На Рівненщині розпочав роботу реабілітаційно-відновлювальний табір для ветеранів, які втратили зір

  На Рівненщині розпочалися збори двох груп ветеранів, ініціатором яких стала громадська спілка «Сучасний погляд». Ініціатива, яку проводять в різних містах України, спрямована на допомогутим ветеранам, які на війні втратили зір.

  У зборах, які триватимуть упродовж двох тижнів, беруть участь дві групи ветеранів. Перша – це ті, хто вже пройшов первинну реабілітацію під час попередньої зустрічі на зборах. Вони опановуватимуть цілу низку дисциплін, серед яких – інтенсивні заняття з орієнтування та мобільності в місті, вивчення маршрутів, використання громадського транспорту, відвідування крамниць, приготування їжі, поглиблене навчання на ПК – тобто, все те, що є частиною повсякденного життя.

  Крім того, ветеранів навчатимуть основам професії масажиста та психолога, проведуть курси з громадської діяльності та фандрайзингу – як залучати ресурси для реалізації різних проєктів.  Тобто, цього разу ветеранів навчатимуть не лише побутовій адаптації, а й соціалізації в громадський сектор.

  Друга група – це ветерани, які беруть участь вперше. Вони мають оволодіти початковими навичками орієнтування у просторі, початковими навичками роботи зі смартфоном та персональним комп’ютером, набути навичок соціально-побутового самообслуговування, фізична терапія, робота з психологом.

  Тренінг пройдуть тако ж і члени родин захисників: заняття із супроводу, облаштуванню простору, психологічні тренінги та інше.

  Заняття відбуваються на різних локаціях, тож учасникам необхідно буде переміщуватися містом пішки або їхати громадським транспортом. Частина занять пройде в Рівненська обласна бібліотека.

Джерело: Рівненська обласна рада

НАГАДУЄМО: