МІНІСТР МВС АВАКОВ СТВОРЮЄ В СКЛАДІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ СИСТЕМУ ВІЙСЬКОВОЇ РОЗВІДКИ

15-го січня 2020 року “Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки Верховної Ради України” підтримав в першому читанні законопроект № 2412 «Про розвідку». У пропонованій комітетом версії прописані норми, що наділяють Національну гвардію статусом суб’єкта системи військової розвідки.

Національна гвардія входить в систему Міністерства внутрішніх справ, тому, якщо ці норми будуть прийняті, в МВС буде створена повноцінна паралельна система військових і правоохоронних формувань з можливостями розвідки.

Згідно законопроекту № 2412, підрозділи Нацгвардії навіть отримають повноваження на виконання завдань за межами України: для виконання завдань розвідки, впровадження агентури і організації спецоперацій. Як приклад – мати агентів в посольствах як українських, так і іноземних в Україні, в урядах, оборонних структурах інших держав, міжнародних організаціях і просувати там необхідні питання, отримувати інформацію.

Відомство А.Авакова отримає можливість мати таємний бюджет на забезпечення розвідки, у тому числі на купівлю техніки, спеціальних засобів для виконання розвідувальних завдань. Це може зробити Арсена Авакова, чи людину, яка посяде після нього крісло Міністра МВС, фактично найвпливовішою людиною в Україні, з можливістю впливу навіть за межами країни.

 

За матеріалами Військовий навігатор України