Нагірний Карабах: розпочалися бойові дії

  Азербайджан розпочав бойові дії в Нагірному Карабахі. В ході військової операції під назвою «Відплата» підрозділи ЗС Азербайджана з боєм оволоділи стратегічними висотами в районі  Лачинського коридору, який поєднує Нагірний Карабах з Вірменією, повідомляє Haqqin.az.  ЗМІ вже кілька днів  фіксують перекидання азербайджанської бойової техніки та особового складу в Карабах.


  Сьогодні Азербайджан та Вірменія звинувачують один одного у порушені досягнутих домовленостей та кожна сторона розповідає про перших загиблих.


  Війська Вірменії з території, де дислокується миротворчий контингент РФ, обстріляли позиції підрозділів армії Азербайджану. Про це повідомили у Міноборони Азербайджану. Є один загиблий.


  У свою чергу вірменська сторона заявила, що азербайджанські підрозділи застосували ударні безпілотники. Загинув 1 військовослужбовець, ще 8 отримали поранення різного ступеня.


  У так званій “Нагірно-Карабахській Республіці (Арцах)” провірменські сили оголосили часткову військову мобілізацію.


  Азербайджан вимагає повної демілітаризації Нагірного Карабаху у відповідності з досягнутими домовленостями.

 

  Варто нагадати, що в районі Лачинського коридору знаходяться російські військові, які намагаються виконувати функції “миротворців”. Росія поки що тільки звинувачує Азербайджан в порушенні “режиму тиші”. Про діяльність “миротворців” та їх роль у конфлікті інформація відсутня.


  Європейський Союз “висловив стурбованість” та закликав Вірменію та Азербайджан негайно припинити вогонь в районі Лачинського коридору та повернутися за стіл переговорів.


  Несподівану активність виявив Іран. Керівництво країни спрямував броньовану техніку в бік ірансько-азербайджанського кордону, повідомляють іранські телеграм-канали та соцмережі.