Напружені відносини РФії та Туреччини ризикують  погіршитися ще більше через «шпигунський скандал»

 Турецькі спецслужби затримали заступника керуючого директора і ще п’ятьох співробітників компанії Bosphorus Gaz – великого покупця російського газу, який до 2018 року перебував у власності «Газпрому».

 

 Іноземною компанією, в інтересах якої діяла Емель Озтюрк, є «Газпром», повідомляє Independent Commodity Intelligence Services (ICIS) з посиланням на джерела, які «знайомі з ситуацією».

 

 Емель Озтюрк і її підлеглі підозрюються в політичному і військовому шпигунстві. Як повідомляє турецька преса, їх спіймали на місці злочину при передачі конфіденційної інформації агенту «великої зарубіжної енергетичної компанії». Наразі розслідування здійснює Національна розвідка Туреччини і Управління по боротьбі з фінансовими злочинами в Стамбулі. Всім підозрюваним пред’явлені звинувачення.

 

 Слідство вважає, що Озтюрк, як мінімум з квітня 2020 року, знаходилася в контакті з трьома представниками «іноземної компанії», якій передавала інформацію про обсяги закупівлі газу Туреччиною та цінах на блакитне паливо. Росіянам передавалися дані про газове родовище, відкрите Туреччиною в Чорному морі, а також цифри того, скільки і куди відправлено газу, по якій ціні.

 

Нагадуємо: