У Брюсселі розглядають питання щодо посилення оборонної допомоги республіки Молдова, адже за словами молдавського президента Маї Санду, на сьогодні росією проти країни ведуться «гібридні атаки», головна мета яких полягає в дестабілізації внутрішнього становища. «Крім посилення пропаганди, Росія використовує як частину гібридної війни постачання енергоресурсів», — зазначила президент Молдови Мая Санду в інтерв’ю CNN.
Тому офіційний Кишинів розраховує отримати від союзників по НАТО та інших іноземних партнерів ще більше допомоги в оборонній сфері. Однак Санду при цьому розуміє, що допомога Україні наразі залишається головним пріоритетом для НАТО, але й Молдова також сподівається на підтримку щодо посилення обороноздатності.
Після широкомасштабного російського вторгнення в Україну, в Брюсселі ухвалили рішення про додаткове посилення східного флангу Північноатлантичного альянсу. У березні союзники вирішили розгорнути ще 4 додаткові багатонаціональні бойові групи НАТО.
Як зазначив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, ці з’єднання будуть дислокуватися в Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині й доповнять бойовий потенціал аналогічних 4 груп, які наразі перебувають у Польщі та країнах Балтії.