Мінсоцполітики розробило систему підтримки захисників, захисниць та їх родин, де були враховано різні етапи військової служби і того, які проблеми виникають, коли військовослужбовці повертаються до цивільного життя.
Про це повідомили на сайті Міністерства соціальної політики України, передає NV.ua.
Сім кроків соціальної підтримки військових і ветеранів
Міністерство соціальної політики сформувало дорожню карту, яка має сім елементів для підтримки захисників, захисниць та їхніх родин:
• соціальні фахівці у ТЦК та СП, бо саме ці підрозділи дотичні до захисників та захисниць на всіх етапах служби;
• соціальний супровід військовослужбовця та його сім’ї під час несення військової служби;
• супровід соціальним працівником, психологом поранених бійців у лікарнях, госпіталях під час лікування, реабілітації, протезування;
• забезпечення допоміжними засобами реабілітації;
• допомога в професійній інтеграції та реінтеграції, соціальний супровід на робочому місці;
• тижнева програма соціально-психологічного відновлення ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин;
• надання соціальних послуг військовим та ветеранам та їх сім’ям за місцем проживання.
Чим займатимуться у ТЦК соціальні працівники
Робота над картою потреб захисників, захисниць та їхніх родин проходила у тісній співпраці з Міноборони та Генеральним штабом ЗСУ. Після оцінки ситуації, стало зрозуміло, що саме у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки найбільш дотичні до військових та їхніх родин на всіх етапах. Тому, і була запроваджена програма роботи соціальних працівників у ТЦК та СП.
«Соціальний фахівець у ТЦК та СП зможе визначити і відповісти на потреби військових і їхніх родин, використовуючи ресурси різних секторів. Вони мають мапу всіх сервісів, які підтримають захисника, захисницю, їхні родини. Створити зв’язку між секторами, щоб допомога була комплексна», — зазначила заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.