Окупанти не пускають громадян через КПВВ

Штаб ООС повідомляє про те, що бойовики продовжують погіршувати гуманітарну ситуацію на Донбасі.

У штабі ООС повідомляють про систематичну відмову у проїзді для громадян самопроголошених республік.

“З обох боків зібралося чимало людей, які через різні нагальні проблеми соціально-гуманітарного характеру намагаються потрапити на тимчасово окуповану територію або ж виїхати на підконтрольну уряду України частину Донбасу” – заявляють у відомстві.

За даними ЗСУ, через КПВВ «Станиця Луганська» українськими прикордонниками було пропущено 5 осіб, а через КПВВ «Мар’їнка» – один транспортний засіб з 2 пасажирами. Проте бойовики змусили прочекати їх кілька годин на сонці, а потім відмовилися впускати на тимчасово непідконтрольну територію.

Пропуск людей тут здійснюється щоденно з 11.00 до 14.00. Проте окупанти фактично заблокували роботу гуманітарних коридорів.

У відомстві додають, що ще чотирьом жінкам вчора треба було конче потрапити на територію невизнаних республік, тож їм довелося ночувати на блок-посту. Але на ранок жінок все одно відмовилися впускати.

“Ані вмовляння, ані прохання не дали результату, а на всі аргументи окупанти лише нахабно посміхалися. Промучившись цілу ніч перед блокпостом агресора три громадянки повернулися назад. Ще одну жінку, через погане самопочуття, довелося евакуйовувати співробітникам Міжнародного комітету Червоного Хреста” – говорять у штабі ООС.

Окрім цих громадян, загалом ще близько 10 українцям відмовили у в’їзді.