Реалізація домовленостей щодо чотирьох нових зон розведення військ і 19 місць для «гуманітарного» розмінування, досягнутих у рамках Тристоронньої контактної групи, почнеться у січні 2021 року. Про це на зустрічі з журналістами повідомив керівник ОП Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
І хоч дата і місця розведення не були названі. Мова може йти про розведення сил і засобів в районі Григорівки, Слов’яносербська, Петрівки та Нижньотеплого.
«Розведення» відбувається в умовах зими, коли нашим бійцям буде надзвичано важко бладнати нові позиції. І це в умовах, коли російські окупанти щодня нарощують інтенсивність обстрілів позицій ЗСУ. У поєднанням із постійним нарощуванням озброювання та постійним укріпленням існуючих позицій з боку російських окупантів та колаборантів, таке «розведення»і більше скидається на «запланований відступ».
Говорячи про важливі досягнення 2020 року, Андрій Єрмак також нагадав про звільнення 20-х українців з полону аж у квітні 2020 року і відзначив, що робота зі звільнення полонених триває. Хоча після того обміну полоненими більше не було і найближчим часом не передбачається.
За словами Єрмака, важливою перемогою є також «режим припинення вогню, який триває досі», і внаслідок чого кількість поранених і загиблих у зоні бойових дій зменшилася в десятки разів. Але тут одразу виникає запитання: як таке може статися, що за умов припинення вогню українські воїни і надалі продовжують отримувати поранення, деякі навіть смертельні?
Також керівник ОП вважає важливим відкриття на «лінії розмежування» у цьому році двох нових КВПП – сучасних центрів, де можна отримати різні послуги. І тут теж є запитання: чи не є відкриття таких пунктів правовим визнанням ДНР та ЛНР?
Крім того, він назвав важливим досягненням те, що дві тисячі абітурієнтів з окупованих територій вступили до українських вишів цього року – це найбільше за всі роки.
Нагадуємо: