НАТО розпочало масштабні військові навчання Northern Coasts біля берегів Латвії та Естонії

  Як повідомляє видання ERR, до двотижневих маневрів “Northern Coasts” у Балтійському морі буде залучено близько 30 кораблівта 3200 військовослужбовців з 14 країн блоку.

  Метою проведення навчань під керівництвом ВМС Німеччини є тренування амфібійних операцій, протиповітряної оборони, нанесення ударів з моря на сушу і захисту морських шляхів. Маневри «Північне узбережжя» спрямовані на відбиття потенційного нападу з боку Росії та завдання контрударів у відповідь.

  «Сім – незабаром їх буде вісім – членів НАТО межують з Балтійським морем, тому цей регіон має вирішальне значення для нашого Альянсу… Агресивна війна росії проти України докорінно змінила безпекову ситуацію в Балтійському морі, і НАТО значно посилила свою оборонну присутність в регіоні на морі, на суші і в повітрі. Такі навчання, як ці, надсилають чіткий сигнал, що НАТО готова захищати кожен дюйм території Альянсу», – сказав виконуючий обов’язки речника НАТО Ділан Вайт.

  Військові навчання ЗС РФ та ЗС РБ/ на території Білорусі вкотре продовжено, і цього разу – мінімум до 17 вересня 2023 року.

НАГАДУЄМО:

Над окупованим Донецьком замайорів прапор України