Малі броньовані артилерійські катери «Вишгород» і «Нікополь» повернулись на службу

Сьогодні, 09 квітня 2020 року, на ДП «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром» завершили ремонт і відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катера (МБАК) «Вишгород». Катер спущено на воду, – про це розповідається на сайті ДК «Укроборонпром».

Також відновлено і боєздатність МБАК «Нікополь». На обох катерах відремонтована зовнішня обшивка підводної частини, гвинто-рульові комплекси, протекторний захист, донно-бортова арматура, суднові системи та обладнання, катери пофарбовано.

 

На МБАК «Нікополь» триває відновлення електросистем і електрообладнання, роботи будуть завершені до кінця місяця, повідомили на підприємстві.

«Ремонтні роботи на „Вишгороді“ були закінчені навіть раніше запланованого, а на катері „Нікополь“ вони теж на фінальній стадії, обидва катери спустили на воду одночасно. Ми розуміємо, що катери виконують бойові завдання, тому намагалися якомога швидше відновити їхню боєздатність і повернути на службу ВМС», — повідомив директор заводу Валерій Калашніков.

 

Нагадаємо, МБАК «Нікополь» був захоплений росіянами в районі Керченської протоки під час походу з Одеси до Маріуполя у листопаді 2018 року. За рік, у листопаді 2019 року, Росія повернула Україні «Нікополь» разом з іншим броньованим катером і рейдовим буксиром.

Наприкінці лютого 2020 року МБАК «Нікополь» разом з однотипним катером «Вишгород» зайшли на ремонт до «Миколаївського суднобудівного заводу».