Масштабне розгортання постачань по ленд-лізу можливе через півтора-два роки, це заявив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.
“Потрібно готуватися до наступу. Для мене ленд-ліз – це масові поставки від країн Заходу, від США перш за все, необхідного спорядження, боєприпасів, озброєння. Зараз Америка тільки розгортає таке виробництво. Гадаю, що збільшення постачання почнеться тільки наступного року. Дай Боже, щоб це було через рік. Масштабне розгортання ленд-лізу можливе приблизно через 1,5-2 роки, якого буде достатньо для того, щоб досягти паритету з російською армією хоча б з тими угрупованнями, які РФ кинула в Україну”, – зазначив журналіст.
За словами Бутусова, ленд-ліз спочатку буде поступовим, до нього треба бути готовим. Це цілком реально, але потрібен час. Поки що Україна отримує запаси армій країн-членів НАТО.
Донька рашиста Дугіна може бути живою, а її смерть – інсценування спецслужб РФ в умовах “транзиту влади”. Аналітики, які дійшли такого висновку виділяють кілька важливих моментів.
Залишки тіла Дар’ї Дугіної обгоріли до повної непізнаваності. Враховуючи “неабияку” зацікавленість спецлужб, будь-яка експертиза в РФії підтвердить, що “ДНК, зубна карта, відбитки повністю обгорілих пальців, ґудзики, татуювання по всьому обгорілому тілу – все це належить саме російській пропагандистці”. Саме так – вони спочатку підтвердять, а потім самі “скуштують щось не те”.
Варто наголосити: слідство має обгоріли людські залишки, які можуть належати Дар’ї Дугіній. А можуть належати і комусь іншому – це вже як “слідство поверне”.
Наступний важливий момент – це гавкотня, яку дружно і гучно здійняла рать російських пропагандистів просуваючи тезу причетності до смерті “укро-бєндєро-фошистов”. Вчора всі під “різними кутами” просували цю тезу: від Сімонян до Собчак.
Ще один момент – це “жертовність висловлювань” самого Дугіна. Вона зводиться до того, що заради ідеї він пожертвував найціннішим, що у нього було – життям власної доньки.
Читаючи тексти, які приписують Алєксандру Дугіну, складається таке враження, що це майже якась “ритуальна жертва”. Саме в цьому нас намагаються переконати і “феесбешні консерви”. Хоча, зважаючи на сатанинський характер віросповідань сучасних власників Кремля і такий варіант теж не варто відкидати повністю.
Для української влади сьогодні головна ціль це не Дугін з донькою, і, навіть, не Путін. Всі українські силовики зараз “ламають голови” над тим, як красиво “в онлайн форматі” знищити Кримський міст. Саме це – їхня головна ціль зараз! А “мочілово в туалетах” Лаврова, Путіна, не говорячи про таку дрібноту, як Скабєєва і КО – сьогодні це однозначно “НЕ рівень” діючої Київської влади!
І останнє. Раптом в соцмережах з’являється “Маніфест” якоїсь, до цього часу невідомої, підпільної терористичної організації, яка “ріже правду-матку” про всі злочини “колективного Путіна” і закликає до припинення війни та чергової революції на Росії.
Враховуючи, що половина росіян продовжують “молитись на Путіна”, такий “вихлоп”, хоч і правдивий по суті, у цій ситуації “працює” на загальний вектор руху російської пропагандистської машини.
Чергових революціонерів російське суспільство зустріне тільки як зрадників, які “у відповідальний момент завдали удару в спину” і взагалі – всі вони продалися “укро-фОшистам”. А для “західного глядача” Кремль похвалиться наявністю “плюралізму думок в російському суспільстві”.
Підсумовуючи все вищеперераховане, ряд аналітиків ставлять під сумнів загибель саме Дар’ї Дугіної. Її “трагічна загибель” може бути звичайним інсценуванням російських спецслужб, які переслідують дві головні цілі:
1) відволікти увагу російського обивателя від “транзиту влади”, який відбувається на Росії прямо зараз;
2) хоч якось підняти “дух ура-патріотизму” на Росії та підсилити бажання простих росіян померти на війні за ідеї “колективного Путіна”.
Зараз неможливо однозначно стверджувати, що Дар’я Дугіна жива або загинула. Але в даному випадку, схоже, що російські спецслужби “занадто переграли” і їхню “постановку” можна оцінити фразою Станіславського: “Не вірю!”. Занадто багато моментів, які змушують сумніватися “в очевидному”.
Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”
На початок 180 доби війни ворог продовжує зосереджувати свої зусилля на встановленні повного контролю над територіями Луганської та Донецької областей, утримання захоплених районів Херсона та частин Харківської, Запорізької та Миколаївської областей та недопущення можливого контрнаступу ЗСУ, повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.
На Волинському, Полісському та Сіверському напрямках суттєвих змін не відбулося.
На Харківському та Слов’янському напрямках ворог обстріляв з танків, ствольної та реактивної артилерії околиці н.п. Світличне, Слатине, Питомник, Петрівка, Піщане, Гусарівка, Моспанове, Криничне та Пришиб, Дібрівне, Мазанівки та Долина.
На Слов’янському напрямку ворог намагався вести наступ на напрямках Довгеньке – Дібрівне, Бражківка – Нова Дмитрівка. Спроби зазнали невдачі, ворог відступив.
На Краматорському напрямку ворог намагається розпочати наступ у напрямку Спірне – Веселе, бойові дії тривають.
У напрямку Бахмута ворог здійснив спробу наступу в напрямках Вершина – Кодема та Гладосове – Кодема, але безуспішно. На напрямках Страпівка – Соледар, Покровське – Бахмут, Травневе – Кодема, Семигір’я – Зайцеве та Гладосове – Курдюмівка бойові дії тривають.
На Авдіївському напрямку противник намагався провести штурмові дії на напрямках Спартак – Опитне, Новоселівка Друга – Красногорівка, Донецьк – Первомайське, Піски – Невельське, Лозове – Невельське, але безуспішно.
На Запорізькому напрямку окупанти спробували наступати у напрямку Макарівка – Времівка, успіху не мали, відступили.
На Миколаївському напрямку російські окупанти здійснили штурми в районі н.п. Благодатне, мали певний успіх.
УВАГА! Ворог закриває окремі ділянки повітряного простору в Липецькій, Воронезькій та Білгородській областях Російської Федерації з 22 по 25 серпня 2022 року. 21 серпня радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Росія спробує збільшити кількість обстрілів України 23 та 24 серпня.
Марії з Кривого Рогу лише 5 років, а вона вже ввійшла в національний реєстр рекордів як наймолодша волонтерка. Дівчинка зібрала 35492 гривні на потреби ЗСУ.
“П‘ятирічна Марія, яка з рідними виїхала з Кривого Рогу на Львівщину через воєнні дії рф, увійшла у національний реєстр рекордів як наймолодша волонтерка, яка своїм виступом зібрала для потреб ЗСУ 35 тисяч 492 гривні”, – написав голова Львівської ОВА Максим Козинський у своєму Facebook.
Марія виступала під під музичний супровід свого старшого Олександра, який уже є рекордсменом України в іншій номінації. Діти разом виконували українські пісні у центрі Львова, виступ тривав 9 годин 54 хвилини.
“Волонтерський фонд доклав до коштів, які зібрали Марія та Олександр, певну суму і придбав тепловізор INFIRAY СL35 M. Він уже служить нашим хлопцям та дівчатам на передовій. У нас є головне багатство – Люди. Окупант не має шансів”, – ідеться у повідомленні.
За 179 діб війни загинуло 45200 рашистів. І це тільки ті втрати, які вдалося порахувати Генштабу ЗСУ.
За минулий тиждень (з 15 серпня по 21 серпня 2022 року) тільки підтверджені втрати рашистів збільшились:
особовий склад — на 1650 осіб (всього від початку війни — 45200 осіб);
літаки — 1,
вертольоти — 3 одиниці,
танки — 48 одиниці,
БПЛА ОТР — 22 одиниці,
ББМ (бойові броньовані машини) — 98 одиниць,
ППО — 5 одиниць,
РСЗВ — 5 одиниць, .
артсистеми — 48 одиниць,
автомобільна техніка та цистерни з ПММ — 104 одиниці,
спеціальна техніка — 8 одиниць.
http:///ne-drh-a-armiia-bpla/
За 179 діб повномасштабної війни Росії проти України Світ побачив справжнє звіряче обличчя Кремля. Тисячі загиблих українців, знищені домівки, … Із кожного з 20-ти ракетних ударів, завданих ЗС РФ, лише один припадає на хоча б якийсь військовий об’єкт, а решта 19 – це влучання в житлові будинки, лікарні, освітні заклади…
У суботу ввечері на Можайському шосе в районі селища Великі В’яземи, приблизно за 25 кілометрів від Московської кільцевої автодороги, вибухнув автомобіль за кермом якої знаходилася 29-річні Дар’я Платонова (Дугіна), донька головного ідеолога рашизму Алєксандра Дугіна.
На даний момент відомо, що вибух у автомобілі, за кермом якого була Дар’я Платнова (Дугіна), стався під днищем авто. Після вибуху позашляховик охопило полум’я, він з’їхав з дороги і влетів у споруду біля траси.
Автомобіль, який вибухнув, до цього знаходився на невеликому службовому паркуванні під постійною охороною. Туди міг пройти тільки хтось із «своїх» або людина із посвідченням ФСБ, ФСТ, ГРУ.
Сам рашист Алєксандр Дугін не водить машину, а його донька виступила в ролі його персональнго водія. Дугін збирався разом із донькою повертатися із російського пропагандистського фестивалю «Традиція», на якому він “читав лекцію”. Але в останню мить щось завадило, він затримався і поїхав згодом іншою машиною.
Схоже, що рашистку Дар’ю Платонову (Дугіну) “прибрати” свої, але винними вже призначили “українських терористів”.
Після того, як ідеолог рашизму Алєксандр Дугін дізнався про смерть доньки, він потрапив до лікарні, повідомив російський політолог Сергій Марков.
У цьому конкретному випадку словами співчуття можуть виступати тільки українські приказки: “Не рий другому яму, бо ти до неї знаходишся ближче” і “Не радій з чужого горя…”
Стратегічні бомбардувальники ВПС США B-52 Stratofortress прибули на військову авіабазу Великобританії, а згодом взяли участь у спільних навчаннях із Повітряними силами в Швеції. Під час військових навчань B-52 Stratofortress скинули три бомби GBU-31, які успішно знищили наземні цілі.
І хоч військові навчання відбуваються на території Швеції, це не завадило москальським ЗМІ порахувати, що відстань до кордону з РФ склала лише 400 км. Це сколихнуло рашистські ЗМІ, які заявили, що B-52 Stratofortress “могли доставити в Європу ядерну зброю” і “влаштувати провокацію поруч з кордонами РФ”.
За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському та Полісському напрямках відзначають рух засобів протиповітряної оборони збройних сил РФ на територію Республіки Білорусь.
На Сіверському напрямку ворог здійснив мінометні удари по населеним пунктам Пушкари Чернігівської області та Миропілля та Павлівка Сумської області.
На Харківському напрямку противник зосередився на утримані зайнятих позицій. Рашистам вдалося просунулись вздовж кордону приблизно на 2 кілометра і захопили н.п. Червона Зоря.
На Слов’янському напрямку противник зосередився на поновленні наступальних дій. Ворог здійснював бойову розвідку в напрямку Пасіка – Бохродичне, невдало, відступив. Намагався провести штурмові дії на напрямках Бражківка – Нова Дмитрівка та Сулигівка – Нова Дмитрівка. Поніс втрат і відступив.
На Краматорському напрямку ворог намагається намагається вести
наступ у напрямку Берестове – Івано-Дар’ївка, але безуспішно.
На Бахмутському напрямку противник здійснює наступ на напрямках Покровське – Бахмутське та Семигір’я – Зайцеве. Бої тривають у напрямку Залізна Балка – Нью-Йорк та Новоселівка – Нью-Йорк.
На Авдіївському напрямку ворожі підрозділи проводять штурмові дії на напрямках Піски – Невельське, Лозове – Невельське та Старомихайлівка – Мар’їнка, бойові дії тривають.
На Миколаївському напрямку ворог веде наступальний бій у напрямку Васильки – Благодатне, має частковий успіх, окупував південні околиці населеного пункту Благодатне, бойові дії продовжуються.
За 20 днів з початку роботи “зернового коридору” з українських морських портів вийшли 27 суден, на борту яких було загалом 670 тисяч тонн агропродукції. Про це повідомило міністерство інфраструктури України.
Під завантаження до портів зайшли 18 суден. Також на розгляді перебувають близько 40 заявок на захід у порти.
В умовах війни чиновники намагаються ліквідувати Довженко-Центр. Згідно з наказом, всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають бути передані Державній установі “Науковий центр кінематографії України”, основним видом діяльності котрої за даними ЄДРПОУ є “вища освіта”.
Зі структури Центру також має бути виокремлене Державне підприємство “Українська анімаційна студія”, до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. Співробітникам Центру загрожує звільнення, пише dsnews.ua.
Видання зазначає, що Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 тисяч художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 тисячі архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).
Колекція Довженко-Центру за значенням та обсягом дорівнює колекціям Національного художнього музею України, Музею Ханенків, Музею історії України, Бібліотеки імені Вернадського і є найбільшою в світі збіркою творів українського кіномистецтва. У структурі Довженко-Центру діють Фільмофонд, Кіноархів та Музей кіно, Медіатека, видавництво, книгарня, кіносценічний простір “Сцена 6”, кінолекторій та єдина в Україні кінокопіювальна лабораторія з цілісним плівково-цифровим циклом.
У Довженко-Центрі наполягають, що наказ “де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно, а відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо”.
http:///heroi-zabuti-vladoiu/
Також автори зазначають, що у наказі про реорганізацію не згадано кіноархівну та музейну колекції Довженко-Центру, котрі є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України та підпадають під дію окремого законодавства.
Ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обґрунтувало своє рішення.
У Держкіно ж наполягають, що обговорювати питання реорганізації Центру почали ще задовго до повномаштабної війни, коли він ще перебував у сфері управління Міністерства культури. “Наказом Держкіно не передбачається ліквідації Національного центру Олександра Довженка, лише його реорганізація”, — зазначають в установі. За їхніми словами, після реорганізації Довженко-центр зможе “приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури, організації різноманітних івентів для її збагачення та поширення. /…/ При реорганізації Центру Олександра Довженка буде утворено три самостійних (окремих) юридичних особи і всі працівники зможуть за своїм фахом отримати робоче місце в одній із цих організацій”.
В свою чергу, Мінкульт заявив, що “виступає проти нехтування та ліквідації кіноспадщини”, і подібні заяви стали несподіванкою.
Але кіноспільнота налаштована рішуче і вже планує публічні акції протесту з вимогою відставки голови Держкіно Марини Кудерчук.
Кабінет міністрів України затвердив план заходів з відзначення 31-ої річниці незалежності України. Попри повномасштабну війну, на державному рівні у 2022 році відзначатимуть День Державного Прапора України та День Незалежності України.
“Цьогоріч День Незалежності України має для всіх українців особливе значення. У нас триває війна і окупанти скаженіють від своєї безпорадності. Українці ж продовжують гідно протистояти нелюдам й вражати світ своєю незламністю, силою та емпатією до тих, хто поруч. Саме зараз ми переживаємо історичний момент, наша нація гартується у боротьбі. Ми назавжди запам’ятаємо те, хто нам друг, а хто ворог. Щиро вірю, що зовсім скоро ми гучно святкуватимемо нашу перемогу”, — зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
http:///ne-drh-a-armiia-bpla/
На День Державного Прапора України, 23 серпня 2022 року, в Києві та інших населених пунктах, закордонних дипломатичних установах, військових частинах проведуть офіційні урочисті церемонії підняття Державного Прапора України.
На День Незалежності, 24 серпня 2022 рку, монумент «Батьківщина-мати» у Києві та інші знакові місця підсвітять кольорами Державного прапора України, а у Національному заповіднику Софія Київська священники всіх церков молитимуться за Україну.
На столичному Хрещатику відбудеться виставка знищеної російської військової техніки, яка на початку березня мала “пройти парадом” вулицями Києва.
Під час офіційних заходів хвилиною мовчання вшановуватимуть всіх загиблих у війні проти російських окупантів.