“Серед тіл, які ексгумували на місці масового поховання в Ізюмі, 99% з ознаками насильницької смерті“, – повідомив голова Харківської ОВ Олег Синегубов. “… Є кілька тіл зі зв’язаними за спиною руками, а одна людина похована з мотузкою на шиї. Очевидно, цих людей катували та стратили. Також серед похованих є діти“, – поділився подробиці Синегубів.
Масові поховання в Ізюмі вказують на те, що війська Росії здійснюють військові злочини на всіх окупованих територіях, вважають аналітики ISW. Знайдені братські могили та тортури у Харківській області підтверджують, що звірства у Бучі не були ізольованими військовими злочинами, а є загальною тенденцією звірств рашистів на окупованих територіях.
В ISW прогнозують, що українські захисники після звільнення інших населених пунктів також знаходитимуть докази військових злочинів ЗС Росії.
Держсекретар США Е.Блінкен заявив про необхідність посилення підтримки України після виявлення в Ізюмі масових поховань. “Повідомлення про масове поховання 440 чоловіків, жінок і дітей в українській Ізюмі несамовиті і повинні активізувати нашу підтримку хоробрих українців, які прагнуть звільнити свою батьківщину. Ми підтримуємо Україну в притягненні до відповідальності за ці злочини”, – сказав Держсекретар США.
“Самомобілізацію” за ідеєю Кадирова розпочали в РФ “на місцевих рівнях”, щоб наскреботи додаткове “поповнення” для участі в “СВО”, інформує ISW.
До ідеї РамзанКа дирова приєдналися Владивосток, Магаданська, Кіровська, Чуваська, Башкирська, Воронезька та інші області неосяжної РФії. Зрадник-гауляйтер Аксьонов також пообіцяв відшукати “добровольців” на Криму.
16 вересня автор “самомобілізації” Ка диров оголосив, що чеченські батальйони “Ахмат-Схід” та “Ахмат-Захід” вже перекинуті на Донбас. За його словами, створено ще один загін “Ахмат-1” із 2000 осіб, “озброєних до зубів”. Проте дон-дон РамзанКа диров не уточнив, чи вже розгорнуто підрозділ в Україні, бо у Тік-Ток поки щось їх вони не “засвітились”.
На тимчасово окупованому Криму намагаються відшукати “добровольців” до 810-ї бригади морської піхоти ЧФ РФ, яка була на 85% знищена ЗСУ. Тим, хто погодиться підписати контракт “для виполнєнія задач сво”, обіцяють грошове заохочення та бойову підготовку протягом аж 10 (ДЕСЯТЬ!) днів.
З окупвангго Криського півострова ніхто з чоловіків не може виїхати без дозволу воєнкомату. Про це йдеться на сайті окупаційнго “правління” півострова. Схоже, що живої військової сили в рашистів уже немає і на Криму повторюється ситуація як у ДНР/ЛНР. Інформація про закриття півострову вказує на те, що всю свою “свиту” до РФ колаборанти вже вивезла з території півострова.
На початок 206 доби війни українські бійці успішно форсували річку Оскол і вибили ворога з лівого берега річки, відкинувши ще далі від Куп’янська. ЗСУ повернули контроль над н.п. Щурове та бійці 103 ТрО підняли український прапор над населеним пунктом Діброва на Донеччині! Він знаходиться на півдні від м.Лиман на лівому березі Сіверського Дінця. За нього останніми днями йшли запеклі бої.
Сотні машин залишають Донецьк! Колаборанти тікають розуміючи, що їм скоро настане кінець. Ніхто не вірить, що Кремль ще на щось здатний.
Російські окупанти розмістили біля кордонів України близько 800 одиниць авіації. “На 40 військових аеродромах у Росії, Криму та Білорусі знаходиться близько 430 російських літаків та 340 вертольотів”, – повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
РФ все частіше використовує ракети «Кінжал». Імовірність прориву ними нашої ППО становить 90%. З їх перехопленням існують проблеми, так як ще не вироблені алгоритми протидії.
Сьогодні вранці окупанти обстріляли Слов’янську ТЕС, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко. Внаслідок удару на ТЕС почалася пожежа та було пошкоджено обладнання. Крім того, у місті Миколаївка після обстрілу почалися проблеми із водопостачанням. Схоже, рашисти намагаються компенсувати свої провали на фронті терором мирного населення та руйнуванням інфраструктури.
У Мелітополі партизани підірвали залізницю зірвавши окупантам постачання зброї. Вибух стався на приймальному шляху станції Низяни. По залізниці російські окупанти доставляли зброю та паливо для військової техніки з Криму. Крім того, раніше рашистські гауляйтери скаржаться на підрив ЛЕП у південній частині Мелітополя. Було пошкоджено дві залізобетонні опори.
Колаборанти на окупованих територіях все частіше йдуть на співпрацю із українськими спецслужбами. Опинившись перед вибором: бути “зачищеним” або здатися до рук українського правосуддя, колаборанти укладають угоди про відміну, відстрочення або послаблення їхньої відповідальності в обмін на інформацію та службу Україні, – заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Прикордонники у звільнених селищах Донецької області доглядають тварин, які залишилися без господарів. Як повідомили у Держприкордонслужбі, собаки та коти самі прибігли до наших захисників, коли ті в’їхали до населеного пункту. Сподіваємося, що незабаром господарі знову зустрінуться зі своїми улюбленцями.
Записка, залишена бійцями ЗСУ в одному з помешкань звільненої Балаклії.
ЗСУ увійшли в н.п. Правдине, що на заході від Херсона, та продовжують перекидати особовий склад та техніку в райони Андріївки та Білогірки, інформує ISW. Крім того ЗСУ маневрують одразу в трьох районах Херсонщини – на північному заході від Херсона, поблизу річки Інгулець і на заході від Високопілля.
РФія “кинула своїх”: пораненим представникам незаконного збройного формування батальйону “Союзу добровольцєв Донбаса”, які брали участь у штурмі Авдіївки, після евакуації їх в Ростов-на-Дону відмовили у наданні медичної допомоги. У військовому шпиталі заявили, що вони не мають статусу регулярного військового формування ЗС РФ.
НАТО продовжуватиме підтримувати Україну цієї зими, – повідомив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер. «Військовий конфлікт в Україні набагато більший за цю країну, під загрозу поставлено весь світовий порядок. Наближається зима, але наша підтримка залишиться незламною».
Угорщина більше не може вважатися демократичною країною – європейські цінності там знаходяться під системною загрозою. Резолюцію із таким формулюванням підтримали 81% членів Європарламенту із числа присутніх під час голосування: 433 голоси “ЗА”, 123 – “ПРОТИ” та 28 – “УТРИМАЛИСЯ”. Про це йдеться в учорашньому звіті Європейського парламенту, інформує Укрінформ.
В резолюції мова йде про те, що Угорщина під керівництвом Віктора Орбана стала “гібридним режимом виборчої автократії”, яка відрізняється розпадом демократії, основних прав і верховенства права.
Члени Європарламенту перерахували цілу низку проблем в Угорщині: від функціонування виборчої системи країни до її судової залежності. Крім того, занепокоєння викликають релігійні свободи та права вразливих верств населення. Нагадали угорським чиновникамі про високий рівень так званого “кумівства” і “фаворитизму” на високих щаблях державного управління.
Крім того Європейська комісія має претензії до Угорщини в зв’язку з можливим нецільовим використанням державних коштів для збагачення діячів, близьких до керівної партії “Фідес”.
Очікується, що в неділю Єврокомісія порекомендує значно скоротити виділення коштів для Угорщини, а також дасть кілька місяців на усунення недоліків, зокрема, на прийняття законів про боротьбу з корупцією. За непідтвердженою інформацією скорочення фінансування може сягати 70%.
Два російські полки, які були розбиті в ході операції зі звільнення Харківської області, будуть розформовані, повідомила пресслужба ОК «Схід» з посиланням на Генштаб ЗСУ.
202-ий та 204-ий стрілецькі полки 2-го армійського корпусу російських окупаційних військ, які брали участь у бойових діях, поспіхом виведені на тимчасово окуповану територію Луганської області та підлягають розформуванню.
Залишки особового складу розподілені серед підрозділів рашистського “мобілізаційного резерву”. Через велику кількість поранених у населеному пункті Новоайдар під військові шпиталі терміново перепрофільовують цивільні медичні заклади, зокрема й дитячу лікарню.
Військово-політичне керівництво РФії прийняло рішення поповнити резерв для війни в Україні за рахунок закладів виконання покарань, державних підприємств і установ, зняття обмежень на призов для багатодітних сімей та примусового створення “регіональних батальйонів”, сформованих за національною ознакою.
В соцмережах з’явилися кадри масових безіменних поховань мирних жителів в Ізюмі, які загинули під час окупації. Могили пронумеровані, багато хто похованій “в братській”. Схоже, що російські окупанти здійснили на Харківщині ті ж самі злочини, що і в Бучі.
На могилах «нашвидкуруч» встановлювали хрести, на деяких з них є прізвища, але на більшості просто вказані номери. В одній з могил похована 6-річна Олеся, яку вбили рашисти. Поруч поховані її батьки. В Ізюмі було виявлено понад 460 поховань мирних жителів.
В місто вирішили направити спостерігачів від ООН для проведення розслідування. Необхідні процесуальні дії вже розпочалися. Далі буде довготривала ідентифікація і підрахунок жертв, визначення причин смерті.
В соцмережах є інформація, що до військових злочинів в Ізюмі можуть бути причетні члени неонацистського рашистського угруповання Мільчакова, відомі як ДШРГ «Русіч».
В Україні тихо і непомітно пройшло те, що “лгітімний” екс-президент України Віктор Янукович, у судовому порядку, зняв із себе санкції ЄС. І не лише він один. В Офіційному журналі ЄС від 12 вересня 2022 року опубліковано нормативні правові акти щодо зняття санкцій з Віктора Януковича, його сина Олександра, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема.
Це сталося завдяки пасивній позиції Мін’юсту України та Генпрокуратури. Вони зробили все можливе, щоб за 8 років після Революції Гідності “лгітімний” Янукович та його оточення змогли вийти з-під санкцій та повернути собі вкрадені в українців гроші і заховане ними в ЄС.
Під санкціями ЄС з підстав «українського» Регламенту 208/2014 та Рішення 119/2014 проти представників колишньої влади залишилися всього ТРИ особи: екс-глава МВС Віталій Захарченко та младоолігархи: Сергій Курченко та Віктор Ратушняк.
Браво! Мін’юст та Генпрокуратура змогли! Але схоже, що Мін’юст та Генпрокуратура не зупиняться “на досягнутому” і зроблять усе від них залежне, щоб Віталій Захарченко Сергій Курченко та Віктор Ратушняк теж “вийшли” з-під санкцій.
Цікаво – це зроблено з недоумкуватості, некомпетентності чи просто “грошей взяли”?
На початок 205 доби війни ЗСУ успішно відбили атаки в районах населених пунктів Одрадівка, Зайцеве, Бахмут, Весела Долина, Авдіївка та Новомихайлівка, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.
Підрозділи РВІА завдали вогневого впливу по трьох районах зосередження живої сили та бойової техніки рашистів. В зону ураження потрапили логістичні вузли та понтонні переправи ворога.
Противник намагається приховати масові втрати після вогневого ураження, завданого Силами оборони по місцях зосередження російських військ. В районах населених пунктів Херсон, Василівка, Перевальськ та інших, трупи російських солдатів вивозили у переповнених вантажівках.
Російські війська продовжують неухильно виконувати злочинні накази Кремля і завдали ударів по житлових кварталах та об’єктах цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Від ворожих авіаційних і ракетних ударів за минулу добу постраждала інфраструктура понад 30 українських населених пунктів.
Сьогодні в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Де саме захворіла людина не повідомляють. Діагностувати захворювання “Віспа мавп” вдалось завдяки ПЛР-дослідженню. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.
Хворий має легкий перебіг хвороби і госпіталізований до медзакладу для стаціонарного лікування. Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі.
За його словами, він не мав контактів із хворими на “віспу мавп” та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з міст України.
Наприкінці травня Головний санлікар Україні заявляв, що шанси поширення мавпячої віспи в Україні дуже малі. Проте темпи поширення хвороби змусили ВООЗ оголосити глобальну надзвичайну ситуацію через спалах даного захворювання.
З метою збереження комфорту пацієнта і подальшому швидкому поширенню інфекції країною, область реєстрації випадку захворювання на “віспу мавп” не наводиться. Про контакти хворого з оточуючими та якісь заходи по боротьбі з поширенням хвороби в Україні в умовах війни теж інформація відсутня.
15 вересня 2022 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ») і таким чином, остаточно заборонив її діяльність в Україні.
Рішення про заборону функціонування ОПЗЖ було прийнято на підставі Указу Президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах її деструктивної діяльності, зібрані у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці. Мова йшла про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики РФії, як на рівні керівництва, так і рядових її членів. ОПЗЖ фактично ретранслювала офіційну позицію Кремля щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави.
Рішення про заборону «ОПЗЖ» є остаточним і не підлягає оскарженню. Триває притягнення до відповідальності членів партії, які шкодили інтересам України, інформує пресслужба СБУ. Слідством встановлено причетність провідних функціонерів «ОПЗЖ» до діяльності, що створила реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.