Протягом 5 днів на базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості ветеранів та безробітних навчали керувати агродроном під час сільгоспробіт. У курсі взяли участь семеро чоловіків: один з Рівненщини, інші — з Київської, Черкаської, Хмельницької та Вінницької областей.
Про це розповіла Суспільному заступниця директора з методичної роботи Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Оксана Зигалова.
“Це вперше ми провели курс, наступний — запланували на 12 серпня. У майбутньому, думаю, щомісяця будемо організовувати один курс з керування БПЛА і один курс — агродронами. Якщо збереться група, бо першу ми довго збирали, по всій Україні. Можливо, ще не всі знають про таку можливість”, — зазначила Оксана Зигалова.
Вона розповіла, що програма курсу схожа до програми керування БПЛА, але складніша:
“Там принципово відрізняється саме керування і коптер значно більший. Це складний агрегат, який завантажують добривами. У нього є своя мобільна зарядна станція. Запустити його складніше, ніж звичайного. Там вмикаються служби геолокації, виміряється і задається площа поля, встановлюють межі. Коли все правильно ввели — комп’ютер автоматично запускає. Там багато різних моментів”.
За інформацією Оксани Зигалової, заняття проводив штатний сертифікований викладач, який навчався цьому в Києві — Олександр Білик. Центр має свій агродрон та базу для навчання. Також вони мають дозволи на польоти.
“Хоча цей курс непростий, проте учасникам не було складно опанувати цю тему, адже всі вони — технічні хлопці, дехто з досвідом керування БПЛА. Двоє учасників бойових дій з Черкаської області планують в себе в районі надавати такі послуги. Але вони ще приїдуть до нас на навчання за напрямком підприємницької діяльності”, — зазначила Оксана Зигалова.
Вона додала, що учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни та зареєстровані безробітні — навчаються безоплатно. Інші категорії людей — можуть пройти курс платно, вартістю орієнтовно до 5 тисяч гривень.
“Знаю, що деякі потужні сільські господарства на Рівненщині використовують агродрони у своїй роботі. І ця опція стає все більш популярною, адже дрони та агродрони використовувати в аграрництві зручно й ефективно. Вони допомагають моніторити поля та аналізувати врожайність, точно вносити добрива та пестициди, відповідно до потреб кожного квадратного метра поля”, — підсумувала Оксана Зигалова.