Не зробивши жодного пострілу китайські прикордонники вбили 20 індійських військових

Сутичка сталася на спірній прикордонній території в західних Гімалаях.

 

На спірних прикордонних західних Гімалаях під час зіткнення з китайськими прикордонниками загинули 20 індійських військових. КНР про втрати зі свого боку не повідомляла.

Про це повідомляє ВВС.

Інцидент є наслідком напруженості між двома країнами і став першим смертельним зіткненням в прикордонному районі за останні 45 років. Країни воювали лише один раз, в 1962 році, і тоді Індія зазнала принизливої поразки.

В 2017 році сутичка між країнами виникла після того, як Китай здійснив спробу продовжити будівництво прикордонної дорогу через спірне плато.

В травні цього року десятки індійських та китайських солдатів зійшлися «стінка на стінку» на кордоні в північно-східному штаті Сіккім.

Цього разу ситуація зайшла надто далеко. Спочатку індійська сторона заявляла про трьох загиблих солдат, додавши, що обидві сторони зазнали втрат. Однак згодом, чиновники повідомили, що померло ще 17 важко поранених індійських солдатів.

 

Міністерство закордонних справ Індії звинувачує Китай в порушенні досягнутої минулого тижня угоди про дотримання лінії фактичного контролю (ЛАК) в долині Галван.

Зі свого боку, Китай звинуватив Індію в перетині кордону. Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що громадяни Індії в понеділок, 16 червня, двічі перетинали кордон.

Індійські військові відзначили, що “жодного пострілу не пролунало” через договір про невикористання стрілецької зброї. Місцеві ЗМІ повідомляють, що бій вівся за допомогою каменів і палиць.