Настав час реформувати Раду Безпеки ООН та Бреттон-Вудську систему, – Антоніу Гутереш

Гутереш

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутереш заявив, що настав час реформувати як Раду Безпеки ООН, так і Бреттон-Вудську систему, щоб привести їх у відповідність до “реалій сьогоднішнього світу”, пише Reuters.

  Виступаючи на пресконференції в Хіросімі, Японія, де проходила зустріч G7 на вищому рівні , Гутереш сказав, що обидва інститути відображають співвідношення сил станом на 1945 рік і сьогодні потребують оновлення.

  На його думку, серед країн, що розвиваються, зростає усвідомлення того, що робиться недостатньо для реформування застарілих інститутів або “позбавлення розчарувань” Глобального Півдня.

  Японія, яка приймає G7, спеціально запросила діячів так званого “Глобального Півдня” до Хіросіми для переговорів. Серед запрошених були прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва та президент Індонезії Джоко Відодо.

  На Китай та Індію разом припадатиме близько 50% світового зростання в 2023 році, заявив тоді головний економіст МВФ і директор дослідницького департаменту П’єр-Олів’є Гурінша. За даними МВФ, економічний вплив багатої групи G7 також скоротився за останні 30 років, склавши 29,9% світового ВВП у 2023 році порівняно з 50,7% у 1980 році.

НАГАДУЄМО:

Росія руйнує архітектуру світового прядку, яка виникла після Другої Світової війни