Міжнародна перемога путіна – на саміті G20 країни Глобального Півдня схилили країни Заходу до компромісу

  На саміті “Великої двадцятки” країни Глобального Півдня обіграли країни Заходу в “зерновому раунді”. Це ще не програна війна, а, поки що, всього лише – не виграна битва світових демократій. Це мало б змусити ЄС та США нарешті зібратися з думками.

  Резолюція G20 писалася з “миротворчих ініціатив” президента Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша. Напередодні обоє активно комунікували з кремлем. 

  Генсек Організації Обʼєднаних Націй Антоніу Гутерріш одягнув блакитну каску миротворця, та на ній проступила червона зірка з серпом та молотом. Гутерріш таємно листувався з Лавровим і в підсумку видав пропозицію скасувати мізерну кількість санкцій проти рашистів в обмін на відновлення “зернової угоди”, під’єднати один з держбанків рашистів  до світової мережі розрахунків SWIFT, розпочати страхувати російські кораблі від українських атак в Азовському та Чорному морях, дозволити російським кораблям знову заходити в порти країн ЄС і повернути рашистам заморожені активи. 

  От тільки бракувало пропозиції представити Путіна на Нобелівську премію миру, але то, скоріше за все, ще в задумі. 

Часопис війни, 665 доба – ГШ ЗСУ про ситуацію на фронті

  Заграючи з кремлем, Гутерріш кинув тінь на всю ООН: згідно з її статутом організації, секретаріат обслуговує інститути ООН та втілює в життя політику розроблену ними. Ні Генасамблея, ні Рада безпеки ООН не порушували питання про зняття санкцій з  РФ, а значить Гутерріш “виявив ініціативу”.

   Причина такої поведінки криється в тому, що португалець Гутерріш є соціалістом за поглядами та шукає підтримки в «червоних» лідерів членів Радбезу ООН, зокрема у Китаю та РФ, а також їх “подружки” – Бразилії. Весь цивілізований світ дорікає Гутеррішу за бездіяльність, особливо в “українському питанні”. От генсек і проявив свою соціалістичну ініціативу.

  Після зустрічі з Путіним, президент Туреччини Ердоган також заговорили з путінським акцентом, що і Гутерріш.  Ердоган закликав G20 піти «на деякі поступки» Московії, зокрема під’єднати  російські банки до SWIFT, дозволити міжнародним компаніям страхувати російський експорт зерна та міндобрив.

  Загравати з РФ турецького лідера змушує, з одного боку, бажання на зерні заробити мільярди доларів, з іншого – економіка Туреччини зараз в жахливому стані й потребує нових ринків в країнах “третього світу” – Глобального Півдня.

Росіяни закінчилися – Кремль збирається мобілізувати представників нацменшин

   Підсумкова резолюція G20 вказує на те, що “Глобальний Південь” у цьому раунді обіграв “коллективний Захід”: країни “третього світу” скоординували свої вимоги, і схилили заможні держави до компромісу.

  Водночас “західний світ” потрох почав схилятися до думки про запуск «зернового коридору» з України без будь-якого погодження з рашистами. Бойові літаки британських ВПС почали патрулювати акваторію Чорного моря для захисту з повітря кораблів з українським збіжжям. Та ж Британія пропонує блокувати кораблі рфії в Чорному морі, а Румунія та Болгарія ведуть переговори з Україною про створення альтернативного морського “зернового” маршруту. Плюс, Румунія зміцнює свою ППО в цій акваторії. 

  Отже, що маємо в підсумку? Декларація лідерів G20 має рекомендаційний характер, Україна її розкритикувала, в тому числі й за те, що Росію жодного разу не було названо агресором. Тому практичне значення цього документу лише одне: західні політики повинні серйозно проаналізувати, коли та де вони втратили ініціативу, і  як змінити розклад сил на свою користь.  

Передрук. https://t.me/orestokratiia

НАГАДУЄМО:

Ігри нескорених 2023 успішно розпочались для національної збірної України