На Полтавщині триває реалізація проєкту “Реінтеграція ветеранів та ветеранок”

  Дуже важливо, насамперед, для наших військових, щоб після повернення із зони бойових дій, вони мали змогу активно влитися у цивільне життя, бути конкурентноспроможними на ринку праці. Цільова аудиторія проєкту — не лише ветерани та ветеранки, а й члени родин військовослужбовців та безвісти зниклих, а також полеглих захисників.

  У рамках проєкту передбачено 11 безплатних освітніх курсів за різними напрямками. Три з них вже зреалізували наприкінці 2023-го. Про це в ефірі Українського радіо “Полтава” розповіла керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

  В контексті підвищення професійних знань та навичок для соціального відновлення військових цього року стартує 9 курсів. Це побудова бренду в соціальних мережах, тобто SMM, експлуатація та управління дронами, 3D-графіка та 3D-друк, кухар, майстер нігтьового сервісу, піцайоло, майстер кондитерської справи, перукар-барбер.

  Одна людина може пройти лише один курс. Бувають випадки, коли людина приходить, але не визначилася з тим, на які курси їй піти. Тут у нагоді стають профорієнтаційні консультації, що допомагають з вибором напрямку освітньої програми.

  Кожен освітній курс має свою кількість годин, певну кількість відвідувачів. Групи формуються конкретно з цільової аудиторії плюс цивільні. Така взаємодія передбачена для того, щоб процес реінтеграції у мирне життя відбувався успішніше.

  Найбільш затребувані бізнес-консультації. Бо окрім консультування, вони дають змогу людині податися на грант. Перший конкурс на його отримання вже відбувся у грудні 2023-го року. З Полтави було три заявки від ветеранів, одна з яких перемогла. За словами Лілії Матвійчук, це передбачає фінансування до трьох тисяч євро на відкриття власної справи. Наступний конкурс відбудеться у травні 2024 року.

  Спільно з партнерськими організаціями у Полтаві проєкт реалізує ГО “Центр освіти дорослих Полтавщини” на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, за адресою Івана Банка, 3, кабінет 102.

НАГАДУЄМО: