Лідер комуністичного Китаю товариш Сі Цзіньпін підписав указ про «невоєнну воєнну спецоперацію» проти Тайваню. Указ набуває чинності з 15 червня 2022 року, повідомило Radio Free Asia.
Якщо Китай дійсно почне повномасштабні бойові дії проти Тайваню, для України це матиме досить серйозне ускладнення ситуації. США, скоріше за все, прийдуть на допомогу Тайваню, а првідні європейські “члени НАТО” почнуть одразу “на чотири голоси” волати про необхідність встановлення миру в Європі “за будь-яку ціну”.
Тайвань – досить великий острів у східній частині Тихого океану. Розташований у південній частині Східної Азії, на південний схід від континентального Китаю. Тайвань омивається Тихим океаном на сході, Південно-Китайським морем і Лусонською протокою на півдні, Тайванською протокою на заході і Східно-Китайським морем на сході. Площа острова становить 35.801 км²: довжина — 394 км, ширина — 144 км. На Тайвані переважають скелясті уступчасті гори вкриті тропічними і субтропічними лісами.
Після поразки Гоміньдану від Комуністичної партії Китаю у Громадянській війні 1945—1950 років під керівництвом Китайської Республіки залишилися лише острів Тайвань та ряд невеликих островів.
Зараз Китайська Республіка на острові Тайвань підтримує офіційні дипломатичні відносини з 14 державами — членами ООН, а фактичні зв’язки має з більшістю країн Світу через свої представництва. В результаті серії політичних реформ, проведених президентом Лі Денхуеєм наприкінці 80-х — у першій половині 90-х років 20 століття, Китайська Республіка на острові Тайвань перетворилася на демократичну державу.
Китайська Народна Республіка (материковий комуністичний Китай) вважає острів Тайвань відірваною частиною КНР і докладає зусилля для його повернення “в рідну гавань”.