НАТО чекає від України ухвалення п’яти основоположних законів (Відео)

Україна прагне членства в Північноатлантичному альянсі після отримання статусу партнера з розширених можливостей. У Кабміні впевнені, що наша держава приєднається до НАТО.

Про це в інтерв’ю «Європейській правді» розповіла новий віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішин.

За її словами, Альянс чекає ухвалення п’яти основоположних законів.

Це закон про парламентський контроль щодо безпеки і оборони, проєкт якого зареєстрований у парламенті під №1204, зміни до законодавства про СБУ (№3196), закон про розвідку (№2412-д), про оборонні закупівлі (№2398-д) і закон про державну таємницю, який ще в роботі. Закон про держтаємницю займає особливе місце серед цих важливих законопроєктів, бо стосується трансформації навіть не інституцій, а мислення.

Річ у тім, що більшість документів про державну таємницю, успадковані з радянських часів. І я як віцепрем’єр та державний службовець, із великим захватом спостерігаю за виконанням інструкцій кінця радянської епохи.

Без євроатлантичної мобілізації ці зміни могли б ще довго дискутуватися. Натомість наразі йдеться про законопроєкти, які вже в парламенті.

 

Повністю з інтерв’ю віцепрем’єра – міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішин «Європейській правді» ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням:

https://www.eurointegration.com.ua/interview/2020/06/15/7111086/