Не буває нейтральності, коли триває така війна, – Президент України звернувся до керівництва МОК

  Президент України Володимир Зеленський розкритикував керівника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха за “намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста” і наголосив, що “будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю”. Про це він сказав у вечірньому зверненні до українців.

  “Сьогодні ми починаємо марафон чесності, який буде спрямований на те, щоб очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста.
  Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. Я неодноразово із ним говорив. І так і не почув, як він збирається захищати спорт від пропаганди війни, якщо поверне російських спортсменів у міжнародні змагання.
  Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії пробують використовувати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю”, – сказав Володимир Зеленський.

  Президент України додав, що не хоче розбиратися в тому, що саме стало мотивом для пана Баха, щоб просувати таку ініціативу. І додав, що Україна зробить все, щоб світ захистив спорт від політичного та будь-якого іншого впливу держави-терориста, який просто неминучий, якщо російські спортсмени братимуть участь у змаганнях. І тим паче – у паризькій Олімпіаді.

  “Українські спортсмени змушені захищати життя своїх близьких і свободу нашого народу від російської агресії. Російські удари забрали життя сотень українців та українок, які могли збагатити світовий спорт своїм талантом.
  Росія повинна зупинити агресію й терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні одне одному”, – заявив Президент України.

 

НАГАДУЄМО: 

Вшановуємо пам’ять жертв Голокосту