Не мовчи! «Центр розвитку ветеранів» розпочав серію тренінгів з психологічної підтримки побратимів

 17 жовтня 2020 року відбулася перша зустріч, де учасники заходу мали змогу поспілкуватися про те, що їх турбує, з фаховим психологом Людмилою Мицик.

 

 Тренінг був присвячений усвідомленню ветеранами їхнього бойового досвіду як одного з внутрішніх ресурсів для реалізації життєвих планів.

 

 Організатор тренінгів – громадська спілка «Спілка ветеранів війни з Росією». Реалізація проекту стала можливою за фінансової підтримки Міністерства у справах ветеранів України.

 

 Координатор «Спілки ветеранів війни з Росією», учасник бойових дій Олександр Войтко розповідає, що під час тренінгів захисники зможуть розвинути свій внутрішній ресурс, навчитися працювати зі стресом та позбутися негативних психологічних проявів.

 

 «В Україні, яка вже шість років живе у стані війни, існує катастрофічна проблема – відсутність якісної та доступної психологічної допомоги для ветеранів, – констатує Олександр Войтко. – Максимум, на що може розраховувати учасник бойових дій, – це три тижні оздоровлення в санаторії. Але ж, погодьтеся, посттравматичний синдром та інші психологічні проблеми, з якими стикаються у мирному житті ті, хто повернувся з війни, не минуть за 20 днів. Вони супроводжують ветеранів щоденно і часто з ними не впоратися самотужки. Саме тому ми проводимо ці тренінги. З ветеранами працюють психологи з відповідним досвідом, які мають навички роботи у зоні АТО/ООС та гарно обізнані з особливостями психологічної підтримки військових».   

 

Олександр Войтко

 Загалом «Спілка ветеранів війни з Росією» організовує подібні заходи з 2016 року. Це були і сеанси арт-терапії, і психологічні курси. Цього року на ветеранів чекає 10 тренінгів у столиці. На листопад-грудень у Чернігові та Рівному заплановане навчання для тих менторів, які будуть в подальшому працювати з побратимами за моделлю «рівний рівному».

 

  Олександр Войтко наголошує, що участь у тренінгах для бійців є абсолютно безкоштовною. Окрім цього, програма занять побудована таким чином, що до них можна долучитися на будь-якому етапі.

 

 Нових слухачів, ветеранів війни з Росією на чергове заняття чекають вже у суботу, 24 жовтня, за адресою: м. Київ, вул. Льва Толстого, 3, простір «Часопис». Триватиме тренінг з 13:00 до 17:00 (з перервами на чай та каву).

 

Довідки за телефоном – 066-299-11-84 (Олександр Войтко).

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо: