Офіс Президента ініціює відновлення справедливості відносно незаконно постраждалих ветеранів та активістів

  Офіс Президента ініціює аналіз резонансних кримінальних справ проти ветеранів та громадських діячів, які могли стати жертвами свавілля чиновників, силовиків і суддів за останні 7 років. Про це розповідається на сайті президента України.

 

  “В Офісі Глави держави не відкидають, що сотні ветеранів та активістів не змогли належним чином захиститися від тиску, зазнали несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які сталися в умовах збройної агресії Росії. Потрібно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді приймалися, всіх обставин відповідних справ і того, чому люди, які зазнали несправедливого переслідування або не отримали належного захисту від держави”, – сказано в повідомленні.

 

  Також в ОП пропонують дослідити кримінальні провадження за фактами нападів на громадських діячів, які були розпочаті з 2014 року і до цього часу не розслідувані. В ОП зазначають, що новий механізм буде реалізовано для відновлення справедливості щодо ветеранів та активістів.

 

  “Якщо, починаючи з 2014 року, були зроблені негідні речі щодо ветеранів і громадських діячів, якщо починалися безпідставні кримінальні справи проти цих громадян, але блокувалося розслідування кримінальних проваджень за фактами нападів на них, то це повинно отримати належну відповідь від держави”, – наголосили в Офісі Президента.

 

Нагадуємо: