Москва звинувачує Київ у зриві зустрічі у «нормандському форматі»

24 квітня німецька сторона повідомляла, що на 30 квітня запланована відеоконференція Відеоконференція у нормандському форматі: у Німеччині розповіли про очікування представників країн нормандського формату. Під час цих переговорів планували досягти нових домовленостей щодо виконання попередніх рішень. Інформацію про відеоконференцію підтверджувала українська сторона, а в Росії вдавали, що нічого про цю зустріч не знають.

Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що через дії України нормандська зустріч, яку планували на квітень, не відбудеться.

Лавров зазначив, що про жодну зустріч у нормандському форматі поки мови бути не може, повідомляє “24 Канал” посилаючись “РИА Новости”.

На останніх переговорах контактної групи українська сторона наголосила на необхідності виконання домовленостей “нормандської четвірки” для проведення наступної зустрічі в Берліні найближчим часом.

Україна не бачить необхідності закріплення «особливого статусу Донбасу» на законодавчому рівні, на якому наполягає Володимир Путін.

Востаннє зустріч нормандської четвірки відбувалася 9 грудня 2019 року. Тоді учасники домовилися, що наступна зустріч відбудеться через 4 місяці – у квітні 2020 року. Втім переговорний процес був ускладнений пандемією коронавірусу.