Народний депутат України пропонує реформувати ООН

  ООН не впоралась із своїм основним завданням – підтриманням миру та безпеки у Світі, тому потребує негайного радикального реформування. Таку думку висловив голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко під час брифінгу в Медіацентрі “Україна – Укрінформ“.

  “Мені здається, що доля Організації Об‘єднаних Націй нагадує долю Ліги Націй. Адже ООН не впоралась із своїм основним завданням – підтриманням миру та безпеки у світі. Вона не захистила державу-члена, Україну, від актів агресії. Усе це говорить про те, що ця Організація потребує або радикальної реформи, або просто піде в небуття, як це сталося з Лігою Націй”, – сказав Олександр Мережко.

  Реформа ООН, зокрема Ради безпеки ООН, не тільки “назріла, а й перезріла”. Діючий постійний склад Радбезу ООН абсолютно не віддзеркалює реальну ситуацію в Світі, бо там немає Індії, жодної з країн Африки та Латинської Америки.

  Олександр Мережко зазначив, що сьогодні ООН не виконує свою головну функцію, бо присутність у складі Радбезу держави-агресорки дозволяє їй блокувати ухвалення важливих міжнародних рішень.

  Мережко додав, що на його переконання, важливо створити коаліцію країн, які готові реформувати ООН. Народний депутат вірно підмітив найважливішу перепону реформування – внесення змін у Статуті ООН може відбутися тільки за підтримки всіх членів Радбезу ООН. І через це спроби реформування можуть зайти в “глухий кут”.

НАГАДАЄМО:

День єднання народів Білорусі та Росії – крок на шляху до утворення СССР_2.0