Молдова відправила додому 45 російських дипломатів

  Від сьогодні кількість акредитованих дипломатів у посольстві РФ у Кишиневі становитиме 25 осіб. Раніше їх було 80. Як повідомляє Liberă Moldova, причиною значного скорочення дипломатичного представництва став скандал із антенами, розміщеними  на даху посольства російської федерації в столиці Молдови.

  Президентка Молдови Майя Санду прокоментувала висилку 45 співробітників російського посольства: «Я впевнена, що співробітників посольства Росії достатньо для надання якісних послуг. Загалом наші відносини з Росією різко погіршилися, після того, як Росія напала на Україну і вбиває невинних людей, руйнує міста та села в Україні».

  У Кишиневі також обмежать свою діяльність Торгове представництво та Російський центр науки та культури.

  «Багато років ми були об’єктом ворожих дій та політики Росії. Багато з яких були скоєні саме через посольство», – заявив глава МЗС Молдови Ніку Попеску.

  У МЗС РФ прокоментували ці рішення, наголосивши, що «цей недружній крок офіційного Кишинева матиме наслідки для відносин» між двома країнами.

   Башканка Гагаузії Євгенія Гуцул (на фото)  заявила, що має намір відкрити у Москві представництво Гагаузії. Про це Гуцул повідомила в інтерв’ю РІА “Новості”. При цьому вона зазначила, що не знає, коли це станеться, «через саботаж Кишинева». Водночас, у МИД повідомили, що це неможливо, оскільки Гагаузія не є окремим суб’єктом міжнародного права і входить до складу Молдови, яка вже має диппредставництво в РФ.

НАГАДУЄМО:

Росіяни перетворили дах посольста на шпигунський пункт спостереження