Сьогодні на державному рівні існують численні програми для ветеранів, система реінтеграції, близько двох десятків пільг, передбачених законом, проте наскільки дієві державні органи в сфері допомоги ветеранам? Про це – у нашому сюжеті.
Що стосується медичної та психологічної сфер, наразі значна частина ветеранів фактично залишається наодинці зі своїми пораненнями та хворобами.
Перелік ліків, що входять до програми «Доступні ліки», не містить необхідних лікарських засобів для лікування: контузії, посттравматичних станів, акубаротравми (снарядний шок), захворювання повʼязаних з зростанням кісток та мʼязової тканини). Це вимагає створення окремої програми забезпечення необхідними ліками ветеранів.
На жаль, ветерани, які повернулися з війни, під час лікування та реабілітації мають постійні проблеми. Адже вони лікуються не від однієї хвороби — зазвичай ветерани мають цілу купу захворювань, наслідків поранень, контузій, які були отримані під час захисту України.
Це значно ускладнює процес лікування, і потребує від медичного персоналу додаткової уваги та навантаження. Відсутність же цілком обґрунтованої оплати лікарям, медсестрам, які працюють з ветеранами, зрештою призводить до неякісного обслуговування. З цією проблематикою до Харківської спілки ветеранів АТО звертаються багато ветеранів.
«Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» неодноразово зверталась до Міністерства Охорони Здоров’я та Національної служби Здоров’я України з вимогою прийняти наші пропозиції, а саме, перша — створити дієву програму з безкоштовних ліків саме для ветеранів. І друга — це застосувати підвищений коефіцієнт для фінансування лікування ветеранів саме в лікувальних закладах охорони здоров’я України», — наголошує голова ГО Юрій Даніленко.
Тому в спілці пропонують врахувати особливості медичного обслуговування ветеранів та підготувати відповідні зміни в законодавство України, проте відповіді від Міністерства охорони здоров’я, на жаль, ніякої не отримали.
Невже держава, яка гучно заявляє про свою підтримку захисників, насправді не виконує своїх зобов’язань, залишаючи тих, хто ризикував життям заради країни, на межі виживання?