Особи з інвалідністю будь-якої групи зможуть звільнитися зі служби після 18 травня

 “Закон 10449“, прийнятий депутатами Верховної Ради в другому читанні, надає можливість особам з інвалідністю будь-якої групи звільнитися зі служби. Раніше підстав для звільнення осіб з інвалідністю у законі не було.

  Право на звільнення мають особи з інвалідністю будь-якої групи. Це також можливо як для мобілізованих, так і для контрактників. При цьому на цю підставу не впливає ні те, скільки часу ви служили, ні коли вам встановили групу інвалідності.

   Для звільнення потрібно подати рапорт та додати до нього довідку до акту огляду МСЕК. Навіть, якщо у вашої довідки до акту огляду МСЕК закінчився термін дії, зараз йти на перекомісію необов’язково, бо під час воєнного стану ця довідка діє у будь-якому разі.

  Юристи також радять додати до рапорту інформацію про звільнення ваше посвідчення особи з інвалідністю. Якщо ви такого посвідчення ще не маєте, варто звернутися до структурного підрозділу Пенсійного фонду.

   Після звільнення вам потрібно оформити відстрочку у ТЦК та СП як особи з інвалідністю. Це потрібно для того, щоб не бути призваним на службу знову. Ця відстрочка надається на період дії групи або на 6 місяців, після яких її потрібно буде оновити.

  Рапорт на звільнення можна буде подати тільки тоді, коли закон набуде чинності. Це відбудеться через місяць з дня, наступного після його опублікування, тобто 18 травня 2024 року.

НАГАДУЄМО: