На Вінниччині відмовились виділяти землю для монумента «Борцям за волю України»

Минулого року небайдужі вінничани ініціювали встановлення пам’ятного знака «Борцям за волю України» на честь переможної битви, що відбулася поблизу села Вахнівка Липовецького району Вінниччини в 1920 році. Навіть більшу частину коштів вдалось знайти завдяки спонсорам. Однак у сільській раді не надали згоди на виділення земельної ділянки для спорудження монумента.

 

− Ще наприкінці минулого року направили офіційного листа до сільради щодо виділення земельної ділянки для спорудження монумента, − коментує Володимир Барцьось, один із ініціаторів. − Довго чекали на відповідь. Днями, після повторного звернення, сільрада надала відповідь: депутати не погодили виділення ділянки. Це дивно, адже попередньо ми мали усну домовленість. Звісно, не залишимо це питання просто так, адже мова йде про українських героїв.

 

У сільській раді відповідають, що з приводу виділення землі в селі виникало чимало суперечок, однак більшість місцевих депутатів проголосували проти рішення. Водночас у селі обіцяють продовжувати проводити просвітницькі заходи, розповідати школярам про легендарних земляків.

 

ДОВІДКА:

14 листопада 1920 року в містечку Вахнівці (нині це село в складі Липовецького району Вінницької області) гайдамаки Олександри Соколовської (псевдо – Маруся) ущент розтрощили продзагін 24-ї залізної дивізії.