. Ворог вів наступальні бої у напрямку Павлівки, успіху не мав, відійшов.


На Південнобузькому напрямку противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів.


  ППО орків безсила проти снарядів HIMARS – такого висновку дійшов італійський військовий експерт Томас Тейнер, аналізуючи перші секунди відео удару по Антонівському мосту в Херсоні.


  За його словами, рашистські оператори ППО випустили ракети в повітря за заздалегідь заданим курсом та із запрограмованим “на час” детонатором. Це доводить, що радари окупантів не здатні виявляти та націлюватися на снаряди GMLRS.


  Крім того, на думку Тейнера, дуже схоже, що оператори ППО просто не бачать фактичного профілю польоту снаряду GMLRS. “Стріляти боєприпасами із запрограмованим часом підриву в повітря і сподіватися, що шрапнель потрапить у ворожий об’єкт у повітрі – це технологія середини 20 століття. Але це те, що зараз робить російська армія зі своїми дорогими ракетами”, – робить висновок Тейнер.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-172-doba/

ЄС та 42 країни закликали Росію негайно вивести війська із Запорізької АЕС

  ЄС та ще 42 країни Світу прийняли “Спільну заяву”, у якій закликали Росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС і всієї території України. Текст Заяви сьогодні було оприлюднено на сайті делегації ЄС при міжнародних організаціях у Відні.


  До заяви приєдналися країни Європейського Союзу, а також окремі країни – Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембурга, Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Республіка Корея, Молдова, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Об’єднане королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки.


  “Ми закликаємо Російську Федерацію негайно вивести свої військові сили та весь інший неуповноважений персонал із Запорізької атомної електростанції, її найближчих околиць та всієї України, з тим, щоб оператор та українська влада могли відновити свої суверенні обов’язки в межах міжнародно визнаних кордонів України, а законний оперативний персонал міг виконувати свої обов’язки без зовнішнього втручання, погроз та неприйнятно важких умов праці”, – йдеться у Заяві.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rashysty-hotuiut-provokatsiiu-na-zaes/

Наголошується, що розміщення російський військових та озброєння на ядерному об’єкті “є неприйнятним і порушує принципи безпеки та гарантій, які всі члени МАГАТЕ зобов’язалися поважати”.


  Також, учасники заяви заявили підтримку намаганням МАГАТЕ сприяти розв’язанню проблеми, пов’язаної з окупацією ЗАЕС, “поважаючи при цьому повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою”.


 Учасники Заяви особливо наголосили на тому, що “дезінформаційна поведінка РФ” не допоможе Росії ввести Світ в оману. “Ми рішуче засуджуємо використання Росією дезінформації у її спробах виправдати свої незаконні дії в Україні”, – зазначається у документі.

 

  “Міжнародна спільнота притягне Росію до відповідальності за її агресію, і Росія має понести повне покарання за свої протиправні дії в Україні”, – йдеться також в заяві.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///druha-delehatsiia-amerykanskykh-konhresmeniv-prybula-na-taivan/