Норвегія та Великобританія домовилися про постачання ЗСУ мікробезпілотників PD-100 Black Hornet

  Американська армія використовує мікробезпілотник «Чорний шершнь» (Black Hornet) з 2014 р. Його активно використовували під час бойових дій в Афганістані. МО Великобританії минулого року уклало контракт на придбання 160 комплектів PD-100 Black Hornet (по два апарати на один комплекс) для своїх збройних сил за $31 млн. Армія Франція має угоду з підприємством FLIR Systems на постачання понад 2000 комплектів таких мікродронов.


  Серійне виробництво БПЛА “PD-100 Black Hornet” почалося у 2012 р. Цей девайс можна просто покласти в кишеню і носити з собою. Існують модифікації цієї персональної розвідувальної системи – Black_Hornet-2 та Black_Hornet-3.


   Маючи розміри 10 см у довжину, 2,5 см – у ширину, при діаметрі ротора – 12 см, вага Black Hornet 2 (Black Hornet 3) становить 18 (32) гр. Такий мініатюрний кишеньковий «вертоліт» дає бойовим підрозділам значну перевагу на полі бою. Тривалість польоту становить 25 хвилин, а радіус дії – 1,5-2 км. Робоча висота польоту від 10 до 30 метрів над землею. “Чорний шершень” може працювати в умовах невеликого дощу та мряки при температурах від -10°C до +43°C.

 

Управління БПЛА “PD-100 Black Hornet” здійснюється за допомогою контролера і монітора.

 

З’єднання з дроном шифрується, а у разі втрати контакту система відправить міні-вертоліт у напрямку останнього контакту з оператором. Система передачі даних передбачає шифрування цифрової лінії з режимом стрибкоподібної перебудови частот.


  Оператор може використовувати контролер для управління БПЛА вручну, спостерігаючи за його активністю за допомогою сенсорного дисплея. Також можна задати карту руху за допомогою напівавтономного управління. Black Hornet має GPS-датчик для координації дій поза зоною видимості. При цьому безпілотник здатний здійснювати польоти і в зонах, де відсутнє супутникове покриття.


  Комплект Black Hornet 2 складається з двох дронів, ручний пульт управління з сенсорним екраном і контролером, планшета управління і док-станції на два дрона (вона також захищає їх в момент перенесення). Вага всього комплекту Black Hornet без дисплея – 1,3 кг і він разом з іншими більш дрібними деталями поставляється в окремому контейнері. Основна система легко вміщується в солдатському рюкзаку.

 

  Кожен БПЛА «Чорний шершень» має дві денні HD-відеокамери, а також тепловізійну камеру. Завдяки новій тепловізійної ІЧ-камері FLIR Lepton і оптичній HD-камері система забезпечує чітку обробку зображень. Нова модульна конструкція дозволяє швидко замінювати акумуляторні батареї і бортові сенсори.


  “Вертольотик”-БПЛА “PD-100” призначений для збору розвідувальних даних про дії противника в важкодоступних районах у ході виконання бойових завдань. Він оснащений цілодобовими датчиками, що дозволяють оператору виявляти і вести спостереження за військами, технікою і обладнанням противника.


  Застосовується для оснащення тактичних підрозділів рівня «відділення» і окремих військовослужбовців. Він може залітати з вулиці всередину будівлі або печери, дозволяючи оцінити там ситуацію без загрози для солдата. Оператор може швидко пристосовувати один дрон для різних місій.

Black Hornet 3. Його маса становить 33 грами.

  У нічному режимі Black Hornet здатний підвищувати якість зображення за рахунок використання електрооптичних систем. Це спрощує оператору ідентифікацію цілі, дозволяючи відокремити цивільних від збройного супротивника.


  Оператор може також легко створювати профіль польоту, встановлювати маршрутні точки і призначати завдання для Black Hornet в кожній маршрутній точці. Наприклад, оператор можуть доручити безпілотнику зупинятися у певних точках і використовувати датчики для сканування на 360°.

 

black hornet для зсу
Black Hornet 3

  “Чорний шершень” забезпечує підвищену ситуаційну обізнаність і безпеку військовослужбовця, надаючи йому можливість самостійно оцінювати обстановку і виявляти загрози. При цьому малорозмірний БпЛА забезпечує практично ті ж самі можливості, що і більш габаритні БПЛА та наземні апарати.

 

Комплект БПЛА “PD-100 Black Hornet”.

  Один комплект БПЛА “PD-100 Black Hornet” коштує як солідне авто – від $40000 до $60000. Норвегія та Великобританія домовилися про постачання Києву мікробезпілотників Black Hornet на суму понад $9 млн. При вартості у $40000 за комплект, ЗСУ можуть отримати понад 200 комплектів цих мікробезпілотник.

 

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО