ОБОВ’ЯЗКОВІ ЩОРІЧНІ БЕЗКОШТОВНІ МЕДОГЛЯДИ ВЕТЕРАНІВ СТАРТУЮТЬ З 1 КВІТНЯ 2020 РОКУ

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда прогнозує введення обов’язкового щорічного безкоштовного медичного огляду ветеранів з 1 квітня 2020 року. Ветерани, які не пройдуть цей медичний огляд, не матимуть права отримати від міністерства проплачену медичну послугу.

“Я думаю, що ці обов’язкові медичні огляди будуть впроваджені зі стартом другого етапу медичної реформи, з 1 квітня 2020 року, коли ми перейдемо на оплату медичних послуг через Національну службу здоров’я України”, – сказала Коляда в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає Цензор.НЕТ.

Міністр зазначила, що важливо займатися превенцией, а не долати наслідки, як це найчастіше відбувається на даний момент.

“Ті ветерани, які не пройдуть цей безкоштовний медичний огляд, вони не матимуть права отримати від нас проплачену медичну послугу”, – підкреслила вона.

Також Коляда зазначила, що відомство продовжує роботу з Міністерством охорони здоров’я щодо вдосконалення підходу, який передбачає пакету додаткових послуг, які будуть безкоштовно надаватися ветеранам в медичних установах.

“Зараз активно працюємо з тими закладами, які потенційно будуть нам надавати ці послуги”, – підкреслила міністр.

Вона зазначила, що це будуть не всі медустанови, а тільки ті, які будуть відповідати вимогам НСЗУ і захочуть надавати послуги ветеранам.

“Ми домовилися, що ми їм допоможемо відповідати цим вимогам в частині якогось обладнання або функціональної здатності, беручи до уваги те, що у нас є певні міжнародні партнери, які погодилися підтримати медичні установи, які в подальшому будуть обслуговувати ветеранів”, – заявила Коляда.

За матеріалами ЦЕНЗОР