Окупований Донбас просить Україну врятувати шахтарів в “ЛНР”…

Окупований Донбас просить Україну врятувати шахтарів в “ЛНР”: місцеві звернулися до Верховної Ради із заявою Головна / України 21 червня 2020 року, 17:45 Створений раніше “Комітет визволення Донбасу” звернувся до української влади із закликом втрутитися в ситуацію на окупованій частині Луганської області і врятувати від закриття нерентабельні шахти. Заява комітету було опубліковано на ім’я спікера українського парламенту Дмитра Разумкова і уповноваженої з прав людини Людмили Денисової.

Створений на Донбасі “комітет визволення” регіону виступив зі зверненням до влади України і закликає втрутитися в ситуацію зі страйками шахтарів в “ЛНР”. Місцеві заявляють про терор, який розгорнули бойовики проти працівників місцевих шахт. Заява потрапило в руки журналістів видання “ОстроВ”, які опублікували його на своєму ресурсі.

 

Комітет просить українську владу втрутитися в ситуацію, яка склалася на цілому ряді шахт в ОРДЛО, де порушуються права шахтарів. “Шахтарі та їхні сім’ї продовжують залишатися без засобів до існування, більше того, репресії і терор проти незгодних тільки посилилися”, – зазначено в заяві. За словами представників “Комітету визволення Донбасу”, на території окупованих міст досі не включили мобільний зв’язок, а соціальні мережі все ще заблоковані. При цьому силові структури бойовиків затримують шахтарів для проведення допитів, а доля п’ятьох зниклих працівників шахт поки невідома. Комітет просить підняти питання щодо засудження дій влади “ЛНР” на рівні міжнародних організацій, оскільки бойовики почали тероризувати місцевих жителів у зв’язку зі страйком.

З 05 червня в невизнаній “ЛНР” бунтували гірники шахти “Комсомольська” в місті Антрацит. Тиждень більше сотні робочих сиділи під землею, вимагаючи погасити багатомісячні борги із зарплати. Тим часом працівники «МГБ» перекрили всі дороги в місто, блокували мобільний зв’язок та Інтернет.

Далі буде цікавіше…