25 грудня харківські пластуни завітали до військовослужбовців 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка. У місці дислокації бригади вони передали військовим Вифлеємський Вогонь Миру.
Вогонь привезли представники куреня числом 120 ім. Катерини Перелісної та підготовчого куреня ім. Михайла Поготовка. Ініціатором заходу виступили виховники куренів, а також капелан військового з’єднання отець Сергій та заступник командира бригади.
Усього до військових приїхало 6-ро пластунів.Військові були раді побачити у святковий день гостей з Пласту. На знак подяки вони передали пластунам відзнаку від бригади.
“Ми передавали Вифлеємський Вогонь Миру, для того, щоб військові відчули тепло прийдешніх свят. Ми передаємо щорічно цей вогонь до церков, дитячих будинків, медичних закладів. До 92-ї бригади ми приїхали вперше і нам тут дуже сподобалось”, – розповіла представниця організації Софія.
Вифлеємський Вогонь Миру – це символічний вогонь, який скаути привозять з місця народження Ісуса Христа у Вифлеємі та поширюють по всьому світу. Світло має важливе значення, оскільки символізує мир, любов та добро, і символічно об’єднує всіх українців у Святвечір.
Акцію започаткувала 1986 року австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Починаючи з цього року австрійці щороку їдуть у Вифлеєм, в місце народження Христа, щоб запалити там вогонь, який звідти у спеціальній лампадці транспортується до Австрії.
Акція з самого початку задумувалася як добродійна – для підтримки всіх тих, хто потребує допомоги й уваги в передріздвяний час.
В Україні пластуни стали допоміжною силою у розповсюджені вогню. Вони підтримали дану акцію і саме завдяки ним вогонь потрапляє з рук в руки, долаючи всі кордони. Щороку в середині грудня в одній з церков Відня відбувається урочиста передача вогню представникам скаутських делегацій з усього світу. Звідти вогонь потрапляє в різні куточки світу і розповсюджується країнами.
Вперше вогонь потрапив в Україну в 1992 році. З 1998 року розповсюдження вогню перебрали на себе пластуни. З цього часу акція безперервно діє і розвивається з кожним роком.
Щороку вогонь пластуни перебирають на українсько-польському кордоні від польських скаутів-харцерів.
Нагадуємо: