Сторінка 540 – Новини ветеранів зі всієї України

ДБР намагається трактувати захист аеропорту Жуляни від рашистів, як “протиправні дії військових службових осіб”

  ДБР у розпал російської агресії взялося розслідувати «можливі протиправні дії військових службових осіб, вчинених щодо майна КП міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни)». Судячи з запитань, які вказані в листі ДБР, слідчих цікавить, на якій підставі обороною аеропорту «Київ» командував саме генерал-майор Сергій Кривонос. 

 

  У той же час, у відкритому доступі є наказ Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про призначення Кривоноса керівником оборони Жулян. 

 

Фотокопії документів оприлюднив у своєму Телеграм-каналі Андрій Цаплієнко.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///u-nas-bahato-zapytan-shchodo-pochatku-tsiiei-viiny-heneral-kryvonos/

Рашисти в Смоленської області скоїли збройний напад на росіян-біженців з України

  У ніч із 05 на 06 серпня 2022 року в соціально-оздоровчому центрі села “Профілакторій ЗІЛ” Рославльського району Смоленської області, п’яні рашисти близько години погрожували зброєю так званим “росіянам-біженцям з України”. Про інцидент детально розповіло видання “Вьорстка”.


  Організатором заворушень став рашист-контрактник, який повернувся у відпустку з війни в Україні. Приводом для нальоту стали чутки про «неправильну» поведінку біженців – «хохли в їжу плюють» та «кухарів б’ють».

 

  Рашисти вимагали від переляканих жінок та дітей вивести до них чоловіків «з Києва та Чернігова». Нападники пішли тільки тоді, коли з’ясували, що чоловіків із України в санаторії немає.

  Вранці росіянка-бєженка, до голови якої рашисти приставляли зброю, погрожували зброєю її дітям, зібрала речі, дітей і  втекла з російського пансіонату назад до України – до міста, де за її словами, немає ні світла, ні газу.


  А проти “денацифікаторів” російські правоохоронці порушили справу за статтею “Хуліганство”.


  Всім “російськомовним росіянам” в Україні, що ностальгують за СРСР,  потрібно нарешті чітко усвідомити, що “русскімі” вони можуть бути тільки в незалежній Україні! А на Росії їх сприймали і будуть сприймати тільки як звичайних російськомовних “хахлов”.

 

Зубік Рузана, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-rosii-durni-pochaly-rozumnishaty/

На Росії дурні почали розумнішати

  Влада Ленінградської області мала сприяти формуванню добровольчих батальйонів “Нева”, “Кронштадт” і “Павловськ”, що базуються в Санкт-Петербурзі, але всі дурні “культурної столиці Росії” раптом почали розумнішати.  З початку липня у місті з населенням у 5 мільйонів набралося лише 100 “добровольців”, які мають бажання перетворитися на “гарматне м’ясо”.


  У Кремлі швидко “знайшли винного” у провалі кампанії з вербування добровольців. Через ЗМІ почалося активне цькування петербурзького губернатора Бєглова, повідомляють аналітики ISW.


  Тим часом керівники адміністрацій інших “регіонів” Російської Федерації намагаються всіляко догодити Путлєру і продовжують всіма доступними способами “рекламувати службу за контрактом”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///avianosets-hms-prince-of-wales-zaznav-ushkodzhen/

Авіаносець HMS Prince of Wales зазнав ушкоджень

  Авіаносець Королівського флоту Великобританії HMS Prince of Wales зазнав ушкоджень незабаром після відплиття до США. Про це повідомило Sky News.


   У суботу авіаносець вирушив із британського Портсмута. Він мав відвідати Нью-Йорк та Галіфакс. Потім, мав взяти участь у навчаннях у рамках місії з “формування майбутнього операцій з використанням літаків-невидимок та безпілотників біля узбережжя Північної Америки та в Карибському басейні”.


  Незабаром після відплиття стало відомо, що HMS Prince of Wales має “значну технічну несправність”. За непідтвердженими повідомленнями йдеться про пошкодження валу гвинта з правого борту.

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-187-doba/

  HMS Prince of Wales – корабель водотоннажністю 65.000 тон, другий з двох авіаносців Королівського флоту її Величності. На борту має швидкісні реактивні літаки F-35 та безпілотні літальні апарати. Його вартість сягає 3 мільярди фунтів стерлінгів.


  Це не перший “неприємний інцидент” з цим кораблем. У 2020 році цей же авіаносець на півроку вийшов з ладу через те, що його машинне відділення було затоплено. У квітні 2021 року корабель покинув військово-морську базу Портсмут для проведення ходових випробувань, а у жовтні того ж року Королівський флот оголосив HMS Prince of Wales повністю боєздатним.


  В даний час судно стоїть на якорі на південний схід від острова Уайт. Проводиться розслідування інциденту.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiskyi-korabel-vyviz-iz-syrii-batareieiu-kompleksiv-zrk-s-300/

Часопис війни: 187 доба

  Триває 187 доба день героїчного спротиву. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках істотних змін не відбулося.

 

  На Харківському та Слов’янському напрямках ворог продовжує обстрілювати позиції ЗСУ та будинки мирних жителів з танків, ствольної артилерії. МЛРС. Ворог намагався здійснити “розвідку боєм” в районі села Долина, зазнав втрат та відступив. З метою покращення тактичного положення здійснив штурми поблизу Богородичного, безрезультатно.

 

Заставка КАРТИ

На Краматорському напрямку крім обстрілів рашисти застосували авіацію для нанесення удару в районі Григорівки.

У напрямку Бахмута ворог обстріляв позиції ЗСУ та цивільну інфраструктуру населених пунктів. Спроби ворога вести наступальні бої біля Кодеми та Зайцево зупинили українські захисники.
 
На Авдіївському напрямку метою покращення тактичного становища ворог провів наступальні бої в районі Первомайське, безрезультатно.
 
На Південно-Бугському напрямку ворог зосереджує свої основні зусилля на недопущення просування наших військ. Вживає заходів для поповнення втрат.
 
 
Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiia-planuie-mobilizuvaty-blyzko-90-tysiach-viiskovosluzhbovtsiv/

Росія планує мобілізувати близько 90 тисяч військовослужбовців

  Росія збільшує мобілізаційні резерви й планує в короткий термін мобілізувати близько 90 тисяч військовослужбовців. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону, інформуючи громадськість про мобілізаційні заходи, які активно проводить країна-агресор.


  “Застосовують різні підходи: і так звані “добровольчі” батальйони, і батальйони резервні, батальйони “Боєвого Армєйского Рєзєрва Страни” (БАРС), які вони зараз комплектують в кожному військовому окрузі для того, щоб поповнити втрати, наростити свої зусилля, і збільшити чисельність саме того угруповання, яке може бути застосоване проти нашої держави”, – сказав Вадим Скібіцький.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///slovachchyna-pidpysala-uhodu-z-polshcheiu-ta-chekhiieiu-pro-patruliuvannia-neba/

   За словами представника ГУР МО України, сьогодні РФія має значні проблеми в комплектуванні збройних сил. “Час спливає, бліцкригу вони не отримали. Чи допоможе мобілізація більшої кількості осіб в РФ? Мабуть, все ж таки ні. Тому що моральний стан військовослужбовців, як ведуть бойові дії, знижується, по-перше. По-друге, на контракт, на добровільний вступ до лав ЗС РФ все менше охочих. Крім того, розпочалася паніка серед населення великих міст, тому що ніхто не хоче просто так іти служити до збройних сил, а тим більше йти на війну”, – підсумував представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///shchodo-rozumnoi-militaryzatsii-zvernennia-ho-spilka-veteraniv-ato/

Словаччина підписала угоду з Польщею та Чехією про патрулювання неба (ВІДЕО)

  Словаччина вчора підписала угоду з Польщею та Чехією про патрулювання неба країни, оскільки Братислава виводить з експлуатації літаки МіГ-29 радянського виробництва і збирається їх передати Україні.


  Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив журналістам, що Братислава, як і раніше, готова відправити літаки в Україну. “Є політична воля, і є сенс допомагати тим, хто її потребує, – сказав Надь. – Можливість обговорюється, і як тільки буде досягнуто згоди, ми повідомимо вам”.


  Сусіди Словаччини – Чехія та Польща, охоронятимуть її небо з вересня і до того часу поки країна не отримає 14 нових винищувачів F-16 американського виробництва. Словаччина і раніше заявляла, що готова відправити 11 винищувачів до України. Надь, який оцінив МіГи приблизно в 300 мільйонів євро, сказав, що Словаччина очікує на певну фінансову чи матеріальну компенсацію для підтримку модернізації своїх військ.


  Словаччина, яка має 5,4 мільйона населення, вже передала Україні систему ППО С-300, військові вертольоти серії “Мі”, самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню. Цього тижня було оприлюднено інформацію про постачання тридцяти одиниць БМП-1.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///shchodo-rozumnoi-militaryzatsii-zvernennia-ho-spilka-veteraniv-ato/

Щодо «Розумної мілітаризації» – звернення ГО Спілка ветеранів АТО

  “Нарешті програма з реального підвищення обороноздатності країни «Розумна мілітаризація» – ініціатива міністра оборони Олексія Резнікова щодо обов’язковості військової підготовки для балотування на виборні посади та для роботи на державній службі (точніше – поки тільки її нариси – авт.), винесена на обговорення й розгляд громадськості.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ministr-oborony-svoieiu-zaiavoiu-pereliakav-potentsiinykh-zhduniv-i-kolaboratsionistiv/

    Ця ініціатива, запровадження якої учасники АТО вимагали від влади протягом довгих років, як написали деякі ЗМІ, – прозвучала «несподіваною новацією»! Зауважимо – аналогічну, детально опрацьовану програму «5 кроків», розроблену генералом ССО Сергієм Кривоносом ще у 2019 році, тоді влада просто проігнорувала…

 

  Ми всі, і  люди цивільні та далекі від війни, маємо усвідомити: на жаль зараз, як і у 2014 році, само існування України знову знаходиться під загрозою – і це кричуща ознака нашої неспроможності правильно визначати стратегічні цілі. За 8 років проведення АТО, як виявилося, країна не змогла практично нічого зробити для побудування належної безпеки своїх громадян, захисту кордонів від нашого історичного ворога. І це дуже жахливо!

 

  Ціна таким прорахункам неосяжна: ми поплатилися мільйонами українців та цілими регіонами, що тепер опинилися в окупації, колосальними збитками, якими оцінюється руйнування об’єктів інфраструктури, виробництва, освіти та культури.

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ukraina-voiuie-ne-z-putinym-a-z-ordoiu-maniiakiv-ta-sadystiv-iaki-nazyvaiut-sebe-rosiianamy/

  Багато людей у ті роки казали: АТО – це гібридна війна з РФ – і наче всі з цим були згодні, але що з того? Хто повинен був зробити висновки і підготувати український народ до можливої повномасштабної війни з рашистами? До тієї війни, яка зараз йде?

 

  Українська влада – і законодавча, і виконавча, – не зробила все для цього потрібне.


  І зараз ми перебуваючи в такому стані – на сьомий місяць війни з РФ, чуємо, що якісь «патріоти від влади» намагаються зробити з себе касту, якій непотрібно захищати державу. Мова йде про схвалений 19 серпня 2022 року Кабінетом Міністрів законопроект «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – за яким представники органів державної влади й місцевого самоврядування звільняються від мобілізації.

 

  Це є відкритим небажанням та нездатністю тих людей, які сидять в кабінетах, захищати Україну. Після всіх тих величезних жертв та втрат, які поніс й несе наш народ – тому, що люди у владних кабінетах не зрозуміли необхідність побудування належної системи оборони та захисту України, ми нарешті маємо зробити висновки.


  Інакше не буде держави: Харків, Миколаїв, Суми, Чернігів, Дніпро, Одеса, Київ – котре місто стане наступним логічним результатом осліплення владою?

 

  Саме готовність та здатність захищати Україну є головним та необхідним критерієм для державної служби!

 

  І офіс президента, і Верховна Рада, і місцеві адміністрації, і митниця, і прокуратура – всі ці та інші державні органи мають бути наповнені виключно тими, хто пройшов службу в ЗСУ, силових відомствах й зробив свій внесок у існування нашої незалежної України.

 

  Звичайно, такі зміни доречно проводити не відразу, а за термін в декілька років, але починати треба було вже вчора.

 

  Нагадаємо: так побудована державна система і Швейцарії, і Ізраїлю – країн, котрі вимушені виживати у постійному протистоянні із своїми небезпечними сусідами. Як в них це виходить – судіть самі. І саме послідовна розумна мілітаризація українського суспільства має стати фундаментом подальшого існування нашої держави – а не тільки сотні гармат та тисячі снарядів, якими забезпечують ЗСУ західні партнери., за що їм окрема вдячність – як і за виконання умов Будапештського меморандуму.

 

  Велика подяка всім тим, хто у цей час боронить зі зброєю у руках незалежність нашої держави! Вічна пам’ять тим, хто загинув у цій боротьбі…

 

Слава Україні!”

 

ГО Спілка ветеранів АТО

 

З текстом  Звернення ГО Спілка ветеранів АТО щодо «Розумної мілітаризації» можна ознайомитись. перейшовши за посиланням:

 

Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО
http:///zavershyvsia-parad-znyshchenoi-rashystskoi-tekhniky-na-khreshchatyku-video/

Україна воює не з Путіним, а з ордою маніяків та садистів, які називають себе росіянами (ФОТО, ВІДЕО)

   Щоб чітко зрозуміти, що сьогодні Україна і весь Світ воює не з Путіним, а саме з ордою маніяків та садистів, які називають себе росіянами, варто подивитись це відео.

 

Заставка ВІДЕО

  На відео терорист та нацист-“денацифікатор” Ігор Мангушев, який називає себе авантюристом та політтехнологом, зі сцени здійснює промову з людським черепом в руці. Він стверджує, що череп належав захиснику «Азовсталі».

 

  «Пачєму нє может бить нікакого прімірєния? Украіна должна бить дєукраінізірована. Русскіє зємлі Новороссііі должни бить возвращєни назад. Ми воюєм нє с людьми, ми воюєм с ідєєй», – заявив цей рашистський покидьок.


  І слухач і у залі палко підтримують людиноненависницький спіч Мангушева. Вони дійсно мають бажання вбити всіх українців. Цього прагнуть сотні тисяч росіян, а не тільки якийсь там Путін.

 

  Під час обговорення в Європі доречності запровадження проти Росії санкцій часто доводиться чути “голоси на захист простих росіян”, які не мають страждати через дії Путіна.

 

    Це відео обов’язково мають переглянути всі без винятку політики у країнах ЄС, які виступають проти заборони на видачу віз росіянам, через те, що, можливо, ще десь на Росії залишились «хорошиє русскіє».

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-186-doba/

Часопис війни: 186 доба

  Триває 186 доба героїчного протистояння російському повномасштабному вторгненню. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ  на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала.
 
  Понад 220 снарядів упродовж дня випустив ворог по прикордонню Сумщини – голова ОВА Дмитро Живицький. З 10 ранку до 10 вечора окупанти гатили по прикордонних ділянках Сумської області зі сторони рф. У результаті обстрілу Новослобідської громади поранено двох людей – це члени однієї родини, міна прилетіла в їхній будинок. Внаслідок обстрілу одного із сіл Білопільської громади пошкоджена повністю вся інфраструктура села. Туди прилетіло близько пів сотні мін.

На Харківському напрямку противник здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії  населених пунктів.

 

На Слов’янському напрямку ворог намагався вести штурмові дії у напрямку населених пунктів Довгеньке та Богородичне, але успіху не мав та вимушений відійти.

 

Заставка КАРТИ

На Краматорському напрямку противник продовжив артилерійські обстріли Словʼянська, Верхньокам’янського та Сіверська.

 

На Бахмутському напрямку противник намагався вести наступ у напрямках Вершини, Кодеми, Семигір’я та Зайцевого. Українські захисники зупинили та відкинули окупантів назад.

 

Заставка КАРТИ

На Авдіївському напрямку ворог вів наступ у напрямку Лозове – Первомайське, отримав жорстку відсіч та вимушено відійшов.

Заставка КАРТИ

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник продовжував обстріли цивільної та військової інфраструктури із танків та артилерії.

 

  Одна з найбільших військових баз росіян у Мелітополі злетіла у повітря, – мер міста Іван Федоров. Це сталося вночі. База знаходилася на території заводу «Автоцвітліт».

 

На Південнобузькому напрямку ЗСУ вдарили по двох пунктах рашистів у Солдатському та Олександрівці, а також у Високопілля. В результаті боїв на півдні знищено: 35 рашистів, гаубиця «Мста-Б», самохідна артилерійська установка «Нона», 9 одиниць броньованої та автотехніки, 2 склади БК у Дудчанах та Давидовому Броді, польовий пункт боєпостачання у Воскресенську.

 

Заставка КАРТИ

    Наступальні можливості військ РФ під Херсоном погіршилися ще більше, вважають в ISW. В останньому звіті вказано на спробу штурму українських позицій під Херсоном десятьма членами російської ДРГ. “Це дозволяє припустити, що наступальні можливості Росії на Херсонщині ще більше погіршилися. 10 осіб – надто мало, щоб ефективно діяти як маневрена одиниця”, – зазначають експерти.

 

На Кримському півострові кримські татари ходять один до одного гості та п’ють каву “köz-aydın qavesı” з нагоди звістки про те, що рашистські гауляйтери вивезли свої сім’ї з території півострова, а разом з ними і співробітники ФСБ. Про це в інтерв’ю «Крим.Реалії» заявив  Мустафа Джемілєв.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-185-doba/