Міф 6. Чи військовослужбовці підуть масово у політику після Перемоги?

У ветеранів буде значно більше шансів пройти до парламенту та місцевих рад, ніж раніше. 

  Ветерани масово підуть у політику після перемоги. Від 2014 року учасники бойових дій стали з’являтися як у парламенті, так і в місцевих радах. Та чи підтримають політичні партії та суспільство таке бажання ветеранів? І чому для країни це може бути хорошим рішенням?

  Ветерани російсько-української війни стали з’являтися в політиці ще з 2014 року. Після перемоги їхня кількість може значно зрости. Колишні захисники вступатимуть в партії, щоби змінити свою країну на краще, переконаний ветеран Мартін Брест.

  “Вояка піде у владу, якщо він бажає справедливості. Тому можна сказати, що це дуже гарне рішення йти в політику після того, як побував на бойових і вирішувати проблеми так, як їх бачать військові. Ми повинні стати країною з Західної Європи, а не Східної”, – каже ветеран Мартін Брест.

  30-річний Назарій зараз очолює кулеметний взвод, який вдалося зібрати з добровольців від початку повномасштабного вторгнення. До цього працював радником Івано-Франківського міського голови з питань безпеки та правопорядку. Після перемоги разом із побратимами збирається повернутися в політику.

  “Тому що політика – це важіль впливу на все. Буде лідер у політиці, буде лідер у сильній політичній партії – буде порядок. Можна ставити тих людей, запитання будуть після війни до всіх. У нас вже є список, і ми його ведемо, і ми його будем вести, тому що ви розумієте, що після кожної війни буде деградація посад, і ми будемо впливати на всі”, – наголосив начальник кулеметного взводу 72-ї механізованої бригади ЗСУ Назарій Кішак.

  На думку політтехнологів, у ветеранів буде значно більше шансів пройти до парламенту та місцевих рад, ніж у 2014 або 2019 роках.

  “На сьогоднішній момент і, в принципі, станом з 2014 року до 2022 року, ветерани, волонтери і військовослужбовці мали одну з найвищих довір, показників довіри, поступаючись тільки церкві. Після і ветеран, і військовослужбовець піднялися вище інститут навіть церкви”, – пояснив політтехнолог Ярослав Павловський.

  На думку ветеранської спільноти, учасників бойових дій на різних рівнях влади має бути від 30%. Як пояснює політтехнолог Ярослав Павловський, виборців приваблюватиме те, що такі кандидати не злякались і захистили країну від російської навали, воювали за демократичні цінності й пам’ятатимуть про це.

  “Захисники і волонтери, саме вони можуть бути тим джерелом, за рахунок яких може оновлюватися політична система. Чому? Тому що вони проявили найвищі патріотичні здібності. Вони у відповідальний момент взяли на себе сміливість захищати країну – вони згуртовані, дисципліновані, єдині, і в них своє розуміння майбутнього України, і саме це майбутнє України, воно і є на порядку денному всього суспільства. Патріотизм – це захищати країну. Патріотизм – це розвивати країну. Ветеран – захисник, який на полю бою довів свій патріотизм”, – додав Ярослав Павловський.

  Серед колишніх військових, які вже прийшли в політику, Сергій Прядка. Ветеран та спортсмен “Ігор Нескорених” став депутатом Черкаської міської ради у 2019 році. Згадує, як його підтримували однопартійці.

  “В мене було так, що я погодив, я одразу запитав, для чого я їм потрібен. “Ну, ми знаємо, що ти чесна людина, і ми б хотіли, щоб ти пройшов”, і реально вони поставили мене третім у списки і за рахунок партії я прийшов. Я мало набрав голосів, і мене врятувало  тільки те, що за рахунок партії я зміг зайти в міську раду”, – пригадує ветеран, депутат Черкаської міської ради Сергій Прядка.

  Зараз Сергій опікується саме питаннями ветеранів. Йому ця робота ще й допомогла адаптуватися в цивільному житті.

  “Плюс в тому, що я можу допомагати – це мені подобається, бо я отримав поранення, в мене перша група інвалідності. Нас раніше, можна сказати, якби списували. Ну перша група інвалідності – людина, яка ледве пересувається і потребує догляду. А тут я якби потрібен, я можу допомогти людям, ветеранам, побратимам своїм”, – підсумував Сергій Прядка.

  Тому залучення ветеранів до політики має допомогти їм самим бути потрібними після перемоги, а ще сприятиме розвитку політичних партій.

 

Матеріал для публікації наданий ГО ” Простір можливостей”.

 

НАГАДУЄМО:

 

Ветерани: розвінчуємо міфи. Міф №1 – Чи всі військові після повернення з фронту переживають ПТСР?

Ветерани: розвінчуємо міфи. Міф 2 – Як героїзація образу може зашкодити військовослужбовцям?

Міф 3. Де протезуватися краще – в Україні чи за кордоном?

Головна

З кого та чого краще починати відновлення України після Перемоги?