На Черкащині планують створити меморіальний комплекс за ескізом доньки загиблого захисника України

У Черкасах розпочалося зведення меморіального комплексу пам’яті полеглих учасників бойових дій на Сході України. Виготовляти його будуть  за унікальним ескізом під назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця-черкащанина Володимира Ложешнікова, – Дар’я. Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки проєкту меморіалу. Про це повідомило Armyinform з посиланням на Інформаційне видання Черкащини «Вичерпно».

За задумом спеціалістів меморіальний комплекс складатиметься із трьох скульптур. На передньому плані композиції – скульптура «Воїна-захисника». Це – образ сучасного воїна у військовому однострої. За його спиною – «Древо життя», що символізує безсмертя й структуру людського роду (коріння – це минуле, ствол – сучасне, крона – майбутнє покоління). Поруч із «древом» розташовані дві стели з червоного каменю. На зовнішніх сторонах пам’ятника будуть викарбувані імена воїнів, що віддали найдорожче, – своє життя за щасливе майбутнє нашої держави. З іншого боку «древа», згідно з проєктом авторки меморіалу, ще одна скульптура – «Воїн з мечем».

 

Наразі майданчик під зведення майбутнього меморіального комплексу вже повністю підготовлений  і тривають роботи з  виготовлення  плит  із червоного граніту для будівництва стел.

Водночас місцевий скульптор працює із формами для трьох фігур, які виготовлятимуть із міцного антивандального матеріалу.