Олександр Терещенко взяв участь у круглому столі

На запрошення викладацького складу Національної академії внутрішніх справ України заступник міністра Мінветеранів Олександр Терещенко взяв участь у круглому столі у режимі відеоконференції за темою: “Доступ до правосуддя в зоні операції Об’єднаних сил”.

Під час дискусії обговорювалися загальні положення перехідного правосуддя в Україні на підставі міжнародного досвіду.

Олександр Терещенко окреслив загальну картину життя та роль військовослужбовців у російсько-українській війні на Сході України, а також розповів про проблематику подолання безкарності за масові порушення прав людини в умовах військової агресії, дослідження питань доступу до правосуддя в умовах проведення ООС, а також здійснення моніторингу судових засідань Донецької, Луганської областей у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом.

 

Окремо заступник міністра зупинився на особливостях координації діяльності щодо розшуку зниклих безвісти на території, де тривають бойові дії. Учасники круглого столу дійшли спільного висновку, що держава має якнайшвидше сформувати правову позицію і бути готовою до вирішення правових питань, які виникнуть після завершення збройного конфлікту.