Мобільний додаток для українського військового «Джура» поповнилась онлайн курсами з кібербезпеки

Українські військові активно використовують смартфони в службових і особистих цілях. Це об’єктивна реальність сучасного світу.

Якийсь час українські строковики масово використовували такі російські додатки, як «ДМБ таймер», «Счетчик ДМБ», «ДМБ дневник» (на фото), «Дембель неизбежен», інші.

Про це добре відомо нашому ворогу. Російські спецслужби активно використовують мобільні аплікації як для збору інформації, так і з пропагандистською метою.

 

На перший погляд це невелика програма-асистент з простими функціями, яка, наприклад, допомагає слідкувати за часом, проведеним у війську і показує, скільки ще залишилося до дембеля. Водночас ці російські програмки здійснюють збір інформації для російських спецслужб: геолокація, переміщення військовослужбовця, особисті дані, фото та відеоматеріали. І такого роду інформація має високу цінність для противника.

Щоб цього уникнути українські автори розробили додаток “Джура“, яка має такі ж корисні функції, але без передачі інформації про наших солдат російським спецслужбам та службам російської пропаганди.

 

Автор ідеї і дизайну – графічний дизайнер зі Львова, солдат ЗСУ п’ятої хвилі мобілізації у 2015 – 2016 роках. Партнер проекту і ІТ-спеціаліст з 8 річним стажем комерційної розробки він з 2014 по 2019 на волонтерських основах активно допомагав підрозділам ЗСУ, СБУ та МВС в боротьбі проти російського агресора.

У додатку «Джура» рекрут може слідкувати за часом, який провів у війську. А також визначати, скільки ще залишилося до демобілізації. Дані відображаються в числах і візуалізовані на часовій шкалі, де позначено «екватор» та інші дати.

 

Розділ нотаток дозволяє занотувати важливі події та факти, додавати фото на згадку.

Синхронізація акаунту з сервером зберігає дані в нотатках. Увійшовши з нового пристрою, користувач матиме все це на місці.

Календар пам’ятних дат допомагає дізнатися нові факти з історії України та не забути привітати побратимів з професійними військовими святами. Існує чат для військових.

Нічний режим дозволить зменшити яскравість екрану та не привертати увагу в темний період доби.

 

Нещодавно мобільна аплікація “Джура” поповнилась безкоштовними онлайн курсами з кібербезпеки, а також рядом інших важливих оновлень.

Відповідне оновлення вже можна завантажити у Google Play.

Всі військові, які користуються додатком, отримали на свої поштові скриньки посилання на безкоштовний курс з підвищення кваліфікації з кібербезпеки.

Після успішного проходження цього курсу користувачі отримають електронний сертифікат.

Також серед оновлень – візуалізація Наказу 606 “Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв”.

 

У цьому розділі будь-який військовий може побачити, які нарукавні емблеми, берети та беретні знаки відповідають видам чи родам військ.

Наступне доповнення — розділ Соціальний захист військових. Тут зібрані нормативні документи, що регламентують право на грошову допомогу, порядок отримання УБД, пільги військовим та інше.

Також серед важливих оновлень аплікації – довідник поповнився Бойовим статутом Сухопутних військ Збройних Сил України, а саме Частиною ІІІ “Взвод, відділення, екіпаж танка”.

 

У січні 2020 року мобільна аплікація “Джура“ поповнилась медичним довідником, а також Статутами Збройних Сил України.

Загалом за пів року існування додатку, ним вже користуються понад 25 тисяч юзерів. Щодня його встановлюють близько 100 нових користувачів

Долучитись до нього Ви зможете перейшовши за посиланням:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dzura