Міністр культури проситься у відставку, – Ткаченко написав заяву

Міністр культури проситься у відставку, - Ткаченко написав заяву

  Вчора Володимир Зеленський доручив Денису Шмигалю розглянути питання із заміни міністра культури Олександра Ткаченка. Сам Ткаченко підтвердив, що подав заяву про відставку.

Міністр культури проситься у відставку, - Ткаченко написав заяву

  “Як мені відомо, замість нього (Ткаченка – прим.авт.) пропонуватимуть Олесю Островську-Люту. Вона зараз очолює Мистецький Арсенал. Кажуть, саме під неї і була розписана погоджена з офісом гра з вимогами відставки”, – пише у своєму Телеграм нардеп Олексій Гончаренко.

Міністр культури проситься у відставку, - Ткаченко написав заяву
Олеся Богданівна Островська-Люта. Народилася 5 серпня 1978 року у Львові.
У 1994 році вступила до Національного університету «Києво-Могилянська академія», де у 2000 закінчила магістратуру за спеціальністю «Культурологія».
З 1998 до 1999 року працювала офіс-менеджером Міжнародного фонду «Відродження».
З 2003 року була помічником директора благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва» Сороса.
У 2007 році працювала менеджером піар-агенції Pillar PR.
З 2008 по 2014 рік була керівником проектів та програм благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
З 2010 по 2014 також очолювала правління фундації «Центр сучасного мистецтва».
У 2010 та 2012 була членом журі премії Казиміра Малевича, у 2011 очолювала журі Української панорами кінофестивалю «Молодість». Після Євромайдану, в лютому 2014 року, Асамблея діячів культури України, що самоорганізувалася у стінах Міністерства культури України, пропонувала призначити Островську-Люту міністром культури.
В 2014 році обіймала посаду першого заступника міністра. Зі зміною уряду в грудні 2014 вона подала у відставку.
З кінця 2014 року Островська-Люта очолювала відділ аналітики експертної компанії pro.mova.
У липні 2016 року Островська-Люта перемогла у конкурсі на посаду директора комплексу «Мистецький арсенал».

  “Це нормально, що під час війни держава підтримує серіальне виробництво», — заявив міністр культури Олександр Ткаченко в інтерв’ю «Радіо Свобода». На фінансування кіно у бюджеті було заплановано 400 млн грн. І не можна все зробити лише за кошти донорів. «Ці твори залишаться власністю держави. Це важливо. Власністю платників податків в подальшому», — вважає  Олександр Ткаченко.

Міністр культури проситься у відставку, - Ткаченко написав заяву

  Єдине,чого так і не зрозумів Олександр Ткаченко, – Україна вже як 10 років перебуває в стані війни. І політика Міністрества культури мала б бути скоригована відповідним чином ще 10 років тому, до того, як він усівся в крісло міністра. І нам зараз, все ж таки, ближче досвід СРСР часів Другої світової війни, ніж США, бо бойові дії тривають на нашій території.

 “Можу сказати, що коли в країні війна, людина, яка мільйони коштів збирається використовувати на непотрібні серіали, не має бути на цій посаді. Плюс абсолютно провальна робота з марафоном, який не дивляться. І історія з Лаврою. Останньою краплею стали тендери.

  Ткаченко виконував всі вказівки Банкової. Особисто (!) затверджував всіх спікерів в Єдиний Марафон і ніколи не робив нічого, щоб не подобалось Зеленському. До речі, дуже багато серіалів та фільмів, які отримали держзамовлення були повʼязані з студією квартал 95″,стверджує Олексій Гончаренко.

  Прем’єр міністр України Денис Шмигаль вирішив також “висловити зауваженя” з приводу витрат бюджетних коштів під час війни. Він звернувся до місцевої влади через скандали з неналежним використанням бюджетних грошей.

  “Поставте собі запитання – як рішення, яке ви ухвалюєте, наближає нашу перемогу або вирішує критичне питання? Якщо відповідь – ніяк, то відкладіть його ухвалення на післявоєнний час… повторю ще раз, зараз головні пріоритети: безпека та оборона, соціальна сфера, критична інфраструктура та відновлення”, – так заявив Денис Шмигаль.

НАГАДУЄМО:

http:///veterany-skarzhatsia-na-vidsutnist-porozuminnia-z-ministerstvom-u-spravakh-veteraniv-ukrainy/

Поділитися: