Оприлюднена  цільова модель системи надання послуг у сфері ментального здоров’я, – Мінветеранів

  Відбулось сьоме засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Воно пройшло в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, інформує Мінветеранів. 

Під час засідання була представлена Цільова модель системи надання послуг у сфері ментального здоров’я. Головна візія – ментальне здоров’я в усіх без виключення секторах, в усіх політиках держави. Модель  розроблена Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ.

  Головна мета Цільової моделі – сформувати спільне бачення майбутньої системи, визначити ролі та завдання всіх міністерств, посилити міжвідомчу взаємодію та модернізацію державної політики у сфері ментального здоровʼя. Вона також стане основою для урядових рішень та підготовки закону України про ментальне здоров’я.

Однією з ключових тем стало представлення результатів масштабного дослідження, що було здійснено в межах регіональної координації Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України.

Регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я провели анкетування щодо психосоціальних послуг на рівні областей та громад серед надавачів та отримувачів відповідних сервісів. Аналізували психоемоційний стан отримувачів послуг, виявляли вразливі групи населення, рівень задоволеності сервісами, оцінювали потреби.

  Опитування охопило 113 702 осіб, з них 43 749 отримувачів послуг та 69 953 надавачів у сферах освіти, охорони здоров’я, соціальних служб. На питання – з ким ви хотіли б поговорити про стрес? – більшість висловили готовність довіритись сімейному лікарю або психологу.

  Окремо на засіданні МКР було презентовано проєкт “Плану дій на 2024-2026 роки з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року” та оновлення документу “Пріоритетні багатосекторні заходи з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні під час та після війни: оперативна дорожня карта”.

  Під час засідання МКР було оголошено про проведення низки просвітницьких заходів на всеукраїнському та регіональних рівнях на честь Дня ментального здоров’я, 10 жовтня. Мета – нагадати всім про важливість піклування про ментальне здоров’я та підвищити обізнаність щодо цієї сфери нашого життя.

   Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

НАГАДУЄМО:

Завершився п’ятий Вишкіл капітанів, – Сили територіальної оборони ЗСУ