МІНІСТЕРСТВО У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ, ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ І ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ БУДЕ РОЗДІЛЕНЕ

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб буде розділене, а майбутнє Міністерство з питань реінтеграції може очолити профільний віцепрем’єр-міністр. Про це заявила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Нам вдалося донести інформацію про величезний обсяг завдань, які лежать в площині всього уряду, і дати зрозуміти вищому керівництву держави, що це вимагає окремого блоку роботи окремого міністерства, можливо, навіть яке очолюватиме профільний віцепрем’єр-міністр. Але і тут у нас є розуміння того, що слід не починати знову Міністерство окупованих територій, необхідно міняти парадигму і говорити про ефективну роботу Міністерства реінтеграції. Наша команда узагальнює свої пропозиції, і ми їх представимо найближчим часом», — сказала О.Коляда.

Вона зазначила, що питання реінтеграції банально не поміщаються у функціонал одного, навіть об’єднаного міністерства, оскільки є потреба в міжсекторальному співробітництві. «Це не означає, що ми неефективно спрацювали», — підкреслила міністр. За словами Оксани Коляди, нині у відомстві проводяться консультації для того, щоб бути готовим до цього поділу.

На питання, як саме технічно буде проходити поділ, О.Коляда відповіла, що є кілька варіантів, зокрема скасування того рішення, яке об’єднало два міністерства.

«Міністерство окупованих територій в тому форматі, яким воно було до нашого об’єднання — це структура, яка працює в режимі гасіння пожеж. Потрібен принципово новий підхід і стратегічне бачення. Потрібно грати на випередження і мислити довгостроковими конструкціями. Усвідомлення цього і стало одним з результатів роботи нашої команди в цьому напрямку», — підкреслила вона. Водночас, Оксана Коляда заявила, що нині не має інформації, хто очолить майбутнє Міністерство окупованих територій після закінчення.

Верховна Рада 29 серпня 2019 року затвердила створення Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, тоді як раніше існувало два міністерства: з питань тимчасово окупованих територій та у справах ветеранів. Очолила нове міністерство О.Коляда. Пізніше вона заявляла, що не зовсім розуміє, як можна в одному відомстві працювати з двома різними аудиторіями.

17 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що вважає за необхідне розділити деякі міністерства і чекає від прем’єр-міністра Олексія Гончарука пропозицій щодо низки міністерств, зокрема, і щодо Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

За матерілами Інтерфакс-Україна