Міноборони доручило КБ ім. Морозова розробити БТР, який відповідає сучасним вимогам

 Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова отримало завдання від Міноборони України розробити нову колісну багатофункціональну платформу, як основу для майбутнього БТР, колісної БМП та інших машин. Про це повідомляє Defense Express з посиланням на власні джерела в оборонному відомстві.

 

 Терміни виконання цієї роботи – невідомі, але в середньому, враховуючи розробки в інших країнах, можна допустити, що умовний БТР-5 може з’явитися за п’ять років.

 

БТР-4 

 БТР-4 створювався в “нульових” роках і за 20 років значно підвищилися вимоги до бронезахисту. В лобовій проекції броня має витримувати не тільки влучання калібру 14,5 мм, а й 25-30 мм снарядів автоматичних гармат. Сучасні вимоги диктують встановлення броні з керамічними елементами і використання V-подібного днища, що неодмінно призведе до збільшення габаритів машини.

 

 А конструкція шасі версії БТР-4МВ1 робить неможливим встановлення V-подібної нижньої частини корпусу. А незабаром у країнах НАТО очікується перехід від 25-30 мм автоматичних гармат до 40-45 мм.

 

БТР-4МВ1

 Тому можна очікувати, що новий умовний БТР-5 буде мати вагу понад 30 тон, броню, яка здатна протидіяти автоматичним гармат і мінній загрозиі сучасний оптико-прицільний комплекс і потужне озброєння. В результаті нова розробка ХКБМ, як багатофункціональна платформа, має стати універсальним шасі для ЗСУ: базою для БТР, колісної БМП, артилерійських і зенітних комплексів, машин зв’язку.

 

Нагадуємо: