У ветеранів буде значно більше шансів пройти до парламенту та місцевих рад, ніж раніше.
Ветерани масово підуть у політику після перемоги. Від 2014 року учасники бойових дій стали з’являтися як у парламенті, так і в місцевих радах. Та чи підтримають політичні партії та суспільство таке бажання ветеранів? І чому для країни це може бути хорошим рішенням?
Ветерани російсько-української війни стали з’являтися в політиці ще з 2014 року. Після перемоги їхня кількість може значно зрости. Колишні захисники вступатимуть в партії, щоби змінити свою країну на краще, переконаний ветеран Мартін Брест.
“Вояка піде у владу, якщо він бажає справедливості. Тому можна сказати, що це дуже гарне рішення йти в політику після того, як побував на бойових і вирішувати проблеми так, як їх бачать військові. Ми повинні стати країною з Західної Європи, а не Східної”, – каже ветеран Мартін Брест.
30-річний Назарій зараз очолює кулеметний взвод, який вдалося зібрати з добровольців від початку повномасштабного вторгнення. До цього працював радником Івано-Франківського міського голови з питань безпеки та правопорядку. Після перемоги разом із побратимами збирається повернутися в політику.
“Тому що політика – це важіль впливу на все. Буде лідер у політиці, буде лідер у сильній політичній партії – буде порядок. Можна ставити тих людей, запитання будуть після війни до всіх. У нас вже є список, і ми його ведемо, і ми його будем вести, тому що ви розумієте, що після кожної війни буде деградація посад, і ми будемо впливати на всі”, – наголосив начальник кулеметного взводу 72-ї механізованої бригади ЗСУ Назарій Кішак.
На думку політтехнологів, у ветеранів буде значно більше шансів пройти до парламенту та місцевих рад, ніж у 2014 або 2019 роках.
“На сьогоднішній момент і, в принципі, станом з 2014 року до 2022 року, ветерани, волонтери і військовослужбовці мали одну з найвищих довір, показників довіри, поступаючись тільки церкві. Після і ветеран, і військовослужбовець піднялися вище інститут навіть церкви”, – пояснив політтехнолог Ярослав Павловський.
На думку ветеранської спільноти, учасників бойових дій на різних рівнях влади має бути від 30%. Як пояснює політтехнолог Ярослав Павловський, виборців приваблюватиме те, що такі кандидати не злякались і захистили країну від російської навали, воювали за демократичні цінності й пам’ятатимуть про це.
“Захисники і волонтери, саме вони можуть бути тим джерелом, за рахунок яких може оновлюватися політична система. Чому? Тому що вони проявили найвищі патріотичні здібності. Вони у відповідальний момент взяли на себе сміливість захищати країну – вони згуртовані, дисципліновані, єдині, і в них своє розуміння майбутнього України, і саме це майбутнє України, воно і є на порядку денному всього суспільства. Патріотизм – це захищати країну. Патріотизм – це розвивати країну. Ветеран – захисник, який на полю бою довів свій патріотизм”, – додав Ярослав Павловський.
Серед колишніх військових, які вже прийшли в політику, Сергій Прядка. Ветеран та спортсмен “Ігор Нескорених” став депутатом Черкаської міської ради у 2019 році. Згадує, як його підтримували однопартійці.
“В мене було так, що я погодив, я одразу запитав, для чого я їм потрібен. “Ну, ми знаємо, що ти чесна людина, і ми б хотіли, щоб ти пройшов”, і реально вони поставили мене третім у списки і за рахунок партії я прийшов. Я мало набрав голосів, і мене врятувало тільки те, що за рахунок партії я зміг зайти в міську раду”, – пригадує ветеран, депутат Черкаської міської ради Сергій Прядка.
Зараз Сергій опікується саме питаннями ветеранів. Йому ця робота ще й допомогла адаптуватися в цивільному житті.
“Плюс в тому, що я можу допомагати – це мені подобається, бо я отримав поранення, в мене перша група інвалідності. Нас раніше, можна сказати, якби списували. Ну перша група інвалідності – людина, яка ледве пересувається і потребує догляду. А тут я якби потрібен, я можу допомогти людям, ветеранам, побратимам своїм”, – підсумував Сергій Прядка.
Тому залучення ветеранів до політики має допомогти їм самим бути потрібними після перемоги, а ще сприятиме розвитку політичних партій.
Матеріал для публікації наданий ГО ” Простір можливостей”.
http:///veterany-rozvinchuiemo-mify-mif-1-chy-vsi-vijskovi-pislia-povernennia-z-frontu-perezhyvaiut-ptsr/
http:///veterany-rozvinchuiemo-mify-mif-2-iak-heroizatsiia-obrazu-mozhe-zashkodyty-vijskovosluzhbovtsiam/
http:///mif-3-de-protezuvatysia-krashche-v-ukraini-chy-za-kordonom/
http:///?s=%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BA&id=67
http:///z-koho-ta-choho-krashche-pochynaty-vidnovlennia-ukrainy-pislia-peremohy/