Не виключено, що білорусь готується до війни проти України, – Генштаб ЗСУ

рб

  За словами заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексія Громова, на території білорусі триває процес нарощування можливостей російського агресора завдавати авіаційних ударів по території України.


  У прикордонних з Україною областях білорусі створюють тероборону. Продовжено заборону на відвідування територій, що межують з Київською та Чернігівською областями. Такі дії є одним з кроків у рамках підготовки до участі у війні проти України.


  У білорусь прилетіли носії ракет «Кинджал» МіГ-31К та літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У. Водночас на території білорусі поки немає достатньої кількості російської авіації, щоб вести сухопутний наступ.


  “Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки серйозні, що вони не будуть воювати. Вони будуть воювати. Скаже їм цар воювати – підуть подихати. Я вивчав історію двох чеченських воєн – все було те саме. Можливо, вони не настільки добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв 1,2-1,5 млн осіб… росіяни готують близько 200 тис. нових військових. Я не сумніваюся, що вони знову спробують піти на Київ”, – заявив Головнокомандувач ЗСУ, в в інтерв’ю The economist.


  “Наступні півроку стануть багато в чому вирішальними у тому протистоянні, яке розпочала росія цією агресією”, – повідомив Володимир Зеленський, під час звернення до Європейської Ради. – “Агресією проти України і проти кожного з вас, бо фінальна мішень росії значно далі, ніж наш кордон і український суверенітет”.

 

  Наступні півроку вимагатимуть від нас ще більших зусиль, ніж цей час, що минув.

 

Заставка НАГАДУЄМО