Національне військове меморіальне кладовище планують облаштувати до кінця цього року

   Створення Національного військового меморіального кладовища (НВМК) переходить у практичну площину. Будівництво відбуватиметься в кілька етапів, а першу чергу планують облаштувати до кінця 2023 року. Про це повідомив заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовища” Ярослав Старущенко у прямому ефірі “Суспільного”.

  Старущенко нагадав, що Урядом в серпні поточного року прийнято постанову, якою врегульовано питання щодо проектування НВМК. Воно розташовуватиметься в межах Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області на території, яка розташована вздовж автомобільної дороги М05 “Київ – Одеса”. Земельна ділянка знаходиться в державній власності та має загальну площу понад 200 гектарів.

  “Загалом Національне військове меморіальне кладовище передбачатиме цілий комплекс будівель, споруд та площ. Він складатиметься з військового кладовища традиційних та колумбарних поховань, ритуальної будівлі, музейного комплексу російсько-української війни, адміністративної та громадської споруди з зонами ветеранського відпочинку і розвитку, а також споруд для організації почесних поховань”, – розповів Ярослав Старущенко.

  Будівництво НВМК буде розбито на кілька черг. У першій черзі заплановано побудувати сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань.

  “Враховуючи велику значущість об’єкту … ми прикладемо всі зусилля, щоб це зробити якнайшвидше. Плануємо це зробити вже до кінця поточного року. Далі буде побудований весь комплекс будівель та споруд, який буде передбачено проектом НВМК, – зазначив заступник директора.

НАГАДУЄМО:

В ЗСУ збільшиться кількість чиновників – з’явиться військовий омбудсмен