Сторінка 545 – Новини ветеранів зі всієї України

Російський дипломат закликав здійснити геноцид українців

  Постійний представник РФії при міжнародних організаціях у Відні (Австрія) Михайло Ульянов у Twitter опублікував “допис” про “необхідність “остаточного вирішення українського питання” й закликів до знищення всіх українців, що може трактуватися як відвертий заклик до “геноциду”.


ДОВІДКА:


Геноцид — цілеспрямовані дії з метою повного або часткового знищення груп населення чи народів за національними, етнічними, расовими, корисливими або релігійними мотивами.


До таких дій належать:

  • вбивство членів цієї групи;
  • нанесення тяжких тілесних або психічних ушкоджень членам такої групи;
  • створення членам групи умов, які розраховані на повне чи часткове її знищення;
  • унеможливлення народження дітей в середовищі групи;
  • насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.

 

  Після того, як допис Ульянова набув широкого резонансу, російський дипломат “увімкнув мізки” та видалив своє “повідомлення”. Він поспіхом опублікував пост із вибаченнями, намагаючись виправдати свої заяви. “Я маю вибачитися. Я забув, з ким маю справу”, — написав постпред рф у Відні. Але “Слово – не горобець, вилетить – не зловиш!”


  З цього ганебного приводу Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук звернувся до президента Австрії Александера ван дер Беллена та канцлера Австрії Карла Негаммера з вимогою визнати постійного представника РФії у Відні Михайла Ульянова “персоною нон ґрата” та депортувати його до Росії.


  “Оце і є обличчя «російської дипломатії». Коли постійний представник рф при міжнародних організаціях у Відні спочатку закликає не щадити українське населення, а потім судомно видаляє маячні дописи. За подібні фашистські заклики не шановний пан ульянов має бути визнаний персоною нон ґрата в Австрії та депортований у свою росію. Там хай пише, що хоче, там його аудиторія. Із цією вимогою звернувся до федерального Президента Австрії Александера ван дер Беллена та канцлера Карла Негаммера”, – написав Стефанчук у Facebook.

 

Заставка перейти за посиланням

  Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк також відреагував на заяви Михайла Ульянова.


  “Ru-посол в Австрії Михайло Ульянов заявляє про необхідність «остаточного вирішення українського питання» й закликає до геноциду. У Європі знову чути голоси: «Не всі росіяни, як путін» і «Може, дамо «Північному потоку-2» працювати». Час зрозуміти: росія — фашистська вертикаль з мільйонів людей”, – написав Подоляк у Twitter.

Заставка перейти за посиланням

  Можливо, у когось промайне думка, що занадто багато честі так реагувати на чергову відвертість якогось рашиста. Але варто зауважити, що Михайло Ульянов “не якийсь там бомж-п’яничка з рашистськими поглядами”. Він “гвинтик системи”, яка налаштована на те, про що “постійний представник РФії в Австрії” випадково проговорився. І на це потрібно реагувати точно так, як на непроханий перетин українського кордону російськими військами. Інакше Москва реально може реалізувати “всі намічені плани”, в тому числі і геноцид українців.

 

Аслан Дзітоєв, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ne-drh-a-armiia-bpla/

Не ДРГ, а Армія БПЛА

  Після кількох гучних вибухів на території Кримського півострова, окупанти та колабораціоністи кинулись шукати українські ДРГ. Але, схоже, що причиною “бавовни” стали звичайні дешеві БПЛА / дрони-камікадзе, які просто летять і розкидають “недопалки” на важливих об’єктах рашистів.


  Це стало зрозуміло, що пару днів тому, коли на відео російська “тунгуска” гатила кудись в одну точку в нічному небі. Модернізована китайська “газонокосарка” з пропелером та крилами, плюс хитрий софт. І воно непогано працює. Згадайте атаку на Новошахтинський НПЗ в Ростовський області: потихеньку прилетів – гучно спалив.


  Скоріше за все натяки в західній пресі, що це українська розробка, були правильні. Війна триває вже півроку. За цей період радянське ВПК у Другій світовій вже покращувало наявні моделі, розгортало нові заводи і т.п.


  У таких дешевих девайсів з AliExpress дальність польоту становить всього 200-300 км. До того ж система, скоріш за все, знає куди треба летіти і у що саме влучити. Це не “обстріл навмання”, а воно реально працює по конкретних цілях. Варто пригадати останні влучання: Новофедорівка (аеродром), Майське під Джанкоєм (склад зброї), Джанкой (підстанція), Валуйкі (військова база) та ще декілька новин про стрілянину рашистського ППО на інших об’єктах.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-krymskomu-pivostrovi-znovu-khtos-ne-zahasyv-nedopalok/

  Скоріше за все запускають ці БПЛА не з Криму. Даний вид української зброї може спокійно долати лінію фронту. І всі оті пошуки українських диверсантів і перевірки українських автівок просто не мають жодного сенсу.


  Звичайно, їх будуть збивати. Можливо, їх навіть будуть збивати “пачками”, але тільки там, де є щільне ППО. Хоча в Севастополі сьогодні воно не дуже спрацювало. Крім того – біля кожної важливої будівлі “Панцир” не поставиш. А важливих об’єктів з такою великою лінією фронту у рашистів мегабагато.

 

  Не виключено, що в росіян незабаром з’явиться велика кількість проблем із захистом своїх об’єктів по всьому периметру кордону. І не тільки свого, а ще й Білорусі. Такі дрони можуть потихеньку знищити всі економічно важливі об’єкти в глибині країни.


  І не треба робити вигляд, що це секрет для росіян. Після атак на військові об’єкти на Криму російські слідчі вже назбирали “два вагони” деталей від збитих безпілотників. Але в ЗСУ є наступні “два вагони” нових безпілотників та “дві флешки” можливих цілей, куди рашистам має прилетіти.


За матеріалами статті OSINT-аналітика Антона Павлушко “Армія дронів“.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///heroi-zabuti-vladoiu/

Герої забуті владою

  На війні інколи так буває , що “деякі” Герої просто “випадають із поля зору” і залишаються забутими владою. Щось подібне сталося із військовим, який має позивний «Сепар». Він воював в Ірпені “на Жирафі” з першого дня повномасштабного російського вторгнення. А провокативний позивний «Сепар» отримав від побратимів за те, що сам родом із Донецька.


  На початку травня «Сепар» взяв у полон рашистського елітного десантника. Повів його на «Жираф», куди приїхав і мер міста Маркушин. Це був перший полонений в Ірпені.

 

  Коли мер міста побачив полоненого, то сказав нашому бійцю: «Ого, нічого собі. Я вас нагороджу». Він сфотографував документи нашого військового та полоненого рашиста і… “пішов виконувати щойно дану обіцянку”.


  Відеонформацію про полоненого рашиста Бобова Тімофєя та нашого «Сепара», який став справжньою сенсацією, публікували у різних соцмережах. А про нашого «Сепара», який став справжнім героєм, телеканал ICTV зняв цілий сюжет.

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка ВІДЕО
Заставка ВІДЕО

  12 травня 2022 року «Сепар» потрапив до київської лікарні через отриману у боях контузію. Після госпіталю його одразу направили воювати в іншому підрозділі на Харківському напрямку.


  А в цей час в деокупованому місті почали складати списки тих, хто боронив Ірпінь. І так сталося, що про нашого Героя, і не тільки про нього одного, просто забули.


  «З’ясувалось, що я взагалі в Ірпені не воював. Вони робили списки тих хто воював, а мене там не було. І про полоненого навіть не згадали. Хоча навіть телеканал ICTV приїжджали та знімали ситуацію із полоненим. А місцева влада просто забула», — дивується наш військовий «Сепар».


  Чому не внесли в списки — і гадки не має. Але каже, що тоді — одразу після деокупації — була сильна метушня. Навіть хлопців, які загинули в боях за Ірпінь, не всіх внесли до списків загиблих.


  «У мене є фотогоафії, де двоє хлопців з нашої ТрО лежать мертві на позиції. Тоді їхню зброю забрали, тіла мервих п’ятьох «кацапів» – теж забрали, а тіла наших хлопців ще з тиждень лежали», — згадує «Сепар».


  До “списків” потрапили «особливі» — каже військовий. Та додає, що туди навіть внесли дівчину, яка займалась корегуванням вогню артилерії, якої нас не було.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-178-doba/

  Але якось так сталося, що до того “Списку” не потрапив не лише наш військовий із не дуже патріотичним позивним «Сепар», а й ще понад 5 його знайомих, які боронили від рашистів Ірпінь.


  «Я спілкувався із друзями, яких нагородили. Взагалі не давали їм нічого особливого – ні грошей, нічого. Просто написали, що вони там були і все. Але до нагород нікого не представили», – каже наш захисник.
Воїн не звертався ні до мера, ні до депутатів, щоб “відновити справедливість”, бо зараз захищає Україну і займатись “такою єрундою” просто не має можливості.


  Звісно, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” ні в якому разі не стверджує, що ті хто вже отримав нагороди, на них не заслуговують. Але ВСІ наші воїни ризикували власним життям, щоб захистити НАС! І зараз мова йде про те, що ми не можемо допустити того, щоб герої, які боронили нашу рідну Землю, були забуті. Вони нас захистили і саме найменше, чим ми їм можемо їм віддячити, це пам’ятати про їхній подвиг.


Олександр Вікторович, “НОВА: новини втеранів АТО/ООС”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ukraintsi-prydbaly-suputnyk-u-iceye/

Часопис війни: 178 доба

  На початок 178 доби війни російські окупанти продовжують наступати на Донбасі, але успіху не мають і з втратами відходять, – основне зі зведення Генштабу ЗСУ на ранок 20 серпня 2022 року.


На Слобожанському оперативному напрямку ворог веде бойові дії з метою утримання займаних районів та недопущення контрнаступу підрозділів Сил оборони, де намагається покращити тактичне становище.


На Харківському напрямку ворог вів наступальні бої у районі Борщової, успіху не мав, відійшов.


На Слов’янському напрямку поблизу Новодмитрівки, Вернопілля та Курульки підрозділи супротивника намагалися вести штурмові дії, отримали відсіч та відступили.

 

На Краматорському напрямку неподалік Івано-Дар’євки ворог намагається вести наступ, бойові дії продовжуються.

 

На Бахмутському напрямку окупанти вели наступальні та штурмові дії в районах населених пунктів Бахмут, Зайцево та Кодема, бойові дії продовжуються.

 

На Авдіївському напрямку ворог настає в районі населеного пункту Дослідне та Майорськ, бої продовжуються.

 

На Новопавлівському напрямку противник вів штурмові дії у районі населеного пункту Золота Нива, успіху не мав, відступив.

 

Заставка КАРТИ

  Війна в Україні перебуває в “операційному застої”, пише CNN із посиланням на неназваних офіційних представників Заходу. За їхніми словами, зараз жодна із сторін не може розвинути достатній бойовий потенціал, щоб переламати хід війни.

 

  Відзначається також серйозне виснаження сил щодо людського ресурсу в обох сторін. Співрозмовники телеканалу назвали “проблемою, що вимальовується” для РФ все більш гострий брак боєприпасів – навіть основних.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///samoproholoshenyi-prezydent-lukashenko-zaiavyv-shcho-ne-zbyraietsia-napadaty-na-ukrainu/

Китайському мільярдеру Сяо Цзяньхуа пощастило: його не розстріляли, а засудили до 13 років позбавлення волі

  Суд КНР у Шанхаї засудив мільярдера Сяо Цзяньхуа до 13 років позбавлення волі у справі про хабарництво та шахрайство. Його компанії Tomorrow Holdings виписали штраф на рекордні для Китаю 55 млрд юанів ($8,1 млрд), пише Reuters.


  За версією слідства, у 2001-2021 роках Сяо Цзяньхуа та Tomorrow Holdings підкуповували чиновників, передаючи їм акції, об’єкти нерухомості. Загальна сума хабарів склала понад 680 млн юанів (близько $100 млн).


  Крім того, Сяо незаконно використовував свою фінансову мережу (до якої входило понад 40 компаній), щоб продавати страховку та інші інвестиційні продукти, отримавши понад 311,6 млрд юанів.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///samoproholoshenyi-prezydent-lukashenko-zaiavyv-shcho-ne-zbyraietsia-napadaty-na-ukrainu/

  Сяо визнали винним у незаконному привласненні державних депозитів, зловживанні довірою, хабарництві та нелегальному використанні грошей. Суд заявив, що мільярдер та його компанія “завдали шкоди фінансовій безпеці держави”.


  Сяо Цзяньхуа кілька років тому вважався одним із найбагатших людей в Китаї. Його клієнтами були керівники Комуністичної партії Китаю, і, навіть, китайський лідер Сі Цзіньпін.


  Мільярдер Сяо Цзяньхуа зник у 2017 році. Китайська розвідка викрала його з готелю в Гонконгу та переправили до КНР.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///u-verkhovnii-radi-skandal-sluhy-narodu-zaproponuvaly-peredaty-vsiu-kontrrozvidku-do-sbu/

Самопроголошений президент Лукашенко заявив, що не збирається нападати на Україну

  Самопроголошений президент Олександр Лукашенко заявив, що підконтрольна йому країна не збирається нападати на Україну і не має наміру відправляти своїх солдатів на війну, інформує БелТА.


  “Ви не думайте, що я тут планую якийсь напад, ось Україну бомбитимемо з території Білорусі і так далі. Немає в мене жодного бажання, щоб ваші та мої діти воювали” – заявив самопроголошений президент Білорусі.


   Крім того, Лукашенко абсолютно серйозно заявляє, що Москва воює не з Україною на території України, а з НАТО та США, які “за допомогою Польщі підстьобують бойові дії”.


  У зв’язку з цим виникає питання – як пояснити оті ракети, які летять з Білорусі і вбивають мирних українців у Житомирі, інших містах – це “промазали” по НАТО чи по США?

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///u-verkhovnii-radi-skandal-sluhy-narodu-zaproponuvaly-peredaty-vsiu-kontrrozvidku-do-sbu/

У Верховній Раді скандал: “слуги народу” запропонували передати всю контррозвідку до СБУ

  У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким фактично вся контррозвідувальна діяльність потрапляє до відання Служби безпеки України. Наразі текст законопроекту ще відсутній на сайті парламенту, але він є у розпорядженні журналістів УНН.

 

  Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності суб’єктів контррозвідувальної діяльності у протидії широкомасштабній військовій агресії російської федерації проти України (№7684) ініційований низкою нардепів з фракції «Слуга народу», серед яких зокрема Мар’яна Безугла та Юрій Камельчук. (Щоб з ним ознайомитись перейдіть за посиланням)

 

Заставка перейти за посиланням

   У пояснювальній записці до проекту закону зазначається, що його мета – «удосконалення контррозвідувальної діяльності, посилення спроможності суб’єктів її здійснення щодо протидії розвідувально-підривній та терористичній діяльності спеціальних служб держави-агресора та її «прибічників» під час дії правового режиму воєнного стану, у тому числі з використанням гібридних форм та методів (колаборантів, зрадників, кримінальних елементів тощо) ведення підривної діяльності проти України, (…) утворених відповідно до законів України, а також розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у тому числі у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями».


  Законопроєкт пропонує ввести у законодавче поле України визначення цілої низки термінів, зокрема: «контррозвідувальна діяльність», «контррозвідувальне забезпечення» тощо.

 

  Пропонується розширити визначення завдань контррозвідувальної діяльності:

  • «добування, аналітична обробка та використання інформації щодо ознак або фактів розвідувально-підривної, терористичної та іншої діяльності іноземних держав та їх структур, а також організацій, окремих груп та осіб на шкоду державній безпеці України;
  • протидія розвідувально-підривній, терористичній та іншій діяльності іноземних держав та їх структур, а також організацій, окремих груп та осіб на шкоду державній безпеці України;
  • добування, аналітична обробка та використання в інтересах контррозвідки інформації про загрози державній безпеці та ризики державної безпеки, наміри, плани і дії іноземних держав та їх структур, а також організацій, окремих груп та осіб чи їх потенційні можливості щодо реалізації таких намірів, планів і дій та/або про процеси, події, обставини, технології, знання, що можуть сприяти реалізації загроз державній безпеці або підвищенню ризиків державної безпеки;
  • розроблення і реалізація заходів щодо запобігання, усунення та нейтралізації загроз державній безпеці, а також управління ризиками державній безпеці України» (Для порівняння у чинному законодавстві частина про добування та обробку розвідувальної інформації відсутня, також не згадується про протидію розвідувально-підривній діяльності – прим. авт.).

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///v-ukraini-obhovoriuietsia-proiekt-mozhlyvoi-podatkovoi-reformy-10-10-10/

Яким боком тут СБУ?

  Наразі законом про контррозвідувальну діяльність передбачено, що «Спеціально уповноваженим органом державної влади у сфері контррозвідувальної діяльності є Служба безпеки України» – пропонується така зміна – «Спеціально уповноваженим державним органом у сфері контррозвідувальної діяльності є Служба безпеки України» – ніби нічого особливо не змінилося.

 

    Однак надалі законотворці пропонують запровадити новелу: «Під час дії правового режиму воєнного стану координація контррозвідувальної діяльності суб’єктів контррозвідувальної діяльності здійснюється Службою безпеки України у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Служби безпеки України».

 

  Тобто «повнота влади» у контррозвідці на час воєнного стану перейде до СБУ.


  Коли законопроект зареєстрували та віддали на ознайомлення колегам по фракції зі «слуги народу» – документ викликав вельми неоднозначну реакцію. За інформацією УНН, особливо наполегливо лобіює його серед нардепів Мар’яна Безугла, яка відома своїм прагненням реформувати СБУ. Однак, колеги не зрозуміли її потуг перетворити Службу безпеки на орган з безмежними можливостями під час війни.


  Як розповіли УНН джерела у фракції, Безугла навіть на деякий час видалялася з фракційного чату, аби продемонструвати своєї невдоволення колегам, які її не підтримали.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///pro-viiskovyi-oblik-zhinok/

У Львові завершилася тристороння зустріч

  До переговорів щодо припинення бойових дій в Україні ще далеко. Про це заявив представник ООН Фархан Хак за підсумками переговорів у Львові.


  Під час зустрічі у Львові Генсек ООН Антоніо Гутеррішта президент України Володимир Зеленський поговорили, що в ситуації із Запорізькою АЕС повинен переважати здоровий глузд, щоб уникнути загроз безпеці станції. ООН може підтримати відвідування Запорізької АЕС інспекторами МАГАТЕ лише у випадку, якщо місія попрямує туди через Київ.


  Генсек ООН повідомив, що представника Бразилії буде призначено головою місії щодо встановлення фактів у Оленівці. Зараз ООН працює над отриманням безпечного доступу до району СІЗО у Оленівці.


  Було наголошено, що продовження експорту продовольства та добрив з України та Росії є критично важливим для стабілізації ринків.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///kreml-namahaietsia-zbilshyty-chyselnist-rosiiskoi-armii-za-rakhunok-hromadian-iz-krain-tsentralnoi-azii/

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган після переговорів із В.Зеленським та А.Гутеррішем зробив кілька заяв:

  • ми висловлюємо стурбованість конфліктами навколо ЗАЕС. Ми не хочемо пережити новий Чорнобиль;
  • не тільки Україна, а й увесь світ відчув позитивні результати Стамбульської угоди, яка дозволила безпечно експортувати українське зерно;
  • війна закінчиться за столом переговорів.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///zsu-protystoit-shist-osnovnykh-uhrupovan-rosiiskykh-viisk/

  “Зустріч Зеленського та Путіна не принесе просування”, – коментує радник глави ОП Михайло Подоляк. “Зараз, виходячи з поведінки пана Путіна, з тих заяв, які ми бачимо, ми розуміємо, що до шостого місяця війни вони так і не оцінили весь той морок і жах, який вони принесли на українську землю”.

 

  “Перемовини з Росією будуть можливі, лише після того, як Кремль звільнить окуповані території України”, – після зустрічі з Ердоганом заявив Володимир Зеленський.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ukraintsi-prydbaly-suputnyk-u-iceye/

Часопис війни: 177 доба

  Триває 177 доба героїчного спротиву українського народу російському військовому вторгненню. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка залишилась без змін. 

 

На Харківському напрямку противник просунувся на 8 кілометрів. зайнявши “сіру зону”.  Зараз тривають бої на північ від Харкова.

 

На Краматорському напрямку окупанти здійснили безуспішну спробу наступу на напрямку Миколаївка – Виїмка. Зазнали втрат.

 

На Бахмутському напрямку наступальними та штурмовими діями противник намагався прорвати оборону наших військ та просунутися з районів Володимирівки, Покровського, Клинового, Семигір’я і Гольмівського у напрямку міста Бахмут. Успіху не мав, відійшов.

 

Заставка КАРТИ

На Авдіївському напрямку  у ворог здійснив невдалі спроби покращення тактичного положення на напрямках Верхньоторецьке – Камʼянка, Новоселівка Друга – Авдіївка, Піски – Первомайське та Лозове – Первомайське. 

 

Заставка КАРТИ

На Новопавлівському напрямку ворог намагався покращити тактичне положення на напрямку Тарамчук – Водяне. Отримав жорстку відсіч. 

 

Заставка КАРТИ

На Запорізькому напрямку не припинялись обстріли із усіх наявних засобів по лінії зіткнення. Противник задіяв авіацію. Противник “опосередковано попередив”, що на сьогодні готує провокацію на Запорізькій АЕС.

 

На Південнобузькому напрямку підрозділи противника зосередилися на утриманні зайнятих позицій та недопущенні створення Силами оборони сприятливих умов для проведення контрнаступальних дій.

 

На Кримьскому півострові в районі смт Чорноморське – с. Маяк сталася чергова “бабвовна”. Подробиці згодом.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-175-doba/

Українці придбали Супутник у ICEYE

  Сергій Притула повідомив, що на кошти – 600 млн. гривень, зібрані українцями для придбання Байрактарів, і які залишилися не витраченими, було придбано доступ до бази даних супутникових знімків.

 

  З компанією ICEYE “Благодійний фонд Сергія Притули” підписав договір про оренду супутника більше ніж на рік. За попередніми даними, Україна отримала доступ до супутникових знімків оідразу після переказу коштів.


Нащо нам супутник?


По-перше: тепер наші військові дістали можливість “бачити абсолютно все!”


По-друге: супутник дозволяє отримувати фотознімки поверхні Землі незалежно від часу доби та погодних умов.


По-третє: дані оновлюються кожні кілька годин, що на тактичному рівні дозволяє спостерігати за бойовими діями фактично в режими онлайн.

 

Наступне: на мікрохвильових знімках можна розрізнити окремих людей через роздільну здатність фото до 25 см на піксель.


І найважливіше: супутник знаходиться під зручним нахилом для спостереження за територією України, де ведуться бойові дії.

 

 

Заставка ВІДЕО

  Варто нагадати, що фінська компанія ICEYE, світовий лідер у галузі моніторингу за допомогою радіолокаційних супутникових зображень. У своєму пресрелізі компанія повідомила про підписання контракту з “Благодійним фондом Сергія Притули“. Угода обійшлася в $17 млн. 

 

  У межах укладеної угоди ICEYE передасть усі можливості одного зі своїх супутників SAR, які вже перебувають на орбіті, для використання урядом України.

 

  Крім того, ICEYE надасть доступ до своєї групи супутників SAR, що дозволить Збройним силам України отримувати зображення критично важливих місць з високою частотою оновлення.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///hihantska-raketa-vidpravyt-kosmichnyi-korabel-nasa-do-misiatsia-video/