Чемпіонат Львівської області та всеукраїнський турнір зі стрільби з лука серед ветеранів війни та параатлетів «Незламний постріл» відбувся 23 листопада у спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського “СКІФ”. Це перші змагання, де пліч-о-пліч змагалися ветерани та параатлети з різних областей України.
Змагання зібрали близько 40 спортсменів, серед яких – 23 ветерани війни: це збірні команди з Івано-Франківської, Черкаської, Київської, Херсонської, Рівненської, Житомирської, Львівської областей та Києва.
Учасники змагалися в двох дивізіонах – олімпійському та блочному луці в категоріях “чоловіки” та “жінки”.
Це перший старт, що передує новому змагальному сезону 2025 року зі стрільби з лука в приміщенні.
РЕЗУЛЬТАТИ ЗМАГАНЬ
Категорія “олімпійський лук, чоловіки”: 1 місце – Цимбалюк Руслан 2 місце – Головін Артур 3 місце – Наумчук Василь
Категорія “блочний лук, чоловіки”: 1 місце – Дзядик Іван 2 місце – Назар Павло 3 місце – Лучків Павло
Категорія “олімпійський лук, жінки”: 1 місце – Чіркова Олександра 2 місце – Шашук Ганна 3 місце – Макар Наталія
Категорія “ветерани, олімпійський лук”: 1 місце – Катаула Олександр 2 місце – Салій Ігор 3 місце – Мазніченко Вадим
Змагання провели у межах проєкту “Ліга Нескорених”, метою якого є реабілітація та абілітація військових ветеранів через спорт. Усі охочі можуть доєднатися до відкритих тренувань, майстеркласів, фізкультурно-оздоровчих заходів, змагань з різних видів спорту. За анонсами слідкуйте на сторінці “Ліги Нескорених” у фейсбуці.
Спортивний ветеранський фестиваль IRON WARRIORS Sport Fest відбудеться 28 листопада у спортивному комплексі Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського «СКІФ». Захід має різноманітну програму, а його мета – об’єднати ветеранів та цивільних.
Російські ЗМІ поширюють інформацію про те, що Міністерство оборони України нібито знайшло застосування «інвалідам», і збирається відправити їх, а також жінок, на розмінування території України.
Насправді ветерани займатимуться аналізом знімків із супутників і БПЛА для виявлення та картографування територій, забруднених мінами. Ця програма із працевлаштування людей з інвалідністю, зокрема й ветеранів війни, реалізується в Україні ООН. Одна з цілей програми – забезпечити комфортні та безпечні умови праці для всіх груп населення. Перші чотири учасники проєкту вже отримали роботу у міжнародній організації The HALO Trust.
Російське видання Вести пише, що через неукомплектованість підрозділів та гострий брак живої сили в Україні людей з ампутаціями беруть не лише в сапери, а й у піхоту. А пропагандистський сайт Царьград взагалі заявляє, що «київський режим» вирішив змусити брати участь у розмінуванні територій, як вони пишуть, «малокорисних членів суспільства»: «У найкращих традиціях фашистів. Інформація про те, що бойовики ЗСУ використовували наших полонених бійців для розмінування, раніше вже потрапляла до ЗМІ. Але от щоб відправляти на цю смертельно небезпечну справу найбільш «малокорисних», на погляд режиму, членів суспільства…».
Скриншот – vladimir.tsargrad.tv
Повідомлення про те, що Міністерство оборони України нібито надсилає людей з інвалідністю на розмінування, є черговою маніпуляцією.
В Україні програму працевлаштування людей з інвалідністю реалізує ООН. У рамках цієї програми Міністерство оборони України розширює можливості працевлаштування у сфері розмінування і очищення територій – для жінок, ветеранів, які постраждали від вибухонебезпечних предметів та осіб з інвалідністю. Однак це не означає, що ці люди безпосередньо працюватимуть із мінами. Основна мета програми – забезпечити рівний доступ до праці, створюючи комфортні та безпечні умови.
Перші учасники проєкту — четверо постраждалих від вибухонебезпечних предметів українців — вже отримали роботу в The HALO Trust, де вони аналізуватимуть знімки із супутників і БПЛА для виявлення та картографування забруднених мінами територій. Ці фахівці пройшли навчання в рамках програми, яка акцентує увагу на технічних і нетехнічних навичках, необхідних для роботи у сфері протимінної діяльності.
У Міністерстві оборони України зазначають, що вони намагаються надати рівний доступ до роботи в цій сфері, зокрема й задіявши ветеранів, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.
«Сьогодні велика увага приділяється впровадженню політик, які забезпечують рівний доступ до роботи у сфері протимінної діяльності, створення спеціалізованих навчальних програм, які включатимуть як технічні, так і нетехнічні навички, необхідні для роботи у цій сфері, та створення умов, що забезпечать комфортне і безпечне працевлаштування», – заявив заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський.
Також зараз активно розробляються стратегії адаптації та працевлаштування ветеранів війни. Згідно з даними дослідження, здійсненого Українським ветеранським фондом, майже 30% ветеранів не можуть знайти роботу, хоча ринок праці потерпає від дефіциту кадрів.
«Ми хочемо повноцінно працевлаштовувати ветеранів, іншого шляху, ніж безбар’єрність та інклюзія, просто немає. Чимало людей із бойовим досвідом, з інвалідністю, які могли б працювати, якби умови праці їм підходили, не можуть реалізувати себе на ринку праці», – зауважує Ольга Гальченко, менеджерка програми «Громадянська стійкість» Міжнародного фонду «Відродження».
Нагадаємо, наша редакція також писала про це, проте ми чітко вказали про те, що особи, які отримали пропозицію роботи, аналізуватимуть знімки з супутників та БПЛА для виявлення і картографування забруднених мінами територій.
На базі Петренківського водосховища в Харкові готується до старту масштабний проєкт «ХОЛОД». Його ініціатором виступила громадська організація «Спорт Клуб «АТО-М» на чолі з ветераном бойових дій Сергієм Бабаєвим. Ініціатива спрямована на створення сучасного спортивного центру, який стане простором для фізичної та психологічної реабілітації учасників бойових дій, а також майданчиком для популяризації зимових видів спорту серед харків’ян.
Проєкт передбачає облаштування басейну для плавання у крижаній воді. Планується, що новачки зможуть долати дистанції у 25–50 метрів, тоді як досвідчені спортсмени матимуть змогу випробувати свої сили на відстанях до 2 кілометрів. Сергій Бабаєв пояснює, що зимове плавання – це не лише спосіб загартувати тіло, але й ефективний метод тренування нервової системи та адаптації до фізичних і психологічних навантажень.
«Ми хочемо створити не просто спортивний об’єкт, а унікальний простір, де ветерани зможуть відновити сили, інтегруватися в суспільство та знайти нові цілі. Проєкт «ХОЛОД» — це більше, ніж спорт. Це спільнота, яка загартовує дух, об’єднує людей і надихає до нових звершень», — наголошує Сергій Бабаєв, президент правління ГО «Спорт Клуб «АТО-М».
Ідея виникла на основі багаторічного досвіду роботи Сергія у сфері реабілітації ветеранів. Сам він пройшов службу в Національній Гвардії, брав участь в антитерористичній операції на сході України, а з початком повномасштабного вторгнення обороняв Харків. Його відданість справі підтверджується численними нагородами, зокрема орденом «За мужність» III ступеня.
Окрім реабілітації ветеранів, проєкт має ще одну важливу місію — популяризацію зимових видів спорту серед усіх мешканців Харкова. Басейн для крижаного плавання буде доступний людям різного віку — від дітей до літніх, що сприятиме зміцненню здоров’я та поширенню культури активного способу життя. Також організатори мають амбіційні плани підготовки харківських спортсменів для участі у престижних міжнародних змаганнях, таких як International Ice Swimming Association.
Для втілення цього соціально значущого проєкту громадська організація звернулася до міської влади з проханням про виділення земельної ділянки. За словами Сергія Бабаєва, це стане важливим кроком не лише у розвитку спортивної інфраструктури Харкова, а й у підтримці ветеранів, які захищали Україну.
«ХОЛОД» стане платформою, що змінить життя сотень людей. Це не лише про спорт, а й про підтримку, відновлення та мотивацію до нового життя. Харків має унікальну можливість стати прикладом для інших міст у тому, як через спорт можна долати наслідки війни та надихати на майбутнє.
Організатори проєкту запрошують усіх небайдужих долучитися до цієї ініціативи та підтримати створення центру, який стане гордістю міста.
Контакти ГО «Спорт Клуб «АТО-М» Телефон: +38 097 95 23 054 Email: Sport.club.ato-m@ukr.net
Новий простір для реабілітації та зимового плавання, який відкриє свої двері для ветеранів і всіх любителів активного способу життя.Зона зимового плавання – спеціально облаштовані доріжки, що відповідають спортивним стандартам та забезпечують безпечні умови для тренувань, змагань і реабілітації ветеранів та учасників бойових дій.
25 вересня у Харкові відбувся ветеранський форум «Харківщина. Ветерани. Єдність». Організаторами заходу стали Міністерство у справах ветеранів і Харківська обласна військова адміністрація. Від Міністерства – місто й форум у ньому відвідав заступник міністра Руслан Приходько. А обласна адміністрація – готувала й проводила захід, забезпечувала присутність на ньому керівників профільних департаментів – охорони здоров’я, соціального захисту, науки та освіти, а також пенсійного фонду, центру зайнятості, госпіталю для ветеранів.
А десь за місяць ветеранська спільнота довідалася, що на підготовку й проведення ветеранського форуму було витрачено 455 тисяч гривень. Вірніше навіть не так: адміністрація уклала договір із ФОП Шугов А. О. на підготовку й проведення заходу, а підприємець із Полтави його належним чином провів і отримав від адміністрації кошти на вказану суму в 455 тисяч гривень.
У процесі спілкування виявилося, що першим інформацію про ці кошти оприлюднив Харківський антикорупційний центр.
– Ми періодично моніторимо витрати коштів міською радою й обласною адміністрацією, – розповів співзасновник ХАЦу Євген Лісічкін. – Минулого року подібний захід було організовано на 60 осіб і сума, витрачена на нього, склала 172 тисячі гривень. Тоді підготовкою й проведенням форуму стало ТОВ «Діджитал Системс», що належить Анастасії Рокицькій. У 2023 році вона фігурувала як речниця Харківської обласної військової адміністрації. Цього року форум нараховував уже 200 осіб і сума, витрачена на нього, склала 455 тисяч, тобто 2275 гривень на кожного учасника форуму. У технічних характеристиках на проведення заходу було зазначено: надати приміщення, забезпечити каву-брейк, фуршет, наявність Wi-Fi, монтаж банерів, створити відеоконтент і відеопрезентацію, виготовити бейджики, брендовані ручки, блокноти, екологічні сумки, футболки з логотипом форуму, забезпечити присутність медіа, публікації й таке інше… На найближчий час ХОВА запланувала проведення форуму волонтерів. Там приблизно такий самий бюджет… Ні, дещо менший – 425 тисяч гривень.
– Спочатку про суму витрат на форум я почув від своїх колег, – говорить голова ГО «Ветерани війни та патріоти України Холодногірського району м. Харкова» Володимир Протопопов. – А потім зайшов на сайт «Прозоро» й переконався, що це дійсно так. На жаль, мені невідомо, на що саме було витрачено кошти. Я не є наскільки впевненим користувачем, щоб побачити всі напрямки витрат. Але вважаю, що вказана сума під час війни є невиправдано великою. Тому в мене це викликано обурення й я достатньо активно озвучив його у групі, до якої входять представники ветеранських організацій. А ще я не можу бути переконаний в тому, що на інші подібні заходи адміністрація не витрачає такі самі нічим необґрунтовані суми. Коли до нас звертаються хлопці з передової, кажуть, що в них протікають бліндажі й просять допомогти сумою до десяти тисяч гривень, а в цей самий час адміністрація на один захід списує сотні тисяч – це не можна нічим виправдати!..
Володимир переконаний, що адміністрація – це лише менеджери, які мають належним чином виконувати власні функції. А ветерани – це та спільнота, з якою слід співпрацювати, а не керувати нею. Захисники ніколи не допустять того, щоб ними керували люди, котрим абсолютно невідомо, як зі зброєю в руках захищати свою землю, своїх рідних і свою державу. Тому чиновникам треба бути готовими до того, що саме ветерани у них будуть запитувати, кому розподілена гуманітарна допомога чи куди були витрачені ті чи інші кошти з бюджету.
– Про витрати на ветеранський форум, – розповідає голова ГО «Харківська обласна ветеранська спілка добровольців» Юрій Лихота, – я дізнався лише тоді, коли намагався розібратися, скільки коштів адміністрація планує витратити на інший форум – волонтерський… Коли я потрапив на захід ветеранів, то уявляв собі, що буде розмова з керівництвом області. Але на сцену вийшов ведучий і попередив, що ніяких питань ні до кого не буде. Я відразу зрозумів відношення адміністрації до цього заходу й до ветеранів загалом. Друге, що мене вразило, це участь у форумі представників територіальних громад, які жодного відношення до ветеранської спільноти не мають. А коли я довідався, яка сума на це була витрачена, в мене волосся стало дибки! Дві-три години абсолютно непотрібного дійства, фуршет і торбинки для учасників! Це зайвий раз доводить, що чиновники просто вирішили ще раз показати свою значимість і їх абсолютно не цікавило ні спілкування з ветеранами, ні донесення до них власного бачення ветеранської політики в області. А щоб організувати все, що було б корисним для ветеранів, цілком вистачило б кількох десятків тисяч і не було б ніякої необхідності витрачати сотні тисяч із бюджету…
Юрій Лихота вважає, що чиновники, перш за все – керівництво області, лише демонструють зневагу до ветеранської спільноти й наочно показують, що ні за яких умов ветерани не будуть впливати на їхні постанови. Чиновники самі хочуть вирішувати, що потрібно ветеранам!
А ще представники ветеранської спільноти переконані, що співпраці та взаєморозуміння з керівництвом обласної адміністрації не існує. Чиновники в більшості випадків просто ігнорують ветеранів. Найбільш гостро такі протиріччя проявилися під час спроб керівниками адміністрації призначити на посаду очільника ветеранського хабу контрольовану ними людину, яка жодного стосунку до ветеранів не має. До розповіді про ці події ми обов’язково повернемося, тим більше, що питання з очільником до теперішнього часу так і не вирішене…
У ветеранської спільноти достатньо давно й постійно існує правило: «Нічого для ветеранів без самих ветеранів». Чи радилася обласна адміністрація з ветеранами, готуючи й проводячи для них форум? Керівники громадських організацій, що входять до групи «Ветерани», в один голос стверджують, що ні! Більш того, на момент проведення форуму їм не була відома ні витрачена на нього сума, ні те, хто саме ці кошти має отримати.
Таким чином, виходить, що ветеранів використали лише як привід для належного прийому заступника міністра та списання з бюджету кругленької суми…
22 листопада Кабінет міністрів України під час засідання погодив проєкт указу Президента Володимира Зеленського про створення рейтингу, який визнаватиме та заохочуватиме компанії сприяти реінтеграції демобілізованих воїнів. Національний рейтинг «Роботодавець для ветеранів» формуватиметься і оприлюднюватиметься кожного року.
До цього рейтингу увійдуть роботодавці, які:
активно працевлаштовують ветеранів війни;
підтримують членів їхніх сімей та родини загиблих Захисників і Захисниць України;
реалізують соціальні програми й беруть участь у благодійних ініціативах.
Загалом буде три критерії оцінювання:
кількість працевлаштованих ветеранів;
участь у соціальних проєктах;
внесок у ветеранську політику.
Найкращі роботодавці отримають відзнаки, а результати рейтингу оприлюднюватимуться щороку.
Цей крок має на меті сприяти інтеграції ветеранів у мирне життя та формувати соціально-відповідальне бізнес-середовище.
До кінця листопада поточного року у Збройних силах України представлять концепцію реформування, згідно з якою українська армія перейде на систему “корпус-бригада”.
Цю інформацію Суспільному підтвердило джерело у ЗСУ.
За словами співрозмовника, така система дозволить суттєво зекономити людський та матеріальний ресурс. Він додав, що перехід на систему “корпус-дивізія” потребуватиме в рази більших людських, фінансових та матеріальних ресурсів, що Україна зараз собі не може дозволити.
Уряд України 22 листопада схвалив два законопроєкти, які спрямовані на підтримку ветеранів і вшанування подвигу наших захисників і захисниць. Перший стосується виплат сім’ям загиблих воїнів, а другий — ветеранського спорту.
Про це повідомив прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.
Перший законопроєкт стосується справедливого підходу до визначення виплат родинам загиблих захисників. На початку повномасштабної війни багато українців взяли зброю до рук та захищали державу в статусі цивільних осіб. Для родин таких загиблих цивільних передбачена виплата в розмірі 1,9 млн грн. Пропонується збільшити її до 15 млн грн.
Другий законопроєкт стосується ветеранського спорту, який розглядають як один із ключових елементів для реабілітації та адаптації. Передбачено посилення спроможності Мінветеранів у цьому напрямку та використання наявної мережі спортивних закладів для ветеранів.
Зокрема, прем’єр пообіцяв, що майже 4,5 тисячі ветеранів та членів їхніх родин будуть забезпечені житлом. Крім того, Кабмін пропонує для родин українців, які воювали і загинули у статусі цивільних, збільшити виплати з 1,9 млн грн до 15 млн грн.
Про це під час засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає LB.ua.
Шмигаль зазначив, що цього тижня президент Володимир Зеленський представив План внутрішньої стійкості України. Це 10 пунктів, які визначають рух та пріоритети за ключовими напрямками.
Уряд разом з іншими відповідальними органами державної влади працює над додатками до цього плану. Одним із пунктів є «Політика героїв».
“Наш спільний обов’язок створити для ветеранів широкий простір можливостей та гідно вшанувати їхні подвиг і хоробрість. Нова ветеранська політика – це увага і повага до кожного захисника та захисниці”, – сказав Шмигаль.
Він зазначив, що уряд активно розвиває наявні ветеранські програми та постійно запроваджує нові. Наступного року в державному бюджеті закладено 10,5 млрд грн на підтримку ветеранів.
Також Шмигаль повідомив, що майже 4,5 тисячі ветеранів та членів їхніх родин будуть забезпечені житлом цього року завдяки рекордному фінансуванню цього напрямку в держбюджеті.
Ветерани також отримують пільгову іпотеку в межах урядової програми єОселя.
Крім того, уряд надає кошти за програмою грантів єРобота, допомігши створити більш ніж 1100 нових ветеранських бізнесів.
Новою програмою зубопротезування та зуболікування скористалося вже 7 тисяч ветеранів та військовослужбовців. Наступного року планують ще більше розширювати пакет медичних послуг.
Також наступного року повною мірою запрацює сервіс «помічник ветерана», який сприяє адаптації до цивільного життя. Передбачили на це в бюджеті майже 3 млрд грн.
Український ветеранський фонд започатковує новий цикл вебінарів на актуальні юридичні теми для ветеранів та членів їхніх родин. Щосереди о 16:00 юристи розʼяснюватимуть питання, з якими до них найчастіше звертаються захисники та захисниці, що повертаються до цивільного життя.
Тема першого вебінару, який відбудеться 27 листопада о 16:00, — “Пенсійне забезпечення ветеранів”.
Адвокатка, експертка Українського ветеранського фонду Олена Липівська розповість, на які види пенсій можуть претендувати ветерани та їхні близькі родичі, куди звертатися, щоб оформити пенсію, які документи потрібно надавати.
Під час вебінару ви також дізнаєтеся про:
особливості розрахунку розміру пенсії, яку можуть отримувати ветерани;
розмір надбавок та підвищень до пенсій ветеранів у 2024 році;