«Мамо, не плач, я розквітну весною…»: у Житомирі відкрили Алею пам’яті жінок, які загинули під час війни на Донбасі

28 жовтня в Житомирі з ініціативи ГО «Жіночий ветеранський рух» заклали Алею в пам’ять про жінок, які  загинули  на Сході України – військовослужбовців і волонтерів. Місце для Алеї пам’яті обрали на території Дому ветеранів, який віднедавна в обласному центрі став місцем, де збираються ветерани АТО/ООС, члени їхній сімей, де їм надають психологічну допомогу, допомагають адаптуватися до мирного життя, працевлаштуватися, отримати юридичну консультацію спеціалістів тощо.

 

Дім для ветеранів

 

За даними  ГО «Жіночий ветеранський рух», з початку бойових дій на Донбасі загинули 16 жінок. Для увічнення пам’яті героїнь активістки ветеранського руху виступили з ініціативою висаджувати Алеї пам’яті по всій Україні.

 

 «Це вже п’ята Алея пам’яті, яку закладено в Україні, – розповіла «НОВА»  одна із засновниць Всеукраїнської ГО «Жіночий ветеранський рух», координаторка проекту «Алея пам’яті»   Юлія Кіріллова. – Перед тим ми висадили дерева в Алеях пам’яті у  Краматорську, Києві, Львові та Черкасах.  Розраховуємо, що проект реалізуватиме на території всієї України. Як у великих містах, так і в селах. Жінки загинули, захищаючи всю Україну і заслуговують того, аби пам’ять про них зберігали у всіх регіонах…».

 

 В Житомирі, зокрема, активісти посадили 16 декоративних яблунь. Біля кожного деревця встановили таблички з іменами героїнь.  Одне з  дерев на Алеї пам’яті, яку заклали у  в обласному центрі, присвятили дівчині з Житомирщини – медику 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України 24-річній Сабіні Галицькій. Вона загинула біля селища Кримське на Луганщині в лютому 2018 року. В евакуаційну машину з червоним хрестом, де з пораненими перебувала військовий медик,  влучила протитанкова ракета. Дівчина закрила собою трьох хлопців і врятувала їм життя. На церемонію відкриття Алеї пам’яті в Житомирі організатори заходу запросили її батьків…

 

 Біля кожного дерева  встановлюємо іменну табличку зі словами «Мамо не плач, я розквітну весною», –  розповідає Ю. Кіріллова. – Їх встановлюємо, як пам’ять про сучасних героїнь і як символ нашої майбутньої перемоги…».

 

 За словами фронтовички, весь організаційний тягар, пов’язаний з закладенням Алей пам’яті, взяли на себе, активістки ГО «Жіночий ветеранський рух». Як, до речі, і всі фінансові витрати. В тому числі, і покупку саджанців дерев. Влада регіонів поки не виявила інтересу до проекту і фінансово не допомагає. Окрім виділення місць для закладки Алей пам’яті.

 

Цього року активістки жіночого ветеранського руху запланували закласти Алеї пам’яті ще в двох містах – Дрогобичі і Броварах.  Громадські активістки наголошують, що даний проект є важливою складовою народження патріотичної історії незалежної України, яка стала жертвою агресії, і нового сприйняття сьогодення. Проект, переконані жінки,  необхідний не тільки  для увічнення пам’яті сучасних героїнь, але і для виховання нового  покоління українців, котрі мають зрозуміти яку ціну платить їхня Батьківщина за мир та право на незалежність.

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

Фото надані Ю. Кірілловою.

 

Нагадуємо: