Окрім F-16 Україні планують передати ще й F/A-18

  Союзники обговорюють можливості відправлення Україні винищувачів F/A-18 разом із уже узгодженими постачаннями F-16, пише Politico. За даними видання, українська делегація порушувала питання про постачання F/A-18 на закритих засіданнях під час Діалогу Шангрі-Ла в Сінгапурі минулого тижня.

  Зазначається, що Україна може отримати “десятки старих, але справних F/A-18”, які будуть доступні для експорту, оскільки Австралія, Канада, Швейцарія і Фінляндія вже переходять з F/A-18 на F-35.

  Разом з тим, за даними Politico, до реалізації цього плану ще далеко, проте “розмови про зброю мають звичку перетворюватися на постачання”.

Три проєкції F/A-18 Hornet

  Макдоннел-Дуглас F/A-18 (McDonnell Douglas F/A-18 Hornet — «шершень») — американський палубний винищувач-бомбардувальник, розроблений в 1970-х роках. На сьогодні є основним бойовим літаком ВМС США. Перебуває також на озброєнні кількох країн Європи та Азії, застосовувався у військових операціях проти Лівії, Іраку, Югославії.

  Перша ескадрилья F/A-18 Hornet  отримала статус боєготової 7 січня 1983 року — це була 314-я винищувально-бомбардувальна ескадрилья Корпусу морської піхоти США «Чорні лицарі» (VMFA −314 Black Knights). У ескадрильях ВМС і КМП «Hornet» поступово замінював винищувачі F-4 і штурмовики A-4 і A-7. Після зняття з озброєння штурмовиків A-6 у 1990-х роках «Hornet » залишився єдиним спеціалізованим ударним літаком ВМС, а після завершення експлуатації винищувачів F-14 у 2006 він залишається єдиним бойовим літаком, побудованим для американських авіаносців. Ця ситуація зберігалася до вступу в дію винищувачів F-35.

  До кінця 1990-х років «Hornet» перебували на озброєнні 26 бойових ескадрилей ВМС США, 4 ескадрильї Резерву ВМС США, 16 бойових ескадрилей Корпусу морської піхоти США.

НАГАДУЄМО:

Угорщина та Греція знову стали на захист РФ заблокувавши пакет санкцій ЄС