На Чернігівщині станом на 19 вересня 27 людей подали заяви на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Наразі в області працюють над створенням інституту помічника ветерана в рамках всеукраїнського пілотного проєкту від Міністерства у справах ветеранів. Йдеться про набір фахівців, які допомагатимуть українським захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту.
Про це розповів заступник голови Облдержадміністрації Іван Ващенко під час брифінгу 19 вересня, передає Суспільне.
“Ці фахівці мають бути працевлаштовані в комунальні заклади та установи у наших територіальних громадах. Вони будуть забезпечувати індивідуальний супровід ветеранів та демобілізованих осіб, надавати консультативну та всебічну підтримку наших воїнів, які повертаються додому”, — сказав Іван Ващенко.
За його словами, 22 серпня Міністерство у справах ветеранів відкрило прийом заяв на участь у відборі на ці посади. Він проходитиме в чотири етапи та триватиме до 30 жовтня. Фінансування інституту помічника ветерана передбачено за кошти державного та місцевих бюджетів, а також за кошти партнерів з розвитку.
“Мінветеранів планує працевлаштувати за цим проєктом 11 тисяч осіб, це загалом по Україні. Середня заробітна плата фахівця буде складати в середньому 17 860 гривень, це за підрахунками Міністерства справи ветеранів. У державному бюджеті передбачені видатки на оплату праці фахівців — 2,9 мільярда гривень”, — зазначила начальниця відділу з питань ветеранської політики Облдержадміністрації Оксана Петренко.
Майбутніх помічників ветеранів готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з Міністерством освіти і науки розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців.
“У нас планується створення такого центру ветеранського розвитку на базі Національного університету “Чернігівський колегіум”. На сьогодні відкрито 11 вакансій в комунальних установах громад”, — каже Оксана Петренко.
Йдеться про Мринську, Новобасанську, Варвинську, Прилуцьку, Сосницьку, Сновську, Понорницьку, Семенівську, Іванівську та Коропську громади.
НАГАДАЄМО: