Міністр культури проситься у відставку, – Ткаченко написав заяву

  Вчора Володимир Зеленський доручив Денису Шмигалю розглянути питання із заміни міністра культури Олександра Ткаченка. Сам Ткаченко підтвердив, що подав заяву про відставку.

  “Як мені відомо, замість нього (Ткаченка – прим.авт.) пропонуватимуть Олесю Островську-Люту. Вона зараз очолює Мистецький Арсенал. Кажуть, саме під неї і була розписана погоджена з офісом гра з вимогами відставки”, – пише у своєму Телеграм нардеп Олексій Гончаренко.

Олеся Богданівна Островська-Люта. Народилася 5 серпня 1978 року у Львові.
У 1994 році вступила до Національного університету «Києво-Могилянська академія», де у 2000 закінчила магістратуру за спеціальністю «Культурологія».
З 1998 до 1999 року працювала офіс-менеджером Міжнародного фонду «Відродження».
З 2003 року була помічником директора благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва» Сороса.
У 2007 році працювала менеджером піар-агенції Pillar PR.
З 2008 по 2014 рік була керівником проектів та програм благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».
З 2010 по 2014 також очолювала правління фундації «Центр сучасного мистецтва».
У 2010 та 2012 була членом журі премії Казиміра Малевича, у 2011 очолювала журі Української панорами кінофестивалю «Молодість». Після Євромайдану, в лютому 2014 року, Асамблея діячів культури України, що самоорганізувалася у стінах Міністерства культури України, пропонувала призначити Островську-Люту міністром культури.
В 2014 році обіймала посаду першого заступника міністра. Зі зміною уряду в грудні 2014 вона подала у відставку.
З кінця 2014 року Островська-Люта очолювала відділ аналітики експертної компанії pro.mova.
У липні 2016 року Островська-Люта перемогла у конкурсі на посаду директора комплексу «Мистецький арсенал».

  “Це нормально, що під час війни держава підтримує серіальне виробництво», — заявив міністр культури Олександр Ткаченко в інтерв’ю «Радіо Свобода». На фінансування кіно у бюджеті було заплановано 400 млн грн. І не можна все зробити лише за кошти донорів. «Ці твори залишаться власністю держави. Це важливо. Власністю платників податків в подальшому», — вважає  Олександр Ткаченко.

  Єдине,чого так і не зрозумів Олександр Ткаченко, – Україна вже як 10 років перебуває в стані війни. І політика Міністрества культури мала б бути скоригована відповідним чином ще 10 років тому, до того, як він усівся в крісло міністра. І нам зараз, все ж таки, ближче досвід СРСР часів Другої світової війни, ніж США, бо бойові дії тривають на нашій території.

 “Можу сказати, що коли в країні війна, людина, яка мільйони коштів збирається використовувати на непотрібні серіали, не має бути на цій посаді. Плюс абсолютно провальна робота з марафоном, який не дивляться. І історія з Лаврою. Останньою краплею стали тендери.

  Ткаченко виконував всі вказівки Банкової. Особисто (!) затверджував всіх спікерів в Єдиний Марафон і ніколи не робив нічого, щоб не подобалось Зеленському. До речі, дуже багато серіалів та фільмів, які отримали держзамовлення були повʼязані з студією квартал 95″,стверджує Олексій Гончаренко.

  Прем’єр міністр України Денис Шмигаль вирішив також “висловити зауваженя” з приводу витрат бюджетних коштів під час війни. Він звернувся до місцевої влади через скандали з неналежним використанням бюджетних грошей.

  “Поставте собі запитання – як рішення, яке ви ухвалюєте, наближає нашу перемогу або вирішує критичне питання? Якщо відповідь – ніяк, то відкладіть його ухвалення на післявоєнний час… повторю ще раз, зараз головні пріоритети: безпека та оборона, соціальна сфера, критична інфраструктура та відновлення”, – так заявив Денис Шмигаль.

НАГАДУЄМО:

Ветерани скаржаться на відсутність порозуміння з Міністерством у справах ветеранів України