На Вінниччині на честь полеглих захисників України висадили «Ліс пам’яті»

На Вінниччині висадили Ліс пам’яті на честь полеглих захисників України

До висадки чотирьох тисяч дерев у Бершадському лісгоспі долучилися лісничі, волонтери та ветерани АТО/ООС. Разом вони висадили саджанці та сіянці цінних порід дуба, береки, модрини, що ростимуть наступні десятиліття на згадку нащадкам про героїзм українських воїнів.

Ініціатива створити подібний ліс належить Тростянецькій спілці  учасників бойових дій та волонтерів АТО/ООС. Голова спілки Анатолій Савченко розповідає, що у війні із загарбниками загинули чотири бійці з Тростянецького району, але ліс садять у пам’ять про всіх полеглих на сході України.

– Я саджаю в пам’ять про Олександра Прейтику, який першим загинув у 9-му батальйоні, саджаю в пам’ять про Володимира Кульбіду з села Демківка, який був у добровольчому батальйоні «Донбас». Саджаю в пам’ять про Миколу Мельника з села Соболівка, який загинув під Дебальцевим, та саджаю в пам’ять про свого кума – Олександра Черепаху, який загинув 31 січня 2015 року в селі Чорнухине, – наголосив Анатолій Савченко.

За словами  директора Бершадського лісгоспу Миколи Краснєєва, ліс створений з особливою увагою. Кожен жолудь для майбутніх дубів ретельно відібраний вручну, щоб обов’язково зійшов.

– Всі сіянці перед посадкою пройшли спеціальну обробку, що сприяє максимально можливій приживлюваності. Ми не можемо допустити, щоб хоча б один сіянець не зійшов, адже це пам’ять про людей, – зазначив лісничий.

Також він запевнив, що працівники лісгоспу докладуть максимум зусиль для догляду за Лісом пам’яті.

 

За матеріалами  АрміяInform